The Plague Dogs

Animovaný / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 103 min

Film o útěku dvou psanců, pardon psů, za svobodou, která se zdá býti nadosah, a přeci jde o úkol téměř nad psí síly. Ponuré obrazy, studené barvy, nehostinná krajina, příchod zimy, hlad a štvanice. Velmi slušná animace, ocenil bych ji ale ještě více v kině. Pátou hvězdu si zaslouží logický konec... p.s. - Disney by se jistě v hrobě neobracel, jelikož sám si liboval v horrorech a ponurých příbězích. Ostatně i jeho Sněhurka se v Anglii promítala od 15 let. Disneyovi by se tenhle film líbil!(4.10.2014)

Hodně zajímavý animovaný film z dob dávno minulých, který je ještě o dva stupně temnější než autorovo předchozí dílko. Zatímco ve Watership Down přecejen svítala skrz příběh naděje, v Plague Dogs je jí pomálu, a to, co tu máme, je prostě jen krásně a bajkově-realisticky zpracovaný krutý příběh o životě a snech dvou ubohých psů. Jelikož jsem měl tu čest vidět, co je a co není v sestříhané a nesestříhané verzi, můžu říct, že v plné délce rozhodně nejde o pohádku pro děti, a přesto má tenhle drsný příběh punc jisté poetiky, atmosféru, která se do mě zažrala a jen tak mě nepustí. Prostě dokonalé, smutné dílo z animační minulosti, které zůstává zřejmě jedinečným a ojedinělým až dodnes.(3.7.2009)

Úvod ako z hororu. Veľmi dusná atmosféra v prvých minútach v laboratóriu. V neskorších minútach sa atmosféra trošku uvolní, ale depresívne je to stále. Dokonca veľmi depresívne. Rozhodne to nie je animák pre deti a vhodný je len pre dospelých. Je to taký animovaný Butch Cassidy a Sundance Kid a podobne nie úplne deprimujúco (so štipkou nádeje) sa to aj končí. 75%(21.2.2009)

dost dobry animak od rezisera Watership Down. spracovanie sa mi pacilo, aj ked akcie tam mohlo byt viac. mnohe otazky ostali nezodpovedane. pacilo sa mi zobrazenie zvierat pricom sme poculi debaty a postupy ludi, pre ktorych sa utecenci stavali coraz nebezpecnejsi. odporucam taktiez pozriet o triedou lepsi Felidae (1994)(19.4.2014)

Rozhodně nepouštět svým dětem, pokud nechcete, aby měly noční můry.. Opravdu depresivní příběh dvou utečenců z pokusné laboratoře a jejich přežívání na svobodě, ukazující krutost podobných zařízeních a lidskou krutost jako celek. I přes to, že je snímek velmi silný, příběh místy kolísá a animace nepatří mezi nejzdařilejší - leč přidává na celkové atmosféře.(31.12.2014)

• - Původní a originální VHS zprostředkovala Thorn Productions v roce 1982. Bylo vytvořeno pouze kolem 8 000 kopií. (Koocik)

• - Existují dvě verze filmu, a to 86minutová a 103minutová. Jedinou zemí, která nabídla celovečerní film ve 103minutové verzi, byla Austrálie. 7. ledna 2008 došlo k vytvoření nesestříhané verze také ve Velké Británii. (Koocik)

• - Spoiler: Posledná scéna filmu zobrazuje pôvodný záver Adamsovej knihy – teda nejasný osud oboch psov; avšak (nielen) editor autora presvedčil, aby knihu ukončil ich záchranou. (PurpleRain)