poster

Záhada jezera Lochness

 • Velká Británie

  Incident at Loch Ness

 • Slovensko

  Záhada jazera Lochness

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2004, 94 min

Režie:

Zak Penn

Scénář:

Zak Penn

Kamera:

John Bailey

Producenti:

Werner Herzog, Zak Penn

Střih:

Howard E. Smith

Kostýmy:

Annie Dunn
(další profese)
 • JuraX
  ****

  Hahá, tohle mne překvapilo i přesto, že jsem dopředu věděl, oč jde. Film o natáční dokumentu Wernera Herzoga se Zakem Pennem je vlastně podfuk Zaka Penna na diváka o natáčení dokumentu Zaka Penna s Wernerem Herzogem o záhadě Loch Ness, muhehe... Jinak: film o filmu co je podfukem o podfuku na Wernerův pokus natočit dokument o fenoménu Loch Ness. A já prostě musím čím dál víc obdivovat Wernera.(19.4.2009)

 • foundation
  odpad!

  Naletel som do puntíku. Naletel som na to že to bol dokument, že to bola komédia. Proste na všetko. Vyklubal sa z toho proste jeden pre mňa absolútne nepozerateľný humus z ktorého ma bolela hlava ešte hodinu potom ako to skončilo. A v momente keď Herzog otvoril ústa a začal hovoriť tou svojou uši trhajúcou pomalou angličtinou chcel som si vytrhať všetky vlasy. Objektívne sa k tomu vážne vyjadriť nedokážem. Pre mňa sračka jak delo. Ani ,,sonar operator,, to nezachránila.(12.4.2011)

 • Dan9K
  ****

  Špica. K tomuhle filmu jsem šel naprosto nepřipraven, takže jsem měl zhruba do půlky pocit, že jde skutečně o seriózní dokument o dokumentu, čili jsem byl v podobné pozici, jako první návštěvníci filmu Blair Witch. Pak jsem nabyl pocit, že se asi bude jednat o fiktivní dokument o skutečném dokumentu nebo o skutečný dokument o fiktivním dokumentu či vůbec nejpravděpodobněji o fiktivní dokument o fiktivním dokumentu. No a samotný závěr na lodi pak byl samozřejmě nářez se vším všudy. Málokdy také člověk může vidět takhle povedené efekty natočené na digitální kameru. Každému musím doporučit, aby se na tenhle film mrknul bez navštívení zdejšího profilu a zejména přečtení mého komentáře, takže jestliže toto čtete a film jste neviděli, už jsem vám určitě zážitek zkazil... Není zač... a ještě něco: Lochnesska žije! Každý, kdo tento dokument uvidí, pochopí. Zkrátka nevyvratitelný důkaz. A ještě si zacituji jednu z postav: "Uveďte jediný důkaz o tom, že Lochnesská příšera neexistuje!" Chacha, nevíte, že?(13.8.2007)

 • Matty
  ****

  „Sexy solar jedna!“ A já blbec si myslel, že Werner Herzog skutečně někdy natáčel dokument Záhada jezera Loch Ness! Až někdy do třicáté minuty filmu jsem se bavil u vynikajícího „obšírnějšího“ making of, pro které mám obecně, bez ohledu na vytvářený film, slabost. Čekal jsem, že to bude něco jako Ztracen v La Mancha – záznam natáčení, které se postupně naprosto sesype pod tlakem mnoha nešťastných událostí. Něčím takovým Záhada vlastně je, ale ačkoliv se po celou dobu (včetně posledních minut uvozených titulkem „The Truth“) tváří smrtelně vážně, vážně ji dost dobře brát nelze. Stačí si všímat času na filmové kameře, šestnácte, kterou celý dokument natáčejí. Nemluvě o posledních minutách nesoucích se v duchu Čelistí. Nebyl jsem naštvaný, naopak mile překvapen nečekaným vývojem situace, stejně jako nečekanou změnou žánru snímku. Na pravidla tvůrců jsem rád přistoupil a s pobavením sledoval nechápavé výrazy osob, které začaly film sledovat až několik minut od začátku, v domnění, že jde o záznam skutečnosti. Rozhodně bych nečekal, že hlavním aktérem podobné hříčky bude Herzog, vždycky jsem ho vnímal jako režiséra příliš vážného, uzavřeného jakémukoliv druhu humoru. Na druhou stranu, díky jeho osobě to celé působí mnohem seriózněji. Je to jenom lehká komedie, malinko poučná, velice zábavná. 75%(27.2.2008)

 • neoBlast
  ****

  Werner Herzog v dokumentu o tom jak točí dokument? Sem s tím. Zak Penn může svoji hravou mockumentary směle postavit i vedle kultovních snímků jako je Hraje skupina Spinal Tap či mainstreemovějšího Borata, protože se mu angažováním věrohodných protagonistů (Herzog není jediná známá osobnost) podařilo divákovi pořádně zamotat hlavu. Jenom snad v závěru už moc tlačí na pilu a celá ta falešná hra se až moc odhaluje než by bylo záhodno. 75 %(30.4.2010)