The Plague Dogs

Animovaný / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 103 min

Brutální. Moje vyjádření jedním slovem a to opravdu brutální. Nesnáším týrání zvířat a pokusy na zvířatech a obzvlášť ze všeho nesnáším týrání psů, o kterém tento film z části je. Na konci filmu jsem nemohl popadnout dech a zmohla se mě akorát naprostá bezmoc a lítost, jak se my, hnusní a sobečtí lidé, dokážeme chovat ke zvířecí říši. Důraz na city a psí oddanost a snahu najít si svého "pánečka" ikdyž vás lidé týrají, odmítají a zatracují. Autor to v celém snímku vystihl dokonale (nebo aspoň na mě to mělo takový vliv a já to z toho takhle chápal). Skvělý, ale velice smutný animák, který rozhodně není dělán pro děti a kde hlavní myšlenkou je zvěrstvo v podobě krutých lidských činů. Chudáci pejsci s lišákem.(2.2.2014)

Úvod ako z hororu. Veľmi dusná atmosféra v prvých minútach v laboratóriu. V neskorších minútach sa atmosféra trošku uvolní, ale depresívne je to stále. Dokonca veľmi depresívne. Rozhodne to nie je animák pre deti a vhodný je len pre dospelých. Je to taký animovaný Butch Cassidy a Sundance Kid a podobne nie úplne deprimujúco (so štipkou nádeje) sa to aj končí. 75%(21.2.2009)

Film o útěku dvou psanců, pardon psů, za svobodou, která se zdá býti nadosah, a přeci jde o úkol téměř nad psí síly. Ponuré obrazy, studené barvy, nehostinná krajina, příchod zimy, hlad a štvanice. Velmi slušná animace, ocenil bych ji ale ještě více v kině. Pátou hvězdu si zaslouží logický konec... p.s. - Disney by se jistě v hrobě neobracel, jelikož sám si liboval v horrorech a ponurých příbězích. Ostatně i jeho Sněhurka se v Anglii promítala od 15 let. Disneyovi by se tenhle film líbil!(4.10.2014)

Rozhodně nepouštět svým dětem, pokud nechcete, aby měly noční můry.. Opravdu depresivní příběh dvou utečenců z pokusné laboratoře a jejich přežívání na svobodě, ukazující krutost podobných zařízeních a lidskou krutost jako celek. I přes to, že je snímek velmi silný, příběh místy kolísá a animace nepatří mezi nejzdařilejší - leč přidává na celkové atmosféře.(31.12.2014)

Vyzrálý depresivní animák pro dospělé... Je to vůbec možné? Ano je a Disney se z toho musí v hrobě obracet. Plague Dogs vás hned první scénou jasně přesvědčí, že tohle není optimistické vyprávění o dvou roztomilých pejscích, ale naopak o tvrdém životě dvou psisek na útěku z pokusné laboratoře nehostinnou krajinou. Bez jídla či naděje; jen oni a jejich nelítostné chování versus krutý svět kolem nich. Nikde ani záblesk naděje. Prostě jen přežívají zde dne na den a to stylem "z bláta do louže". O to více je to celé působivé a skvěle gradované až do perfektního závěru. Animace je sice již značně za zenitem, ale stejně je ze snímku jasně vidět, že ho tvůrci dělali s láskou a pečlivostí. Ústřední trio jsou sympaťáci k pohledání. Pouze děcka byste tentokrát neměli nechat koukat.(9.6.2007)

• - Spoiler: Posledná scéna filmu zobrazuje pôvodný záver Adamsovej knihy – teda nejasný osud oboch psov; avšak (nielen) editor autora presvedčil, aby knihu ukončil ich záchranou. (PurpleRain)

• - Původní a originální VHS zprostředkovala Thorn Productions v roce 1982. Bylo vytvořeno pouze kolem 8 000 kopií. (Koocik)

• - Existují dvě verze filmu, a to 86minutová a 103minutová. Jedinou zemí, která nabídla celovečerní film ve 103minutové verzi, byla Austrálie. 7. ledna 2008 došlo k vytvoření nesestříhané verze také ve Velké Británii. (Koocik)