Strait-Jacket

Tříletá Carol se jednoho večera stane svědkem vraždy svého otce a jeho milenky. Vrahem je její matka Lucy, která se nečekaně vrátila dřív domů, popadla sekyru a oběma uťala hlavu. Následujících dvacet let strávila v psychiatrické léčebně a nyní se vrací zpět na farmu, aby zde po boku své dcery, bratra a jeho choti začala nový život. Lucy se však straní cizích lidí a trpí zlými sny, ve kterých si prožívá ono peklo znovu. Ztráta sebevědomí a podivné matčino chování dělá Carol starosti, protože se má brzy vdávat a potřebuje matčinu oporu. Přecitlivělá Lucy je však naprosto nevyzpytatelná a ve vypjatých situacích se přestává ovládat. Navíc začnou umírat další lidé, ale kdo je skutečně vrahem? (SOLOM.)

vitekpe

Dalsi parada s bozskou Joan. Tyhle labilni schizofrenicky ji sly vzdycky vyborne. Dulezite taky je uvedomit si, ze v dobe nataceni tohoto filmu ji bylo uz temer 60 let. Neuveritelne... A Diane Baker tu naivni kravku zahrala taky vytecne. Film mi prisel spis jako ctyricitkovy, nez polovina sedesatek. Coz mi vubec nevadi... Cele bych to na zaver shrnul parafrazi z legendarni Studny, aneb "Toho vecera se Joan podivne kyvala..." :) ()

Han22

Od Castla jsem kdysi v rámci projíždění hororů viděl pár hororů/thrilerů, takže jsem si ho vybral jako start roku 1964. Máme tu matku, která před 20 lety zabila nevěrného manžela a milenku sekerou a nyní se vrací domů. Režisér využil úspěchu Baby Jane a psychopatku tu hraje Joan Crawford. Je to šíleně béčkové a na efekt, je tu pár vražd mimo záběr a co co tu jde jsem tušil prakticky celý film (ale ne proč). Mno a i přes tu béčkovost a předvídatelnost je to docela zábava. Castle sice natočil čistý thriler, ale s hororovými, skoro slasherovými postupy. Takže 3*. ()

Petrus1

"Lucy vzala sekeru, ztrestala s ní nevěru. Dej si pozor na Lucy, rozseká tě na kusy." Já myslím, že by manželé měli vždy dodržovat dvě základní pravidla: 1. předpokládat, že se partner může kdykoliv vrátit domů dřív a za 2. nikdy se domů nevracet dřív, než slíbil. V tomto případě byly porušeny zásady obě. Lucy, která vypadá jako lehká děva - zmalovaná, s cingrlátky na rukou, provokativní chůzí a naprosto obřím obočím (které se prý vrací do módy... no nazdar!) - se v dobré náladě vrací domů, kde nachytá manžela v posteli s jinou. No, některé ženy tuhle epizodku těžko nesou a když má Lucy po ruce ještě sekeru a rudo před očima... seká do nebohé spící dvojice jak šílená. Bohužel před očima své dcery. No a taky jako šílenec zůstane 20 let zavřená v blázinci. A když rada lékařů usoudí, že je způsobilá k běžnému životu, přijíždí na bratrovu farmu, kde žije i její dcera. Rodina ji přijme vřele, stejně tak jako prostředí - ideální pro vražedkyni - bourání prasat, sekání hlav slepicím a kuřatům... Navíc dcerunka si maminku vystajluje k obrazu svému, tak jaxi ji pamatovala jako dítě. A taxe z postarší vyplašené dámy opět stává sebevědomá zmalovaná cingrlátky ověšená stará-mladá. A hned jak uvidí mladý maso (snoubence své dcery), vyprsí se, zavrtí boky a koketně ho svádí. No, po dvaceti letech v blázinci se není co divit. Sebevědomí ji ovšem dost klesne, když se na farmě objeví její psychiatr. A to se pak začnou dít věci. Sekera zasviští častěji, než bych čekala. Zase se mi potvrdilo, že je to mocný a vhodný nástroj do hororu... rozuzlení není žádným velkým překvapením a to vysvětlování na úplný závěr bych klidně oželela. Co ovšem tento thriller celou dobou táhne, je herecký (šílený) výkon Joan Crawford. ()

bubblebobble

Lucy Hardin took an ax, gave her husband 40 whacks. Joan Crawford je riadny psycho fejs a vďaka nej si film drží slušný nadpriemer. Záver je len čerešnička na torte. SPOILER:Jediné čo ma mrzí,že sekerou do hlavy nedostala aj matka budúceho ženícha. Veľmi nesympatická postava. ()

jakoby

No a tento film dava Antenna Tv v sest rano kdyz vstavam do prace. Sekeru do hlavy jsem osobne chtela zatat te matce budouciho zenicha, to byla potvora. A Hitchoka jsem v tom videla taky ! I divka , ktera ze sebe dela sladkou a milujici muze byt psychicky narusena a nebo vypocitava potvora.Doporurucuju. ()

Miroslav.Zac

Šedesátkové horory jsou velmi specifické, mimo jiné tím, že se tváří jako o deset let starší konverzační dramata s vytříbeným vkusem a striktně sociologickými rozhovory, ale taky tím, že se prakticky všechny oběti nezmůžou na obranu a místo toho jen efektivně zakřičí a nechají se dekapitovat/zavraždit jakýmkoliv jiným způsobem. Joan Crawfordová zahrála psychopatickou matku perfektně, jak by ne, když má obličej, který na tu roli perfektně sedí. ()