Vila na kopci

Up at the Villa

• slovenský

Vila na kopci

Velká Británie / USA, 2000, 115 min

Celově se dá děj velmi lehce předvídat, vlastně mě nic nepřekvapilo. Co mě však vedlo k podivnému úsměvu na tváři byl part Jeremyho Davise, který mi přišel jako zdrogovaný židovský týpek, ve výsledku mi děj opravdu zpříjemnil, ač se moc dlouho neohřál. Kristin Scott Thomas je po Anglickém pacientovi nějak předurčena hrát paničky z vyšších vrstev, ale tady to nějak vázne (prostě to není ono, i když samozřejmě velmi dobré) a Sean Penn, který si střihnul amíckýho týpka, je prostě typický ale ne zvlášt dobrý. Prostě Vila na kopci je takový příjemný, oddechový snímek, ve kterém člověk ztěží najde něco víc, chybí vnitřní nepokoj, napětí a tomu taky nahrává velmi nenápadná a nenápaditá režije a podivně ospalé italské reálie.(29.3.2005)

• bassator

16. 2. 2010 - 40%(1.3.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,933,161Tržby Celosvetovo $3,740,113(27.4.2010)

Herecké i režijní obsazení bylo solidním příslibem, ale ambice nebyly zcela naplněny. Kristin Scott Thomas dle mého názoru místy přehrávala a Sean Penn jí v tom úspěšně sekundoval. :) Roland Joffé už byl v lepší formě.(22.7.2004)

Ono to sice bylo zasazeno do období před druhou světovou válkou, v zásadě se ale jednalo o dilema jedné ženy, zda žít v blahobytu se starým mužem, který ji miluje anebo žít život plný nejistot s člověkem stejného věku, se kterým ji pojí vášeň a snad i láska. Sean Penn jako vždy nadprůměrný a přesvědčivý.(7.4.2017)