Tento komediální příběh byl natočen podle skutečné události, kterou za 2. světové války prožili dva britští armádní zubaři. Seržant Peter King (Kenneth Cranham) a vojín Leslie Cuthbertson (Leo Bill) v roce 1942 ukradli pytel granátů, dva revolvery a sadu nejlepšího zubařského náčiní, jež se dalo v té době koupit, a vydali se na vlastní pěst na pomoc okupované Francii bez povolení velitele! Na filmovém plátně se tento neuvěřitelně nezodpovědný leč výstředně hrdinský příběh objevuje poprvé, přestože patří k nejbizarnějším událostem, k nimž došlo v průběhu 2. světové války. (oficiální text distributora)

kadles

Nesourodá dvojice na válečném tažení. Humor mi sedl a večer se stal veselejším. Nevím proč, ale připomínalo mi to místy akce odboje v komedii Haló, haló. ()

Goodlooker

Opravdu velké překvapení. Válečné drama s pár bezdavnými gagy (mávající mrtvola Němce z nádraží, házení záchraného kruhu na minu) a slušnou atmosférou. 74% ()

malyLibor

Nevěřím. Opravdu, jen těžko se věří, že tohle mohlo být natočeno podle skutečné události. Proto děkuji uživateli Big Bear, že příběh filmu uvedl na pravou míru se skutečností. Přesto (nebo právě proto?) jsou mi hlavní hrdinové o to sympatičtější. Miluji Anglii, miluji Angličany a miluji anglický humor, a tento film mne opravdu pohladil po duši. Děkuji za hezký večer, pánové zubaři. God Save the King! ()

omega_SK

Seržant MATlal a vojín PATlal to jdou nandat fašounům a taky že JO :))) NANDALI !!! Nieje to nič extra. Občas sa tu dá uškrnúť, ale žiadna bomba to nieje. Štvrtú hviezdičku pridávam iba za to, že je to podľa SKUTOČNÉHO PRÍBEHU!!! Dvaja znudení zubári počas druhej svetovej vojny sa rozhodnú na vlastnú päsť podniknúť inváziu na nemcami okupované Francúzsko. Pôvodný plán zničiť nemecké vojnové lode granátmi nevychádza a tak sa aspoň rozhodnú zdrvujúco zničiť nemeckú vojenskú základňu a zasadiť tak smrteľný úder nepriateľovi. Až keď sa dotrmácajú s5 do Anglicka, tak im pred súdom vysvetlí Churchillov pobočník, že náckom zničili kuchyňu. S touto prevratnou stratégiou mali Angláni začať hneď na začiatku vojny. Stačilo by ešte pár zničených kuchýň a nemčouri by to zaručene vzdali. Jednoducho by sa urehotali k smrti nad touto bravúrnou taktikou :D ()

maart

Čakal som viac. Suchého anglického humoru je málo. Hrdinovia sú sice sympaťací, ale to je málo na dobrú komédiu. Takže za 3,45*, kedže ani raz ma nerozosmiali poriadne stale to bol iba úškľabok. ()