Reklama

Reklama

Club Zero

  • Rakousko Club Zero (více)
Trailer 3

Slečna Novaková (Mia Wasikowska) přichází do prestižní internátní školy, aby studentům ukázala nejnovější stravovací trendy. Učí je, jak jíst uvědoměle – méně a lépe. Novým „udržitelným“ životním stylem se mají oprostit ode všeho, čemu doposud věřili. Mezi slečnou Novakovou a partou studentů se brzy vytvoří nebezpečně silné pouto. Než si ostatní učitelé a zaneprázdnění rodiče uvědomí, co se děje, situace se vymyká kontrole. Režisérka Jessica Hausner natočila syrový a velmi aktuální thriller o zničující síle autority a její magnetizující moci v období křehkého dospívání. (Aerofilms)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (32)

Kailo 

všechny recenze uživatele

Skvělý bizárek o kultu nežravců.. Mia hrála famózně (kam se na ní hrabe Manson) a nejednou jsem měl chuť jí proplesknout za to, jak postavu náboženského fanatika sehrála. Sám jsem si prošel poruchou příjmu potravy a nebylo mi cizí si hezky po jídle zajít na záchod a uvítat ho zpět v míse a tady to bylo surově a hlavně reálně u jedné z postav zobrazeno. Ostatní to dělali z jiných důvodů, který by jim i Greta Thunberg musela vyčítat. Krásně natočené, s decentní, ale důslednou hudbou. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Slušný manipulátorský evropský bizárek na zajímavé téma, kde Mia Wasikowská ( vypadá hrozně!) ukazuje studentům nové stravovací trendy, což brzy vede k tomu, že děti přestanou jíst a rodiče jsou z toho na prášky. Škoda, že to nezachází moc do extrémů a je zde asi jen jedna taková nepříjemná scéna ( pojídaní svých vlastních zvratků). Finále je docela nečekané, ale dokázal bych si jej představit šokantnější. Not Bad. 6/10. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

trailer sliboval artovku, která si bude brát na paškál nejen konzumerismus, ale i radikální aktivismus, nebo nebezpečí kultu osobnosti.  Realita je taková že tady všechno opravdu je, ale je to celé tak podivně ploché, že to pořádně nefunguje ani jako varování, ani jako podvratná satira. Ne snad že by se z toho nedalo něco odnést, ale po fajnovém traileru sem čekal podstatně drsnější a hutnější podívanou, která se nebude bát tnout do živého a tu jsem bohužel nedostal. Mia Wasikowska se v Greta módu fakt snaží a je správně nečitelnou figurou, která v sobě spojuje nebezpečného manipulátora a čistého (a možná lehce naivního) člověka s dobrými úmysly, ale ani ona Club zero nedokáže vytáhnout mezi filmy které budou rezonovat delší dobu...60% ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Jessica Hausner zraje jak víno a tříbí v sobě schopnost stále přesnější a do černého zacílenější životní ironie. Její ustavičné uhrančivé, stejně vážné jako svrchovaně pobavené kroužení kolem moci manipulace, víry, fanatismu, sebeklamu a ideologie, které postupně předváděla jak v Lurdách (moje recenze), tak i v  Lásce šílené (moje recenze) a v Malém Joeovi (moje recenze), se tady přetavuje v ještě o poznání krystaličtější a průzračnější záležitost: dá se to celé zobecnit na pozorně sledovanou zkušenost prolamování paradigmat - bez ohledu na to, zda mají průkopníci nového úhlu pohledu pravdu, nebo ne, jejich ultimátní perspektiva je pro starý svět absurdní a nepřijatelná. Je jedno (a ve filmu to geniálně zůstává nerozhodnuté, takže soudy vynáší jen divák, který tím mnoho prozrazuje hlavně o sobě), která generace tu podléhá sebeklamu (nebo která víc) a v čem přesně to podléhání u koho tkví - Jessica Hausner s vhledem, ponorem i nadhledem ukazuje, co všechno se děje, když se o sebe lámou s životem neslučitelné ideje (ale která z nich je neslučitelnější s životem, totiž ať už s životem jedince, druhu, anebo celé planety?), kolik vzniká prostoru pro celou paletu nezbytných průvodních jevů, od krutosti přes smutek, trapno, pochyby, fanatismus, kolísání, pravou naději, nepochopení, niterné přesvědčení až po izolovanost, osamění, bezmoc, odluku... Taková modelová reflexe se opravdu jinde neuvidí. *** Naprosto unikátní navíc bylo vnímat, jak to všem v sále hýbe i fyzičnem, jak se kroutí a prožívají to, protože Jessica Hausner tu celému širokému mainstreamu geniálně vyhmátla a promasírovala tu základní, nezpochybnitelnou víru hraničící s jistotou, sáhla všem na základní existenciální tišidlo a mámidlo - na jídlo a jeho ne?zbytnost. *** Supervtipná a chytrá byla i hudba a veškeré aspekty precizní řemeslné, estetické i filosofické stránky věci. *** (Aero, sama, Ozvěny KVIFF.) *~ ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Ja zvyknem mať kadejaké bizarné filmy celkom rád, a podľa popisu to vyzeralo na ďalší poriadny bizár. Ale bohužiaľ, tento film ma nijako extra neoslovil a celá tá manipulácie pani Novakovej bola mimoriadne nevkusná. Úprimne mi bolo ľúto rodičov, ktorí sa síce snažili zvrátiť nastavenú dogmu, ale bohužiaľ neúspešne. Ale inak celkom dobrý odkaz na súčasné experimentálne praktiky, ktoré dokážu zmanipulovať nejeden mladý mozog. Takže za posolstvo rozhodne tlieskam... 2* ()

Galerie (31)

Zajímavosti (2)

  • Všechny mluvené postavy mají modré oči. (Azurose)
  • Natáčalo sa od 25. júla 2022 v Oxforde. Kľúčovým miestom natáčania je St Catherine's College v Oxforde, vďaka čomu sa tento film stal jedným z dvoch filmov, ktoré sa natáčali na univerzitách Oxfordskej univerzity v auguste 2022, druhým bol Saltburn (2023). Film sa natáčal aj v Dolnom Rakúsku a Viedni (Rakúsko) a natáčanie bolo ukončené 22. novembra 2022. (Arsenal83)

Související novinky

Dny evropského filmu začínají 4. dubna

Dny evropského filmu začínají 4. dubna

22.03.2024

Filmy věhlasných režisérů Wima Wenderse, Jessiky Hausner, Alice Rohrwacher nebo Fernanda Trueby, ale i objevné debuty nastupující filmařské generace. Novinky ověnčené cenami z festivalů v Cannes,… (více)

Reklama

Reklama