poster

Život je zázrak

 • Srbsko a Černá Hora

  Život je čudo

 • Francie

  La Vie est un miracle

 • Francie

  La vie est un miracle!

 • Itálie

  La vita è un miracolo

 • anglický

  Life Is a Miracle

 • anglický

  Hungry Heart

 • Slovensko

  Život je zázrak

Komedie / Drama / Romantický / Válečný / Hudební

Srbsko a Černá Hora / Francie / Itálie, 2004, 155 min

 • Fanucci
  ****

  Ze začátku typicky bláznivý a střelený film plný chlastu, tance, zpěvu a střelby:-) Postupem času se ale mění na smutný milostný příběh, jehož "oslí" konec je opravdu geniální a dokonale se hodí k názvu filmu. Život je v Kusturicově podání opravdu krásný a absurdní zároveň a pokud vás tento film ani trochu nedojme, jste zvláštní nebo máte nějakou citovou poruchu:-) A jen dodatek na závěr: Občas jsem měl pocit, že koukám na film Juraje Jakubiska...ta podobnost s Jakubiskovými snovými záběry nebo např. scéna s poletujícím husím peřím... Opravdu mě to až zarazilo, ovšem ne v špatném slova smyslu.(10.3.2006)

 • Sharlay
  *****

  Těžko by se našel lepší a výstižnější název pro tento Kusturicův mistrovský kousek, než je právě Život je zázrak. Slušné tempo, dobré nápady a strhující herecké výkony činí zážitek z filmu nezapomenutelným. Občas se zdá, že jakoby Kusturica ztrácel půdu pod nohama, ale hned v dalších minutách jasně dokazuje jak skvěle má celý film promyšlený a jak výborně poslkládal mozaiku o tolika střípcích z nichž každý má svůj důvod a smysl a jehož konečným cílem je poukázat na to, ať má člověk ze všeho radost a nezatěžuje se zbytečnými problémy, vždyť kdo je nemá. Navíc hudba je velmi impozantní, byť balkánský styl není pro každého.(17.9.2007)

 • Slarque
  ***

  Život je zázrak, ale tenhle film žádný zázrak není. Emir Kusturica si prostě nasadil laťku moc vysoko a tenhle film je dobrý, ale zase ne tak dobrý, jak jsem od něho čekal. Řada scén je přitom vyloženě kouzelných a hudba je parádní celou dobu, ale vážně jsem měl dojem, že snad každý z předchozích režisérových filmů se mi líbil víc.(14.5.2009)

 • Kulmon
  ***

  Film je plný balkánského temperamentu, emotivní zapadákov, kde na kolejích potkáte veškerou možnou zvířenu. Civilizace sem zdá se nedorazila. Zato národní hrdost zde bují. Přichází válka, kterou horkorevní jižané vítají. V tomto snímku se střetá tolik problémů, že je trochu problém se zde orientovat. Tato rozevláčnost mne nakonec ubila.(10.5.2009)

 • F.man
  ****

  Tak tentokrát to už není takový bezhlavý balkánský přelet, nicméně stále je zde sposuta Kustoricovy oblíbené veselice a atmosféry kontinentu. Život je zázrak působí více civilním (evropským) dojmem než předchozí počiny což je způsobeno hlavně zasazením do témat války (která však slouží jen jako bezlička k absurdnímu humoru a příběhové lince) a také svérazné lovestory. Příběh funguje docela dobře, Kusturicovy trademarky kvalitních záběrů spojených s balkánským orchestrem taky takže nemám proč nedat 4 hvězdy. P.S. Herecký výkon ústřední dvojice zasluhuje jedině chválu.(31.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace