Nezvaný host (studentský film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1969, 22 min

Vlastimil Venclík

Zvuk:

Ivo Špalj

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (48)

• kobejn

Zvláštní, taková nevinná jednoduchá anekdotka, které by si v dnešní době ani nikdo nevšiml, byla jen díky tomu, že byla natočena po srpnu 68, zakázána a každý v tom i dnes vidí buhvíjaké podobenství. Přitom, kdyby toto natočil někdo dnes, stěží by si toho někdo všiml. Přitom jde fakticky jen o malou, drobnou grotesku, která mě ale už po deseti minutách přišla vyčerpaná a né moc vtipná, tak nevím, asi odmítám připustit, že jde o něco významného, a vidím v tom pouze lehké, školní cvičení, na které jsem se skoro nevydržel dívat.(25.12.2012)

Mistrná ukázka politické satiry, která jistě mnohým z aktérů a tvůrců do jisté míry zavařila. Je to těžko k sehnání, sám jsem to viděl jen z VHSky nahrané v raných 90. letech. Je škoda, že takového věci se moc neopakují, přitom 20 minut přeci nic není. Krátký film, který každého naladěného na tu správnou "vlnu" nadchne, snímek, který má co říct.(11.11.2008)

Jestli pak jste si všimli,kolik hodinek měl Lanďák na ruce?Typické pro osvoboditele z,,Východu,,!(19.10.2011)

Tyjo všichni kdo se na tomhle filmu podíleli byli hrdinové, kariérní sebevrazi nebo..... Mimo to skvěle zahrané i natočené. Landovský jako ve všem z tohoto období jeho kariéry dokonalý....."Ten vedle, ten má svini!"(30.8.2012)

Absurdní komedie, prý napsaná ještě před rokem 1968. Nehledě na možný politický podtext se jedná o příjemnou absurditu s motivy 1984 – představte si, kdyby se k vám do bytu nastěhoval „přidělený“ člověk navíc. Nakonec byste byli rádi, kdyby vás „ten váš“ (hlavně nejmenovat!) nemlátil.(11.9.2006)

Krátkometrážní studentský snímek reagující na nezvanou návštěvu okupačních vojsk v Československu roku 1968. Skvěle natočené a klobouk dolů před odvahou tvůrců!(21.8.2013)

[2010-04-07] * Fantastické (v historickém kontextu vpravdě věštecké) vystižení slabošské podstaty lidské povahy, nechce se mi věřit, že scénář byl napsán dávno před okupací(7.4.2010)

• padina

Vím, že dát trezorovému filmu odpad, je zatra troufalost, ale nemohu jinak. Absurdita posunutá ad primitivum, Lanďák v xkrát sobě vlastní roli už značně otravuje prvoplánovou předvídatelností. V roce 1969 asi nadšený řev, ale přece jen, čas pokročil a nesčetněkrát, a mnohem lépe, zpracované dobové politické metafory mě už jaksi netáhnou. Ovšem pokud (a zdůrazňuji - pokud skutečně) byl scénář napsán ještě před "bratrskou pomocí", nechápu, jaké události nebo situace měl být alegorií. Stockholmský syndrom?(2.8.2017)

1 2 3 následující >>