The Plague Dogs

Animovaný / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 103 min

Kreslený to je, ale pro děcka rozhodně ne. Drsný příběh o dvou psích přátelích, co utečou z výzkumáku v horách, aby pak lidi z vesnice na ně uspořádali hon, je totiž celkově nejen tíživý a depresivní, ale místy i překvapivě brutální. Půlka ustřelené hlavy by mohla vyprávět, kdyby jí zbyla alespoň kousek ksichtu. Škoda toho nedovysvětleného závěru, divák si tak může jen domýšlet, jak to s hrdiny vlastně dopadlo.(25.9.2014)

dost dobry animak od rezisera Watership Down. spracovanie sa mi pacilo, aj ked akcie tam mohlo byt viac. mnohe otazky ostali nezodpovedane. pacilo sa mi zobrazenie zvierat pricom sme poculi debaty a postupy ludi, pre ktorych sa utecenci stavali coraz nebezpecnejsi. odporucam taktiez pozriet o triedou lepsi Felidae (1994)(19.4.2014)

Rozhodně nepouštět svým dětem, pokud nechcete, aby měly noční můry.. Opravdu depresivní příběh dvou utečenců z pokusné laboratoře a jejich přežívání na svobodě, ukazující krutost podobných zařízeních a lidskou krutost jako celek. I přes to, že je snímek velmi silný, příběh místy kolísá a animace nepatří mezi nejzdařilejší - leč přidává na celkové atmosféře.(31.12.2014)

Unikátny pohľad do sveta "zvieracej" ríše. Dej pripomína román od Johna Stienbecka: O myšiach a ľuďoch, prerozprávaný ako bájka, kde ľudské postavy stelesňujú zvieratá. Dvoch štvornohých úbožiakov trápených nepriazňou osudu spojí spoločný boj o holý život. Snažia sa nájsť len svoj kúsok zeme pod slnkom, no stretávajú sa len s nepochopením a nevôľou, všade, kde sa zjavia. Sú jednoducho "iní", čudáci, morové psy. Rowf je na tom relatívne dobre, ako starý labrador má už čo-to zažité, v divočine si poradí. Schizofrenický Snittter je skôr mestský typ. Podarí sa im dosiahnuť ich vysnený ostrov? Cesta je nebezpečná a plná nástrah.(3.9.2017)

Film o útěku dvou psanců, pardon psů, za svobodou, která se zdá býti nadosah, a přeci jde o úkol téměř nad psí síly. Ponuré obrazy, studené barvy, nehostinná krajina, příchod zimy, hlad a štvanice. Velmi slušná animace, ocenil bych ji ale ještě více v kině. Pátou hvězdu si zaslouží logický konec... p.s. - Disney by se jistě v hrobě neobracel, jelikož sám si liboval v horrorech a ponurých příbězích. Ostatně i jeho Sněhurka se v Anglii promítala od 15 let. Disneyovi by se tenhle film líbil!(4.10.2014)

• - Spoiler: Posledná scéna filmu zobrazuje pôvodný záver Adamsovej knihy – teda nejasný osud oboch psov; avšak (nielen) editor autora presvedčil, aby knihu ukončil ich záchranou. (PurpleRain)

• - Původní a originální VHS zprostředkovala Thorn Productions v roce 1982. Bylo vytvořeno pouze kolem 8 000 kopií. (Koocik)

• - Existují dvě verze filmu, a to 86minutová a 103minutová. Jedinou zemí, která nabídla celovečerní film ve 103minutové verzi, byla Austrálie. 7. ledna 2008 došlo k vytvoření nesestříhané verze také ve Velké Británii. (Koocik)