Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Martin_W

Zajímavá animovaná polo-komedie, ke které nějak nenalezám slov. Příběh je hodně zvláštní stejně jako celý film, při kterém si nejednou člověk řekne: "Na co se to proboha dívám?". Animace není bůhví jaká, humorných částí tady taky zrovna není hodně, ale jinak se to jako film na který se podívám jen jednou dalo podívat. 51% ()

bidja

Je to jiné jako klasické americké disneovky, ale to je tak všechno. Zápletka cyklistického života asi taky nezajímá zas tak mnoho národů byť jsou tam skryta klasická podobenství. Mnoho mě to nezaujalo. ()

Oxymoron

Příjemné překvápko a oddychovka od všech těch "typických" animovaných filmů poslední doby. Rozhodně to není pro děti (už jen tím, že se tam nemluví, občas je to nechutné a drsný závěr by taky asi jen tak neskously), spíš na pokochání pro dospěláky. Nominaci na Oskara si Belleville zaslouží určitě. ()

Phillo

Absolútna dokonalosť čo sa formy ale aj obsahu týka. Atmosférická bomba, na ktorú sa neskutočne dobre pozerá a od ktorej netušíte čo máte čakať, no vždy prekvapí len pozitívne. Toľko zapamätateľných momentov, toľko svojskosti, ktorú som ja do poslednej vychytávky "zožral" a krásna hudba. A hlavne tie karikatúry a ich smutné tváre a premyslený príbeh a záverečná naháňačka a atmosféra a... DOKONALOSŤ ()

laFei

Animovaná poezie v praxi, která minimem mluveného slova dokáže vyjádřit více, než kdejaká konverzačka. Celý film na mě působí hodně emotivním dojmem plným symbolů (Brunovi sny jsou opravdu skvěle podané) a při tom si na nic nehraje a na konci v člověku nechá hluboký dojem. Co více si přát? :) ()

Gore

Nevím, co si mám o této podivnosti myslet. Opravdu ne. Ale můj šálek to opravdu nebyl. Kdybych na to nekoukal v práci, ani bych to nedokoukal. ()

Eva_D666

Budu se rozcházet s několika názory a komenty. Objevila jsem totiž více děje, než krásy v animaci. Jistou sentimentalitu ve mě vyvolávala, to nezastírám, ale na druhou stranu ty různě zpitvořené karikatu, někdy až kreatury, vzbuzovaly téměř odpor. ()

toi-toi

Občas depresívne smutné, občas infantilne afektované, občas neanimovane akčné, občas poeticko náročné, občas geniálne a občas hlúpučké.. ale stále prazvláštne.. ()

kdosizrosy

Což o to, výtvarná složka je povedená. Byť to není úplně můj styl, nutno uznat, že se aspoň trochu liší od toho klasického komerčního animátorského stylu, co člověk zná obvykle z disneyovek. Je v tom víc citu a ty postavy a prostředí nepůsobí tak, že by to pan režisér jen tak načmáral. Ono se na to pěkně dívá, jak říkám, postavy sympatické i hudba vesměs příjemná, avšak věc, která tomu chybí, je kvalitní příběh. Animace i ilustrace obecně má výhodu v tom, že příběh může udělat i z naprosté blbosti. Jenže musí to mít přeci jen nějaké napětí nebo vtip - a to Trio bohužel nemá. A tak se těch 80 minut sice díváte na pěkný obrázky, ovšem ve výsledku vás to tak lehce nudí. Z výtvarného hlediska takřka na výbornou, dohromady s příběhem to však už selhává. ()

embecka

Neuveriteľná animácia, podmanivá, realisticko-fantastická, veselo-smutná. Radím do kategórie vizuálneho zážitkova a to, že príbeh mohol byť celkovo "viac", na to som zabudla pri pohľade na lásku a starostlivosť starej mamy a oddanosť psíka... :) ()

kaze

Krásne spojenie hudby a animovaného filmu. Jednoduchý príbeh s milým humorom a výstižnou animáciou. Keď chcete stráviť nádherný večer, toto je ten správny film... ()

axiom

Zvláštní film, ale určitě má něco do sebe a stojí za to jej vidět. Je to úplně jiný animák než jsme zvyklí, ale přitom velmi dobrý. Dialogů je velmi pomalu, pokud postavy mluví, jedná se spíše o oznamovací věty. Ale za slova zde mluví obraz a to velice dobře. Myslím, že to není přepis komiksu, ale tak nějak bych si jej asi představoval. Všem doporučuji (i odpůrcům animovaných filmů). ()

Grafito

Výtvarná i hudební stránka jednoznačně za pět.. až šest, sedm a více hvězdiček.. ale výsledný dojem z tohohle francouzskýho animáku je alespoň pro mě dost rozpačitý.. na grotesku to bylo přeci jen moc depresivní.. ()

Fuckmaker

Příběh je jednoduchý a svou hloubkou spíše poetický, za to animace vynikající. Autoři dokázali bravurně vyjádřit charakterové rysy (krabicoví mafiáni, bezpáteřní číšník) tak, že jsem doslova hltal každou postavičku. Plus stylová hudba k tomu všemu mi nedala jinou možnost než dát plný počet... ()

TomasKotlant

Originální, netradiční, stylové. A přeci jen dojem z celého tohoto spektáklu je dosti prázdný, protože pomalé tempo animace v kombinaci s rychlými zvraty bez hlubšího obsahu nedokáže utáhnout 80-ti minutovou stopáž. Každopádně Chomet ukazuje, že má talent. *** Ve zkratce: O tom, proč nikdo na Tour de France nechce odpadnout z pelotonu. ()

Viperine

Nádhera! :) .. Moc příjemné, chytré a nenuceně vtipné pokoukání. Kochala jsem se snad vším - animací, hudbou, scénářem, "interiéry a exteriéry", atmosférou zašlých časů... no a co teprv těmi ksichty! Vřele doporučuju. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)