Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projde hlavní zvířecí hrdina příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. A zatímco Gumpův první příběh byl smutnější, v jeho volném pokračování s názvem Gump – jsme dvojka se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Vedle hlavního hrdiny se nově objeví také psí slečna Jenny, která si zahraje Gumpovu sestru Kytičku. (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (31)

William_ 

všechny recenze uživatele

4/10. První polovina filmu se potácí jako ten pejsek na vozíčku a připadalo mi, že ani autoři nevěděli jak  a kam pokračovat. Naštěstí druhá polovina filmu je zábavnější a už se v ní i něco děje a o něco jde. Škoda Kozuba, který dostal opravdu málo prostoru, což je pro některé diváky dobře, ale já bych mu ve filmu nechal více prostoru. Konec byl takový nemastný neslaný a celé to působí jako že se vařilo z vody a nemělo se kam sáhnout. Na první díl se to moc nechytá a šlo to udělat daleko lépe. Suma sumárum se jedná o podprůměrný film, který nezachrání ani pejsci. Takže ano Gumpe, je to dvojka. ()

charles3 

všechny recenze uživatele

Stejně jako u "jedničky" mi vadil nepřirozený vizuál - při postprodukčních úpravách je u většiny záběrů část obrazu (pruh nebo ovál) zesvětlená a zbytek naopak ztmavený, působí to oproti dřívějším Brabcovým režijním i kameramanským počinům divně a pro podobný typ rodinného filmu zbytečně "umělecky". Kozubova postava je poněkud přehnaná a za určitou "dramaturgickou chybu" také pokládám užití hned tří "silných" (byť lehce zkrácených) písniček během závěrečných titulků, což mi trochu vadilo už u jedničky, ale také např. u jinak bezchybného Anděla Páně 2. Našly by se jistě další vady, na průměr to ale vyvažují ušlechtilé záměry tvůrců. ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Rozhodně slabší než první díl, který byl průměrný, ale přesto fajn. První polovina dvojky je spíš lyrické drama o umírání a loučení než o zvířatech či Gumpovi, druhá půlka úplně mění směr a působí za jedno jako laciná reklama na Krajča, za druhé jako sestřih nějakého nekonečného tv seriálu, v němž se vynechalo vše podstatné a bez vývoje postav se předvídatelně přeskakuje od události k události (sotva se potkali, už se milují, najednou jsou spolu, Gump pozná ségru, všechno jde hladce a růžově...). V podstatě hrozná splácanina, která působí jakoby autoři sami nevěděli co chtějí říct a jen to celé vyprodukovali za účelem rychlého zisku, dokud je téma "Gump" ještě aktuální. Pokud výdělky pomohou nějakým zvířatům, tak pak vidím v podstatě jediný velký klad v tom, že dvojka vznikla. A to mám slabost jak pro zvířata a filmy o nich, tak pro Vicu, ale po odchodu z kina jsem si připadala rozpačitě s podivnou hořkou pachutí na jazyku. ()

Alden_Larson 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že jsem do tohoto filmu měl celkem velká očekávání. První Gump se mi moc líbil, jeho konec mě dokonce dohnal k slzám. Nečekal jsem, že se tomuto filmu podaří to samé, ale doufal jsem, že se mi aspoň bude líbit. Takže mě moc mrzí, že to tak není. Oproti prvnímu filmu je to opravdu velmi výrazné zhoršení. Příběh je zkomolený a mnohem méně působivý. Postavy, kromě Gumpa, nejsou ničím výrazné. Ze všeho nejhůř je na tom prezentace, vůbec se mi nelíbí, jak tento film vypadá. Některé scény byly natočeny jako mockument, stylem seriálu The Office, vůbec nechápu, čeho tím režisér chtěl docílit. Taky je tam sposuta falešného nasvícení, které vždy vypadá otřesně. Hudba byla místy kýčovitá, ale nevhodná mi nepřišla. 4/10 ()

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Velmi velmi řídký odvar z jedničky. Až do vydání knihy naprosto marný film (asi jako když z vtipu na dvě věty uděláte 500-stránkovou bichli). Křečovitý Krajčo, který nedokáže jednu scénu zvládnout v přirozené poloze. Děsně se to vleče - pocitově minimálně dvojnásobný čas. Nebýt toho pozitivního poselství, tak rovnou do koše... ()

Galerie (47)

Zajímavosti (3)

  • Před závěrečnými titulky jsou informace o zvířatech z filmu. (griph)
  • K tomuto filmu vznikl videoklip s názvem Život je pes. Záběry zpívajících dětí a Lucií Bílou se natáčely v restauraci Střelnice v Táboře a zpěvu se účastnilo cca 300 dětí. (vitm)
  • Záběr, na kterém za Oříškem (Richard Krajčo) jde po silnici velká skupina lidí, se natáčel u Louňovic pod Blaníkem. (vitm)

Reklama

Reklama