Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Topco

Vynikajúco zahratá, napínavá, intímna a komorná štúdia partnerských vzťahov so songom, ktorý mi dlho nechcel vyjsť z hlavy: Damien Rice - The Blower´s Daughter (I can´t take my eyes off you). Btw, Clive Owen podal asi (zatiaľ) najlepší výkon vo svojej kariére. 9/10 ()

zuzinka2

Velmi dobře natočené konverzační drama se skvělými dialogy o tom, jak ošemetná věc je pravda a o tom, že by jsme s ní měli zacházet nanejvýš obezřetně. Velkým plusem jsou skvělé herecké výkony, mně nejvíc zaujali Clive Owen a Jude Law, i když dámy za nimi o moc nezaostávají. Jako mínus bych viděla určité nelogické chování postav a taky to, že jsem si k žádné během filmu nevytvořila vztah. ()

starbrejkr

Asi jsem zažil málo rozchodů na to, abych mohl pochopit hloubku tohoto filmu. Takhle jsem bohužel jen sledoval čtyři výborné herce ve čtyřech převážně nesymatických rolích, kterak si neustále měnili partnery a sotva se dali dohromady, zase se rozcházeli. Rozhodně nemůžu filmu upřít silné scény (ve většině z nich figuruje Clive Owen), ale když mě samotný příběh s tím neustálým lavírováním od jednoho k druhému již na konci vyloženě štval (zejména ve chvílích, kdy místo toho, aby jedna postava druhé odůvodnila a vysvětlila své chování, tak prostě zmizí), nelze hodnotit jako celek pozitivně. Tady to byl zkrátka jednoznačně omyl a nikoliv film pro mě (a dokud jsem ještě schopen racionálně uvažovat, doufám, že ani nebude:-)) ()

Flynn

Bezesporu hodně hezky udělaný film, chvilku si člověk musí zvykat na neohlášené skoky v časové linii směrem kupředu, ale až se do toho člověk dostane, tak je to hezké pokoukání. Zajímavě propletný osud 4 lidí, na počátku byl chlap, který měl své jisté, ale chtěl víc a cestičky osudu mu to dopřály, ale ne napořád. Vážně hezký film a Natalie Portman je tam chvílema více než sexy :) hlavně v poslední scéně před titulkama jí to sluší tak moc až to pěkné není. Jen nechápu Julii Roberts, tahle herečka mi nějak nesedla k srdci a v tomhle filmu se mi zdá poněkud malátná. ()

Wormboy

Vyborny film s mimoriadne dobrymi a kompaktnymi hereckymi vykonmi vsetkych hlavnych predstavitelov (okrem Julie Roberts,ktora trosku zaostava,ale nie velmi:))Laska v podobe v akej sa s nou ludia stretavaju skor v skutocnom zivote a nie na filmovom platne...4,5b. ()

ic

Vulgární rádoby psychologická telenovela, maximálně nudná. Ale jsem rád že jsem to vydržel až do konce, i když touha to přepnout byla silná... cítím se jako mučedník. ()

Andre3000

I love it. Skvělí herci, hodně vášní a emocí a přece to bylo v něčem jiné, než ostatní. Hodně mi to připomělo Vicky Cristin Barcelona. ()

danecek24

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - cena (2) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Natalie Portman, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Clive Owen + nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší režie - Mike Nichols, Nejlepší scénář - Marber Patrick ()

pufina

Pravda bývá nepříjemná a taky považovaná za kolikrát nemilé téma. City a chtíč jsou záludné věci, a to můžeme vidět i tady. Může se to zdát jako typický milostný čtyřúhelník, kdy jde každý s každým. Trošku depresivní romantické drama, a pokud se necháte vtáhnout do děje, tak vaše emoce nezůstanou stranou. Očekávala jsem jiný konec, takže mě mírně zklamalo (i překvapilo) jak to dopadlo, ale to by asi nebylo ono, kdyby to dopadlo jinak. Kombinace Law - Owen - Roberts - Portman: žasla jsem, mohli by se na filmových plátnech potkávat častěji. Od Nicholsona jsem viděla snad jedině Absolventa (1967), v porovnání s Na dotek je rozdíl skoro 40 let a jde vidět, že kvalita o moc neupadá - a to se mi líbí. ()

Sammya

Tak tohle bylo něco. Nejdříve mě na tenhle film nalákalo herecké obsazení (Law, Portman, Owen) a prostředí Londýna, ale pak mě ten film vzal celkově. Sice se tam až na můj vkus až příliš moc objevovaly slova "love" a "fuck" v nejrůznějších formách, až mě to pak iritovalo, ale jinak to byla velmi zajímavá sonda do lidských vztahů. Bylo mi jasný, že z toho bude milostný čtyřúhelník, ale tedy konec jsem neodhadla. Stále jsem se nerozhodla, jestli je tam jedna jediná postava, které bych fandila. Myslím, že ve finále asi ne, protože každej přispěl svou troškou do toho chaosu, udělal chyby a zraňoval ostatní. Bylo mi jasný, že konec nebude dobrý, ale docela mě to mrzelo, po tom všem, čím si prošli. A já si říkala, že na tom jejím jméně něco bude. Nejlepší scéna - anonymní sex chat, to jsem se až musela smát. ()

Martrix

Jsou filmy, které stojí a často i padají, na zvučných jménech herců, scénáristy, režiséra a leckdy i producenta. Také jsou filmy, které stojí na úžasné výpravě, nebo tricích. Pak je o dost menší skupina filmů, které lákají na zajímavou knižní předlohu. Pokud bych chtěl někoho lákat na Na Dotek, asi bych poněkud překvapivě pominul ta zvučná jména hlavních představitelů a vyzdvihnul bych silný scénář s opravdu zajímavými dialogy. Zatímco na takový Avatar se stačí jen dívat, tento film stačí jen poslouchat. Tím nechci říct, že by herci za nic nestáli. Jen...ten film by to ustál i bez toho hvězdného obsazení. Dialogy jsou vedeny často do extrému a zůstává jen velmi málo nevyřčeného. Pokud si dáte čas, objevíte v příběhu více rovin, které Nichols svou jasnou režií prosekává jako rozjetý ledoborec. Nemůžu říct, že by mě tento film extra nadchnul. Ale oceňuji odvahu a snahu udělat Jiný film. ()

gabin(a)

Asi jsem na tak vybroušené rozebírání vztahů mezi mužem a ženou ještě moc mladá:-) Nebo stará?....Kdysi jsem viděla kousek a nedala jsem to, teď v sobotu jsem si říkala, že tomu dám šanci, když mi to naservírovali v TV, a zase jsem nevydržela, nejen kvůli Julii Roberts, která se zde aspoň netlemila. Když už se mám dívat na pitvání vztahů mezi pohlavími, což opravdu není můj šálek kafe, tak existují naštěstí jiní machři, kteří to umějí buď s humorem (Allen, de Sica, Monicelli) nebo třeba i s tou depkou (Antonioni, Bergman, Saura, Scola, Lelouche), ale rozhodně bez asi 150 použití slova šukat. No nic, asi to byli Poláci a hledali se, no! (pro ty, kdo ještě o tomto pro Čechy asi nejznámějším polském výrazu neslyšeli: szukać=hledat). Jinak bych dala do slovníku vedle hesla navoněná bída, nemůžu si pomoct, omlouvám se, ale když ono se to bralo tak smrtelně vážně. ()

pakobylka

Možná mně vadily enormní skoky v čase, které se měřily i na léta ... možná mě tentokrát prostě jen nebavily milostné troj - ani víceúhelníky, které nikam nevedly ... ale možná sehrála svou roli i velice intenzivní nechuť k Danovi i Larrymu - jako k prototypům mužů, kterým je nejlepší se vyhnout ... pokud možno co největším obloukem. Leč zároveň musím uznat, že pointa mě dokázala probudit z letargie: Je příjemně osvěžující - dává příběhu smysl, určuje směr ... a možná i cíl. ()

Juto

Strašidelný, hypnotický film od Mikea Nicholsa vibruje erotikou, modrinami a dynamitovými výkonmi štyroch atraktívnych hercov, ktorí robia rozhodne neatraktívne veci. 8,5/10 ()

Ondatra

Film, který se opravdu nestydí mluvit veřejně o erotice a vztazích. To co zažíváme ve vztazích, je to opravdu to co chceme nebo nemáme jinou možnost? A milujeme daného člověka opravdu kvůli tomu, jaký reálně je nebo to má jiný důvod? Na tohle všechno najdete odpověď v tomhle filmu. Zejména musím pochválit hlavní dva představitelé a to je Jude Law a Clive Owen. Clive Owen je pro mě herec, kterého jsem zatím neměl moc šanci poznat z filmů, ale tady se mi potvrdilo, že je to skvělý herec. Jude Law, to už je klasika. Toho už jsem viděl v tolika filmech, že o něm vůbec nepochybuji. A co se týká ženského obsazení, tak mě více potěšila Natalie Portman. Ta dokáže zahrát úplně cokoliv a dokáže tzv. "přepínat" mezi náladami a jde jí to fakt skvěle. A v tomto filmu obzvlášť. Naopak, kdo mě trochu zklamal a čekal jsem něco víc je Julia Roberts. Od ní jsem zvyklý na větší skvosty a lepší role než byla tahle. Jinak si ale film ode mě odnáší krásné hodnocení 7,5/10 ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols