Club Zero

• Rakousko Club Zero (více)
Trailer 1

VOD (1)

Slečna Novaková (Mia Wasikowska) přichází do prestižní internátní školy, aby studentům ukázala nejnovější stravovací trendy. Učí je, jak jíst uvědoměle – méně a lépe. Novým „udržitelným“ životním stylem se mají oprostit ode všeho, čemu doposud věřili. Mezi slečnou Novakovou a partou studentů se brzy vytvoří nebezpečně silné pouto. Než si ostatní učitelé a zaneprázdnění rodiče uvědomí, co se děje, situace se vymyká kontrole. Režisérka Jessica Hausner natočila syrový a velmi aktuální thriller o zničující síle autority a její magnetizující moci v období křehkého dospívání. (Aerofilms)

Trailer 1

Othello

Povýšená strejcovina o tom jak jsou dneska ta zmatená privilegovaná děcka manipulovatelná a univerzity líhništěm vadných životných rozhodnutí. Formálně to jsou vyčórovaní staří Lathimosové a Seidlové, ale zatímco první natáčel téměř čisté metafory a druhý paradokumenty, tohle je jakýsi pokus o satiru a hyperbolu. Satira je pak v tom, když nám film podruhé celou větou musí opakovat, že ekologická fanatička byla lyžovat ve Švýcarsku, hyperbola když děcko před rodičema dlabe vlastní zvratky. Já vám rozumim, taky nenávidim dospívající, ale fakt vás baví tomu věnovat tolik energie? ()

EvilPhoEniX

Slušný manipulátorský evropský bizárek na zajímavé téma, kde Mia Wasikowská ( vypadá hrozně!) ukazuje studentům nové stravovací trendy, což brzy vede k tomu, že děti přestanou jíst a rodiče jsou z toho na prášky. Škoda, že to nezachází moc do extrémů a je zde asi jen jedna taková nepříjemná scéna ( pojídaní svých vlastních zvratků). Finále je docela nečekané, ale dokázal bych si jej představit šokantnější. Not Bad. 6/10. ()

Sarkastic

„Je zřejmé, že nevyvíjíme nátlak, ale byla bys překvapená, jak moc soutěživé ty děti jsou. A velmi vnímavé.“ - „Se mnou jsou v dobrých rukou.“ V těch nejlepších…Až na Bena s jeho matkou jsem se musel všem těm snobským dětem a stejně založeným rodičům škodolibě smát (a bouchnout smíchy u šarlatánky pokrytecky mluvící o práně jako o něčem malinko esoterickém). Je ale třeba dodat, že mě zároveň i nejednou zamrazilo. A už si ani nevybavím, kdy naposled jsem u filmu odvracel zrak jako zde u zvratků (jistě nutričně výživných, ehm). Ano, řada věcí působí záměrně přehnaně až absurdně, ale jinak je tahle zlomyslná a dost aktuální satira velmi trefná. Oceňuju i hudbu se zvukem a také cynicky otevřený konec. Dávám solidní 4*. „Někdo, kdo nechce jíst, není tolerován. Víš proč? Protože to lidi děsí, když zpochybňuješ jejich pravdu. Většina lidí je jako tvůj otec. Drží se svých přesvědčení jako hole, bez které by upadli. Většina lidí nemá sebemenší ponětí, čeho jsou schopni. Jsou přesvědčeni, že musí jíst, aby přežili.“ - „A…není to pravda?“ ()

pornogrind

Manipulátorství, fanatismus, vymývání mozků(říkejte tomu jak chcete). Uvědomělé stravování které se postupně přehoupne v to nežrát vůbec a potom jste adepti na to stát se členem Klubu Zero. Čekal jsem od filmu, že půjde do větších extrémů. Tohle mi přišlo tak trochu light. Ve výsledku to mělo ještě zbytečně dlouhou stopáž kde mi z toho akorát vyhládlo. Slabší 3hvězdy. ()

POMO

Veganství už je out - nejez vůbec a staneš se svatým. Pokroková Jessica Hausner opět komponuje báječné industry exteriéry i interiéry tentokrát s industriálním a pulpovým nádechem (ten luxusní barák je neskutečný) a příběhem zabředává do několika témat: nebezpečí mentorského manipulátorství, pubertálního hledání sebe sama a ironicky i do čím dál vyhraněněji se profilujících stravovacích trendů. Její abstraktní svět postaviček takřka wes-andersonovského střihu je hravý, vtipný i vážný, ale ještě pořád ne natolik vyzrálý, aby zanechal hlubší a přetrvávající dojem. [Cannes FF] ()

• Všechny mluvené postavy mají modré oči. (Azurose)
  • Natáčalo sa od 25. júla 2022 v Oxforde. Kľúčovým miestom natáčania je St Catherine's College v Oxforde, vďaka čomu sa tento film stal jedným z dvoch filmov, ktoré sa natáčali na univerzitách Oxfordskej univerzity v auguste 2022, druhým bol Saltburn (2023). Film sa natáčal aj v Dolnom Rakúsku a Viedni (Rakúsko) a natáčanie bolo ukončené 22. novembra 2022. (Arsenal83)

Související novinky

Dny evropského filmu začínají 4. dubna

Dny evropského filmu začínají 4. dubna

22.03.2024

Filmy věhlasných režisérů Wima Wenderse, Jessiky Hausner, Alice Rohrwacher nebo Fernanda Trueby, ale i objevné debuty nastupující filmařské generace. Novinky ověnčené cenami z festivalů v Cannes,… (více)