Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Fakipics

Ten drive plných perverzních keců je k nezaplacení. Šli rovnou upřímně na věc. Zápletka mě překvapila a nehorázně bavila svými posuny. Clive byl děložní chlípník, Jude byl nechutný perverzák, Julie nevěrná intoška, Natalie nestydatá coura. Za herecké výkony a charakter postav dávám pět hvězdiček, ale podle mě to zas tak hrané nebylo. ()

witch

Z divadelní předlohy podle mě pramení základní přednost i slabina tohoto filmu: je silný a často dramatický v dialogových scénách, ovšem téměř nic jiného než dialogy nenabízí. Mísení kladných a záporných emocí, střídání touhy, cynismu, obdivu, znechucení, chtíče a lhostejnosti se odbývá především v rovině slov. Pokud na to nejste připraveni nebo máte raději „pohyblivější“ kousky, může se dostavit i zklamání. V opačném případě si film docela užijete. (A ano, přiznávám: způsob, jak Clive Owen mluví, mi připadá sexy, ale to pochopitelně nemá na hodnocení vůbec žádný vliv;-) ()

czdmaso

Nesouhlasím s názorem božského POMA, že tohle je telenovela pro náročnější a že je něco přehnané... Ono to chce mít něco odžito, víme holobrádku :) Ve dvaceti jsem si např. myslela, že Irvingovy romány jsou místy hodně bizardní, ale s odstupem už to tak nevidím. A stejně hodnotím tento film -věci se prostě dějí... ()

FrajerTom

Brilantní konverzační drama ostré jak břitva. Vynikající scénář a úžasné herecké výkony celé hlavní čtyřky z tohohle snímku dělají film z kategorie nezapomentutelných. ()

Kali4

Nemusíte být vyložený škarohlíd, dívající se na valnou většinu filmů skrz prsty, abyste si nevšimli řekněme méně kvalitního výkonu Julie Roberts, která je stejně nevýrazná jako obvykle. A pokud máte rádi dramata, nekonvenčně pojednávající o mezilidských vztazích, plné špíny, přetvářky, jinak výtečných charakterních herců a pěkné muziky, doplněné o několik těžko zapomenutelných dialogů a vycházející z úspěšné divadelní hry, přehlédnete i takový malý nedostatek. ()

Ichabod

Mike Nichols....reziser, ktery nema problem s tim, nechat herce podavat ve svych rolich ty nejskutecnejsi vypovedi, ktere nekdo, nekde, nejak prozil. Closer je film o lasce a nevere, lzich a posedlosti. Film je navic dokonalym dukazem toho, ze v pripade nevery se malokdo ma sanci pri jejim zjisteni zachovat dustojne a racionalne. Herecke vykony jsou skvele (nejslabsi je Jualia Roberts, ale neni spatna....to ne). Film je plny klasicky Nicholsovksych dialogu, takove te "britske" atmosfery a vse je naprosto dokonale : herci, hudba, kamera a uzasne propletene osudy vsech hrdinu. Po skonceni filmu asi kazdy pochopi, ze nekdy je lepsi lhat nez rikat pravdu, protoze nekteri radeji slysi otresnou lez, nez aby verili mnohem pristupnejsi pravde. Muj nejoblibenejsi Nicholsuv film. ()

blackJag

Ech, Nichols, jeden z mých oblíbených režisérů, mě tímto "dílem" neuvěřitelně zklamal. Ne ani tak svojí prací nebo vedením slušných herců (s výjimkou Robertsové - ta umí solidně lézt na nervy), ale svou ochotou spojit se s tak hrozným materiálem. Co je to platné, že všichni pěkně hrají, když z pusy vypouští takové bláboly. Člověk se diví, že celou tu konstrukci někdo (Patrick Marber podle vlastní hry) skutečně myslí vážně - děj, který se potácí od ničeho k ničemu, kecy, které jsou tak absurdní, že se člověk musí smát, no prostě žůžo-labůžo... Kanál nedám, ale je to těsně. 35% ()

MI-380

Čtyři prvotřídní herecké výkony: dominantní Clive Owen jako pan Hyde bez Jekylla, uplakaná šedá myš Jude Law stoupající vzhůru a zase rychle padající dolů, a obě dámy suverénní navenek, schopné překvapit. Dlouhé rozhovory, žárlivé scény, zbytečně moc kruté pravdy, popisy sexuálních praktik, nechutné vyšetřování a vulgární obviňování naštěstí přerušují časté a nečekané časové skoky, takže divák, který se začíná nudit, zbystřuje pozornost a je znovu chytře vtahován zpět do děje. Julia Roberts stále v dlouhých kalhotách, Natalie Portman naopak dlouhé kalhoty asi vůbec nemá. 65%. ()

s.e.p.p

Na dotek pro mě byl obrovským překvapením, protože jsem si o něm dopředu téměř nic nezjišťoval a prostě si ho jednou kvůli N. Portman pustil. Nichols od začátku rozehrává neotřelou a vtipnou milostnou hru, do které postupně zapojuje všechny čtyři protagonisty. Film těží hlavně ze skvěle napsaných svižných dialogů a výborných hereckých výkonů, díky kterým jsem byl schopen překousnout i Lawa a Roberts, které moc v lásce nemám. Chvílemi jsem přemýšlel i o plném počtu, ke konci už bylo ale těch rozchodů a návratů trochu moc a výsledek působí trochu překombinovaně... nicméně drtivě převažují dojmy příjemné... ()

klima777

Kdybych neviděla divadelní hru P. Marbera, jež se stala předlohou tohoto filmu, hodnotila bych výše. Nicméně Nichols se náročné adaptace zhostil se ctí, byť postavy nejsou tak plastické a uvěřitelné jako na prknech, která (někdy) znamenají svět. Všichni čtyři protagonisté podávají nadprůměrné výkony; Jude Law je možná nejvýraznější, ale zároveň maličko přehrává. Hollywoodský skoro happy end byl zbytečný, ovšem chápu, že většina amerického diváctva si žádá alespoň náznak nějakého nového začátku, a nikoliv zcela bezútěšný konec ve stylu: Jeden zemře a ostatní budou cizinci na věky věků. Líbilo, ale dojem z divadla mnohonásobně přebíjí dojem z filmu. ()

strelenaL

Předtím to filmem klobouk dolů. Námět, monology mezi herci...nepostrádá vůbec nic. Jak už někteří psali opravdu se jedná o náročnější pojetí. Ale to co se 104 min. odehrává před vámi ve vás zanechá hlubokou stopu...(tedy aspoň v některých z nás). ()

Myrreczech

Konečně romantický film podle skutečné události. Konečně film, který vám ukáže, že život je svině občas, ale láska je svině vždycky. Fenomenální obsazení, Natalie (ať mám na hlavě cokoli pořád jsem nádherná) Portman, a Clive (všechny vás zabiju because im awesome) Owen však vyčnívali nad Judem o třídu a nad Julií tak o šest. Tohle by se mělo pouštět malým naivním dětem, aby viděli jaký život může být. A závěrečná píseň jen podrthne celkovou náladu filmu, přenese ji na vás a poté píšete takhle nenávistné komentáře. ()

TheRoller

"Hello, stranger." Zoznámenie, zaľúbenie sa, podvádzanie, klamanie, priznanie sa, rozchod - prosím vymeniť partnerov- zoznámenie, zaľúbenie sa, podvádzanie, klamanie, priznanie sa, rozchod - prosím vymeniť partnerov - opätovné zaľúbenie sa,... Motalo sa to ako molekuly pri ireverzibilnej denaturácii bielkovín vajíčka spôsobenej vonkajším faktorom - tlakom, takže chápem jedincov, ktorých to "nechytilo". Pre mňa to bol v konečnom dôsledku dobrý matroš a herci z toho vyšľahali skutočne kvalitný základ. Od tradične priemernej Roberts cez zvyčajne dobrého Owena a úžasného Lawa až po vždy dokonalú Portman. Tlieskam Nicholsovi, ktorý mi to celé krásne upiekol a ústrednej piesni, ktorá spôsobila, že v závere (pamätná tabula Alice Ayres) mi tento neobyčajne chutný koláč zabehol a vyvolal emócie ako žiaden pred ním. ()

Autogram

Herecké obsadenie filmu môže byť hviezdne alebo super hviezdne. No ani to ho nezachránilo, aby som z neho nemal celkom priemerný dojem. Nemám nič proti romantickým filmom so zvláštnym vývojom udalostí, sú mi často sympatické, ale tu sa príbeh vyvíja tak nekontrolovane, až mi to sympatické nebolo. ()

Nepi

Zajímavý film se skvělým hereckým obsazením,který se snaží vcítit a ukázat vztah dvou mileneckých dvojic.Veterán Mike Nichols udělal film zajímavý,že děj je vyprávěn po uplynutí určité doby a my jako diváci musíme pozorně poslouchat dialogy,abychom pochopili kolik času mezitím v ději uplynulo.Ještě musím vyzdvihnout herecké výkony, především Natalii Portman, která mě v tomhle snímku fakt mile překvapila. ()

dinsdale

Jedna z nejopravdovějších vět, jakou jsem kdy ve filmu slyšela: "Myslela jsem, že půjdeš spát." "Měl jsem dojem, že se se mnou chceš rozejít, a nechtěl jsem to slyšet v pyžamu." ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols