Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Darby Hartová (Emma Corrin), amatérské soukromé očko a technicky zdatná hackerka z generace Z, je spolu s dalšími vyvolenými pozvána na soustředění na odlehlém místě. Když je však jeden z pozvaných nalezen mrtvý, musí Darby využít všech svých schopností, aby dokázala, že šlo skutečně o vraždu, a to dřív, než vrah udeří znovu. (Disney+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

Axident 

všechny recenze uživatele

Přiznávám bez mučení: tenhle sedmidílný seriál, bez ohledu, zda jsem či nejsem cílovka, mě až nadchnul a pokud ne nadchnul, určitě připoutal a užil jsem si ho. Především díky kouzlu skvostně vybrané dvojice mladých herců Emma Corrin a Harris Dickinson, kteří jsou uhrančiví a působiví. Ale i ostatní atributy (scénář, CGI, hudba, kamera, střih) jsou na úrovni a rozhodně neurazí. 'Poirot třetího tisíciletí'.. Vřele doporučuji, ač mnozí jistě nebudou mou spokojenost kvitovat. Dokonce flashbacky, které nemám vůbec rád, mě tady bavily! ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Darby kdysi pátrala po masovém vrahovi se svým přítelem Billem. Po letech se znovu setkávají na Islandu jako vybraná elitní smetánka v hotelu jednoho technologického miliardáře Andyho Ronsona (Clive Owen). Když začnou umírat lidé, je jasné, že Darby bude muset zjistit, kdo a proč vraždy páchá... Velice zajímavý seriál, který má perfektně propracovaný scénář s retrospektivní linkou. Silné herecké obsazení, atmosféra houstne a nečekané rozuzlení vás nechá bez dechu. Zpráva o stavu světa jeho problémech, otázky kam až dojde A.I., co bude nejlepší pro lidskou společnost? Značně hloubavý a sofistikovaný seriál takovým tím nenápadným způsobem. Bravo. ()

Reklama

Warhorr 

všechny recenze uživatele

Výborné moderní, futuristické krimi. Hackerský sraz na odlehlém zimním sídle, kde se začne vraždit. Vědátor ala Elon Musk si pozve špičky a průkopníky z různých oborů a začne jim prezentovat svou vizi a ve všem mu asistuje umělá inteligence. Pozvána je i detektiv amatér Darby, která né úplně zapadá do konceptu pozvaných. Jakmile přijde první oběť, spirála se může roztočit a Darby se v sídle, i mimo něj, bude snažit vypátrat vraha a přijít všem věcem na kloub. Jak už to bývá, každý z hostů může, či nemusí, mít nějaké tajemství. Do toho se nám tu začne promítat flashback Darby a jejího kamaráda Billa, kdy se snaží v minulosti vypátrat sériového vraha žen, takže tu máme hned dvě vražedné linie. Vizuálně jeden z top seriálů letoška se skvělými hereckými výkony, líbili se mi všichni hlavní představitelé ale nejvíce určitě Emma v roli Darby a hlavně Harris, který exceloval v loňském Trojúhelníku smutku. Konec jsem tak docela tipoval, takže se překvapení nejednalo a linie se sériovým vrahem mohla být lépe zamotanější. Ale je to samozřejmě jen můj subjektivní pocit. Jo, tohle je taková letošní nenápadná pecka. Rozhodně doporučuji. ()

Rohy212 

všechny recenze uživatele

„I think this is both too much and not enough.“ Nenechte se zmást tím neurčitým členem na začátku. Tahle minisérie od tvůrců The OA sice začíná jedním mordem, ale celkem brzy se ti mrtví začnou kupit. Odehrává se to skoro jako klasická poirotovka: několik postav zavřených pod závějí sněhu hotelu kdesi na konci světa – nebo jen někde na Islandu – a mezi nimi vrah. Na jeho stopě není tentokrát kníratý detektiv, ale mladá žena s růžovými vlasy fascinovaná smrtí a záhadami. K ruce má doslova nejmodernější umělou inteligenci světa. Všechno to ale začíná v sluncem zalité minulosti. U dvou mladých milenců na stopě sériového vraha. Obě časové linky se protínají v příběhu, který je současně jakousi kritikou kultury true-crime sérií, eko-technologickým mementem i neon-noirovou romancí. ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Jako jeden průměrný celovečerák by to šlo. Ale takhle, vyvatěné do 7 dílů, to ne. Příběh ušel - takové komorní, velmi pomalé drama s kriminální zápletkou, jen ta stopáž a ty otravné flashbacky a další kecací a čumící prostoje, to vůbec nebavilo a moc se to vleklo. Taky mohli do hlavní role, asi to byla žena, vybrat někoho trochu pohledného, nikoli tuhle anorektickou potetovanou osobu. ↘️ 23% ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Hlavní natáčení seriálu začalo 7. února 2022, přičemž probíhalo na Islandu a v amerických státech New Jersey a Utah. V dubnu 2022 natáčení probíhalo také tři dny na Readington River Buffalo Farm v Readingtonu, New Jersey. (NumeranS)
  • Ve scénách natáčených mimo hotel v mrazivé krajině Islandu, kde je teplota pod bodem mrazu, se ani jednou neobjevuje „kouř“ z úst při vydechování či mluvení. (NumeranS)

Reklama

Reklama