Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Darby Hartová (Emma Corrin), amatérské soukromé očko a technicky zdatná hackerka z generace Z, je spolu s dalšími vyvolenými pozvána na soustředění na odlehlém místě. Když je však jeden z pozvaných nalezen mrtvý, musí Darby využít všech svých schopností, aby dokázala, že šlo skutečně o vraždu, a to dřív, než vrah udeří znovu. (Disney+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Darby kdysi pátrala po masovém vrahovi se svým přítelem Billem. Po letech se znovu setkávají na Islandu jako vybraná elitní smetánka v hotelu jednoho technologického miliardáře Andyho Ronsona (Clive Owen). Když začnou umírat lidé, je jasné, že Darby bude muset zjistit, kdo a proč vraždy páchá... Velice zajímavý seriál, který má perfektně propracovaný scénář s retrospektivní linkou. Silné herecké obsazení, atmosféra houstne a nečekané rozuzlení vás nechá bez dechu. Zpráva o stavu světa jeho problémech, otázky kam až dojde A.I., co bude nejlepší pro lidskou společnost? Značně hloubavý a sofistikovaný seriál takovým tím nenápadným způsobem. Bravo. ()

Axident 

všechny recenze uživatele

Přiznávám bez mučení: tenhle sedmidílný seriál, bez ohledu, zda jsem či nejsem cílovka, mě až nadchnul a pokud ne nadchnul, určitě připoutal a užil jsem si ho. Především díky kouzlu skvostně vybrané dvojice mladých herců Emma Corrin a Harris Dickinson, kteří jsou uhrančiví a působiví. Ale i ostatní atributy (scénář, CGI, hudba, kamera, střih) jsou na úrovni a rozhodně neurazí. 'Poirot třetího tisíciletí'.. Vřele doporučuji, ač mnozí jistě nebudou mou spokojenost kvitovat. Dokonce flashbacky, které nemám vůbec rád, mě tady bavily! ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

v době agresivní woke politiky jsem se naučil posuzovat knihu podle obalu. A pokud název říká "jsem vykrádačská Aghaty Christie" a plakátek zase "put a chick in it and make it lame and gay", režie a scénář ženská… kamera, ženská… bylo mi jasno že opět forma zvítězila nad obsahem. A nespletl jsem se. Po 40ti minutách se nudím… ale hlavně, že máme pečlivě diverzní osazenstvo letadla, ženu co se procházela po měsíci (?!), ženu co je vždy ta nejchytřejší v místnosti (ale vzorek DNA odevzdá dobrovolně a měření teploty považuje za “lékařské vyšetření”), ženu super-hackerku, ženu (giga-zazobanou) co v Číně buduje “chytrá města”, ženu co je průkopnicí šifrování v Íránu (!?)… uf. Ukázková feministická agitka, kde groteskní idiocie doslova křičí pravidelně co pár minut. A už jsem zmínil nesympatickou hlavní postavu? Když se nadnést nad zmíněnou nechutností, máme tu idiocii s vyprávěním dvou příběhů (které fungují nezávisle a vzájemně se “nepotřebují”). Zbytečné a otravné. ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Jako jeden průměrný celovečerák by to šlo. Ale takhle, vyvatěné do 7 dílů, to ne. Příběh ušel - takové komorní, velmi pomalé drama s kriminální zápletkou, jen ta stopáž a ty otravné flashbacky a další kecací a čumící prostoje, to vůbec nebavilo a moc se to vleklo. Taky mohli do hlavní role, asi to byla žena, vybrat někoho trochu pohledného, nikoli tuhle anorektickou potetovanou osobu. ↘️ 23% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Zat Batmanglij a Britt Marling mají prsty ve výborném seriálu OA, který nicméně zdaleka nebyl mainstream. Vražda na konci světa je na tom velmi podobně. Je tady sice vidět velká inspirace v detektivkách Aghaty Chrsitie, ale rozjezd je velmi vlažný, tempo velmi pomalé a docela trvá tomu přijít na chuť. Když se ale povede přežít první dva díly, dostane divák solidní detektivku s futuristickými prvky, které dost možná budou velmi brzo celkem aktuální. Celé to motání kolem technologií a AI je tu navíc podáno docela uvěřitelně se všemi plusy i mínusy...75% ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Ve scénách natáčených mimo hotel v mrazivé krajině Islandu, kde je teplota pod bodem mrazu, se ani jednou neobjevuje „kouř“ z úst při vydechování či mluvení. (NumeranS)
  • Hlavní natáčení seriálu začalo 7. února 2022, přičemž probíhalo na Islandu a v amerických státech New Jersey a Utah. V dubnu 2022 natáčení probíhalo také tři dny na Readington River Buffalo Farm v Readingtonu, New Jersey. (NumeranS)

Reklama

Reklama