Život je zázrak

Život je zázrak

Komedie / Drama / Romantický / Válečný / Hudební

Srbsko a Černá Hora / Francie / Itálie, 2004, 155 min

• sochoking

Kusturica si kľudne mohol odpustiť tie debilné pesničky a aj tú pitomú Jadranku, ktorá mi s tým jej spevom pila krv neuveriteľne ! Je to len dˇalší film o buranoch, ale slabučkého odvaru a navyše s politickou témou, takže kedˇ tam padol prvý delobuch, k nasraniu sa už moc nechýbalo! Môj záver : veľmi slabé, kurevsky dlhé, mega nudné a brutálne otravné !!!(23.12.2010)

Každý má právo na svoj osobitý štýl, ktorý sa časom vôbec nemení, pretože to tvorca nemá v úmysle a odlišuje ho od jeho režisérskych kolegov. Mne trochu už onen Kusturicov trademarkovský prehnaný bláznivý humor liezol na nervy, našťastie je prítomný viac menej iba do príchodu vojny, keď sa dostanú k slovu aj vážne dramatické a drastické momenty. Potom sa naplno ukazuje, aký je Kusturica výborný rozprávač, aký kvalitný scenár má k dispozícii a ako dokáže diváka pohltiť na celú, vopred trochu obávanú dĺžku. Film o vojne, láske, rodine a spoločenských, neprekonateľných etnických rozdieloch. Chvíľami romantika, chvíľami komédia a chvíľami regulérny vojnový film. Všetko v dokonalom súzvuku. Somárik sa uchádza o post jednej z najsympatickejších postáv zo zvieracej ríše v kinematografii.(30.11.2012)

Toto je Kusturica podle mého gusta. Sundal trochu nohu z plynu, ubral přehnanou, ztřeštěnou zběsilost a s lehkostí, nadneseností i šíleností sobě vlastní namíchal tento energický koktejl z dramatu, komedie a absurdity a poprvé se se značným citem vypořádal i s romancí. A vyšlo mu to. U mě na plný počet. Vše klasicky doprovázeno živočišným balkánským soundtrackem, v kterém absence Bregoviče nebyla nijak znát. Oslavná óda na život, který v režii temperamentního filmového mága působí jako pravdivý zázrak.(31.7.2010)

Kusturicovy filmy se mi spatne hodnoti. Libi se mi, jak jsou natocene, jejich atmosfera, zajimave postavy a paradni hudba. To vse na ukor scenare, namet je dobry, dej je ale roztristeny ve vice nez velkoryse stopazi. Velka skoda, ze jsem film videl v ceskem zneni. A skoda pro tento film (ohledne meho hodnoceni), ze uz jsem nekolik Kusturicovych filmu videl a tak uz tento pro me ztraci onu originalitu.(17.8.2016)

• Pajky3

Život je šílený, minimálně na hranicích Bosny a Srbska. Jak jinak si totiž vysvětlit auta jezdící po kolejích, vojáky šňupající koks z kolejí nebo osla věčně stojícího v cestě. Strašná šílenost, tolik věcí se tam přebíjí a žádná neni tak dokonalá. Nejvíc se mi líbila atmosféra na fotbalovém zápase. Zdejší vysoký hodnocení moc nechápu, ale možná jsem jen zbytečně konzervativní a takové šílenosti mě vážně neoslovují. Mix všech možný stylů, chvilku válka, chvilku romantika, chvilku rodina, chvilku vtip, ale celé je to takové nijaké.(12.11.2011)