The Plague Dogs

Ve výzkumné laboratoři kdesi uprostřed hor jsou prováděny pokusy na zvířatech. Jednoho večera se dvěma psiskům podaří utéct na svobodu. Zpočátku se to zdá jako výhra, ta se ovšem brzy změní v holý boj o přežití v divočině. Obzvlášť když se mezi lidmi objevují zvěsti, že psi možná mohou být nakaženi morem. (Richie666)

muti

dost dobry animak od rezisera Watership Down. spracovanie sa mi pacilo, aj ked akcie tam mohlo byt viac. mnohe otazky ostali nezodpovedane. pacilo sa mi zobrazenie zvierat pricom sme poculi debaty a postupy ludi, pre ktorych sa utecenci stavali coraz nebezpecnejsi. odporucam taktiez pozriet o triedou lepsi Felidae (1994) ()

Sticks

Chýbalo mi tu viac psov. Ľudská zložka je tu celkom zbytočným a rušivým elementom. Inak dojemné len v častiach a ten prehnaný anglický akcent rezal riadne uši. ()

JesterKruger

Když jsem do toho filmu šel, tak nějak jsem tušil, že to bude drsné drama o dvou psech na útěku, kteří hledají lepší život. Drsné to bylo. O tom žádná. Co mi ale kapku nejde do hlavy je jedna věc. Proč sakra ti psi mezi sebou mluvili? Neřekl bych, že to nějak ten film kazí, ale podle mě by bylo daleko lepší, kdyby ti psi nemluvili. Podle mě by to pak dávalo větší prostor na divákovo zamyšlení. Kdyby to byl rodinný film, tak to chápu, ale takhle jsem to fakt nepochopil, proč to tam je. Samotná animace je velice zvláštní. Psi jsou animování dobře, příroda také, ale když jdou psi k nějákemu tomu domu, tak atmosféra animace a zvuku vytváří atmosféru z hry Inhuman, a je to fakt depresivní. Celkově to znamená, že film je naanimován dobře. Co se týče samotného děje, tak ten je hodně výborný. Bylo mi líto všech těch zvířat v laboratoři. Ale jak je u mě zvykem, u takových filmu většinou brečím. Tady jsem nebrečel vůbec. Hudba byla chvílemi jak z nějakého TV filmu, takže obyčejný průměr. Celkově ten film není dokonalý. Ale je naprosto poutavý, a napínavý, a podle mě to spoustu lidem otevře oči, což je jen a jen správně. Tím pádem i navíc pochopíte, že člověk co tento příběh vytvořil, je génius, a patří mu samá chvála. ()

Krocan

Viděl jsem prvních 5 minut a posledních 10. Měl jsem pak 2 týdny pocit úzkosti. Ten, kdo má rád zvířata, by raději ani neměl vědět, že tento animák existuje. Brrr ()

poleno

!SPOILERY! Solidní depresivní animovaný snímek o dvou psech, kteří se jedné noci rozhodnou utéct z výzkumné laboratoře, kde si tvrdě prochází zvrhlými experimenty. Hlavní hrdinové, Labrador Rowf a krátkosrstý Foxteriér Snitter s pomocí lišáka Toda poznávají to, jak může být příroda krutá ke zvířatům a čeho všeho jsou lidé schopni (z domnění, že jsou psi nakažení morem, z toho média udělají mezinárodní případ, do kterého je zatažena i armáda). Závěrečná scéna, kde oba hrdinové prožívají poslední chvíle svého života předtím, než se dostanou (nebo spíš nedostanou) na pomyslný "ostrov", který je nejspíš jen výplodem jejich fantazie, je skutečně zajímavá a dojemná. Při titulcích, kdy hraje ta úžasně vybraná hudba, skutečně JE o čem přemýšlet. Film ve vás zanechá ponurý i užaslý pocit. Hlavní trojice postav jsou neskuteční sympaťáci (Snitter je u mě na prvním místě) a co víc: postavy mají hloubku. Nejsou to jen nosiči nějakých vlastností. Super je, že mají nějaké podklady pro to, že se chovají tak, jak se chovají. Animace, detailně kreslené pozadí a vedení dialogů udržuje neustále vaši pozornost. Bohužel, jako každý film má i tento své chyby. Občas se najde nějaké to hluché místo, kde se scéna natahuje až k prasknutí. A scéna, kde Snitter omylem rozstřelí hlavu jednomu farmáři, který si ho chce vzít s sebou domů mi přijde, že je tam násilím vražená jen proto, aby diváka šokovala (tím neříkám že je špatná). (Doporučuji zhlédnout s titulkami, CZ dabing k filmu nevznikl, bohužel, nebo spíš: bohudík?) Celkové hodnocení: 90% ()

shiepek

Paralela s Bonnie a Clydem je možná na místě, ale tohle je drsnější a podle mě v celku bohatší. Zajímavá animace se výrazně se podílí na výsledném dojmu z filmu. Je to smutnej a tak trochu (anti)vizionářskej film. ()

Megahead

animovaný dramatický film pre dospelých (nie pre deti) pojednávajúc o osude dvoch psov, ktorí utiekli z pokusného laboratória. Miestami je film monotónny, avšak určite sa ho oplatí pozrieť. Aj keď v mojom prípade len raz, keďže mám v obľube skôr iné zameranie filmov. ()

mp5991

Film, který nemohu doporučit, přesto musím dát 5*, je to totiž naprostá špička kategorie Depresivní. Tématicky mi přijde velmi podobný mnohem známějšímu a dle mě značně nadhodnocenému Hrobu světlušek. Sice nemá nic moc společného s válkou, je to ale podobný příběh beznadějného hledání kousku ráje nebo alespoň klidu uprostřed pekla, kterým není nic menšího než všudypřítomná realita. Podstatnou výhodou je, že ústředními postavami zde nejsou dva otravní fakani, ale poměrně sympatičtí pejsci, se kterými dokážu mnohem lépe soucítit. Na druhou stranu jde o poměrně všední postavy, které do filmu nepřináší pražádné oživení či odlehčení situace, můžete si tak "užívat" ničím nerušenou depresi v nejčistší formě jakou je svět filmu schopný nabídnout (aspoň doufám, že už nic horšího neuvidim). Výhodou je možná i lepší náhled do myšlení a motivace postav. Možná bych jen vytkl jednu scénu, která mi přišla dělaná až moc účelově aby se náhodou situace nezlepšila. Nebudu moc spoilovat, ale myslím, že jí poznáte. Je to trošku škoda, protože zbytek filmu působí velmi realisticky. ()