Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Albert Markovski (Jason Schwartzmann), je přesvědčen, že sled podezřelých náhod rozhodně není jen tak. Najme si proto dva "existenciální detektivy" (Dustin Hoffman, Lily Tomlin), aby vyšetřili jeho současný život. Svérázná metoda dvojice detektivů se vyznačuje zejména pozorným, takřka psychoaalytickým zkoumáním samotného Alberta. Přijdou na to, že ho brzdí táhlý konflikt s Bradem Standem (Jude Law), úspěšným mužem z vedení obchodního řetězce Huckabees. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (75)

danliofer 

všechny recenze uživatele

Tak svérázný filmeček jsem dlouho předtím a dlouho potom neviděla (samozřejmě s výjimkou scénářů Ch. Kaufmana:-) Absurdní humor je mé gusto, takže vřele doporučuji obzvlášť těm, co se v divadle či kině smějí v těch nejméně očekávaných chvílích, kdy je k tomu přinutí síla absurdity. Vítejte v klubu smíšků, jak mi někdo kdysi dávno řekl v divadle:-) Huckabees je film pro vás! Vítejte v Huckabees! ()

DrBuznička 

všechny recenze uživatele

Zajisté není těžké mezi filmy najít ty, které různými způsoby předhazují filozofické otázky týkající se existence Boha a jeho působení ve světě či posmrtného života, převtělování. Zatímco ostatní otázky, které k filozofii také neodmyslitelně patří - všichni a všechno jsme součástí něčeho, jsme jednolitá deka/nic spolu nesouvisí, beznaděj atd... - nechávají stranou. Scénárista filmu Má m rád Huckabees se však nebál tyto poházené a nepoužívané otázky sesbírat a vystavit na nich něco, co by se dalo nazývat filmem. Vytvořil však něco dokonale nesouvislého, nesmyslného, nevím zda to byl záměr, ale vytvořil dokonalou parodii na filozofii a filozofy samotné. Já jako student filozofie jsem se již od začátku filmu dokonale soustředil (protože jsem věděl že by to pro mě a můj náhled na zaměření studia mohlo být obohacující), ale ať jsem film osahával svými mozkovými závity sebedokonaleji, nedokázal jsem nahmatat žádnou jednotící linku a tu co jsem přeci jenom vyškrábal mi přišla neuspokojivá a svazovala k sobě svou pseudofilozofií jen některé úseky. Jsem tedy přesvědčen, že film není ničím jiným než prachsprostou parodií zešměšňující naši zlatou vědu - filozofii - a její snahu poskytnout nám odpovědi ohledně naší existence, které můžou naše jistoty a dosavadní vědomí roztříštít na miliony zmatených částic (tak nějak to sliboval ve filmu Dustin Hoffman, žádný závěr, který by mě zabolel a profackoval jsem však nezaznamenal)... Cením si však námětu, hereckých výkonů, některých dialogů a s tím souvisejícíh úžasných scén (např. večere s rodinou tajemného černocha) a hlavně odhodlání... ()

Reklama

numi 

všechny recenze uživatele

Příliš do sebe zahleděná exhibicionistická koláž myšlenek, ze kterých by snad i Charliemu Kaufmanovi chodila hlava kolem. Herecký ansábl překypuje hvězdami nejvyššího kalibru (Hoffman, Huppert, Watts, Law, Wahlberg) a má prostor si vše dokonale užít. Každičkou sekundu na plátně. Do popředí byl však vsazen poměrně neznámý - a Toma Cruise více než jen připomínající - Jason Schwartzman, který se ani v tom spletišti hvězdné záře neztratí a drží se všemi krok. Divákovi jsou tak nabízeny především chrlivé dialogy na témata, které běžně u večeře neprobírá ani náhodou a vyžaduje tak jeho pozornost na maximu. Vše je naštěstí odlehčeno humorem, který není stupidní, ale bohužel se s ním podstatně šetřilo. Jen díky těm špetkám, co se do filmu nakonec prodraly, zůstává I Heart Huckabees alespoň trochu koukatelnou psychologickou komedií s hvězdným obsazením. [únor 2006] ()

cab 

všechny recenze uživatele

Podle hereckeho obsazeni by se dalo usuzovat, ze na nas ceka minimalne prumerny snimek. Opak je pravdou. Dockame se smesice nesrozumitelnych a radoby chytrych debat, ktere jsou prevazne vedeny dvemi pro-ekologickymi chlapky hledajic vlastni existenci pomoci specializovane agentury zamerene na tento druh problemu. Pro uporzorneni: Film jsem videl pred tydnem a dnes si matne vzpominam, co se vlastne udalo. Coz jasne dava najevo, jaky ma smysl tento patos videt. 15% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Jestli takhle si představují v konzumní Kalifornii autorský umělecký film evropského střihu, tak pánbůh s námi. NESKUTEČNĚ užvaněná intošina, s nepřehledným dějem, bez schopnosti vtáhnout diváka do děje a jeden políček divákovi za druhým. Srovnávání s Kaufmanem je zcela mimo, protože jemu na rozdíl od této zmatlaniny nechybí srozumitelnost (ač se to na první pohled možná nezdá), vtip a smysl pro pointu. Nejzajímavější na celém snímku byla tak zcela nesouvisející debata s mým kamarádem o Cronenbergovi, poté, co jsme zhruba po 70 minutách sledování ztratili zcela zájem o dění ve filmu. PS: Upozorňuju, že jsem Russellův fanda a jeho THREE KINGS žeru. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (4)

  • Během natáčení se herečka Lily Tomlin pohádala s režisérem Davidem O. Russellem. Následoval režisérův hysterický záchvat, během nějž rozhazoval rekvizity po place a křičel na ženu nadávky nejhrubšího zrna. Herečka poté prohlásila, že se s režisérem usmířila. [Zdroj: Refresher.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama