Epizody(6)

Max, Mell, Ema, Robin a Soňa. Pětice studentů adiktologie se v rámci zodpovědného přístupu ke studiu rozhodne pro experiment – vzít si drogy, které by mohly na chvilku vyřešit problémy každého z nich. Jak říká profesorka Jensenová,  drogy jsou zkratky k řešení problémů. Experiment má ale jeden podstatný háček. Účinek drog se u všech stane permanentním. Zábava a nově nabyté „superschopnosti“ vedou mladé hrdiny až na hranu jejich možností, ale i sil. A to vše v situaci, kdy je v zemi zřízena funkce drogového koordinátora, který k drogové problematice přistupuje s maximální tvrdostí… (Česká televize)

Predator77

55 Procent, Za mě vcelku zábavná blbina která i celkem rychle uteče a na české poměry to není tak strašný, jenom si od toho člověk nesmí moc slibovat, máme tu zkrátka partu nesympatických studentů kteří si dají dost silnou drogu a vy pak jenom sledujete co s nimi ta droga dělá, občas tu je pár dobrých vtipů a nápadů co se týče kamery, nasvícení a celkem fajn hudby která mi nějak nevadila, jinak co se týče po herecké stránce tak tam už to celkem drhne a někteří herci tu zkrátka dost přehrávají a občas je to tlačení dost na sílu ale přežít se to dá když se člověk uvolní a nad tímhle českým seriálem moc nepřemýšlí. ()

yourhead

Drogy nejsou špatný, to jen lidi jsou debilní. Kdy se prevence v Česku začne zabývat skutečnými důvody proč lidi vůbec drogy berou? Mladí lidé začínají brát drogy převážně kvůli rodinnému zázemí, až pak sledují trendy. Drogy jsou, byly a budou o úniku. V momentě kdy dítě nemá potřebu utíkat, nema důvod brát drogy. Přijde mi že se pořád bavíme o tom kam s krví z krvácející rány místo toho, jak se nezranit. ()

StrixCZ

Banger jsem zatím neviděl, tak nemůžu (možná naštěstí) srovnávat. Každopádně tohle se za mě převážně povedlo. Neřeším, nakolik (ne)realistické je vykreslení účinků jednotllivých drog, ani jestli to může někoho svést k jejich zkoušení (pokud ano, pak jde pravděpodobně o jedince, kteří by si záminku k jejich vyzkoušení našli tak jako tak, takže těžko vinit tento seriál) - ostatně i ty "nejtěžší" drogové filmy (Requiem za sen) obsahují scény, ve kterým hlavním hrdinům jejich rauš závidíte (než se to zvrtne)... Adikts jsou každopádně originálně natočené a velmi dobře zahrané dílko se skvělou hudbou a silnou atmosférou. Ano, skoky mezi dramatickou a komediální rovinou jsou chvílemi příliš ostré a hlavní představitelé jsou žhavými kandidáty na nejhorší prznitele češtiny, co jsem zatím v jakém seriálu (filmu) viděl (a celkově je místy těžké k většině z postav cítit sympatie, respektive fandit jim) - nicméně s přihlédnutím k faktu, že jde o sondu do generace, která se takhle (bohužel) asi často opravdu vyjadřuje, jsem ochotný přihmouřit oko a nenechat si pokazit kvalitní obsah touto občas pro mě nešťastnou formou. Zároveň bych řekl, že mnoho obecných aspektů závislostí je v této minisérii popsaných velmi dobře a přesně. A taky jsem díky ní objevil skvělé poslední album Miro Žbirky (nevěřil bych, že titulní skladba není remix vzniklý přímo pro Adikts!). "Hľadám cestu niekam inam..." <3 ()

liberty66

Sžírají mě ambivalentní pocity. Původně jsem od České televize čekala jednoznačnou protidrogovou agitku pro teenagery, což samozřejmě všemi deseti schvaluji, ale zároveň si nedělám iluze, že by takové roztomilé strašení vzal průměrný dospívající vážně. Neuvědomila jsem si ale, že autorem je Adam Sedlák, ze kterého ta kreativita přímo tryská. Díky tomu mě strhla brutální jízda plná umělých penisů a tělesných výměšků. Jasně – spád, audiovizuál, nápaditost, herecké výkony (Uhlík a Dusilová), skvělé dialogy, trocha humoru – to všechno tam bylo (občas těžko pochopitelné motivy jednání některých postav jsem ochotná odpustit), ale… Můj výsledný dojem z celkového sdělení seriálu je spíš takový, že drogy vlastně MŮŽOU být děsně super, možná vám dodají i nějaké téměř nadlidské schopnosti, ALE musíte s nimi umět ROZUMNĚ zacházet. WTF? Relativizace užívání návykových látek? Jako vážně? A ještě k drogám na jednu hromadu házet nenávyková antidepresiva? Jako fakt fakt vážně? No já se s tím nějak vyrovnám, ale tajně doufám, že si tenhle seriál moc rozhozených experimentujících mladistvých nepustí. ()

Monyfik odpad!

Zkusíme první díl (dejme mu šanci, zkuste další díly) drama/komediálního? seriálu s tajemným názvem Adikts. Už během toho úvodního dílu zjistíme, že se zasmějeme, pokud se někdo zasmál, pouze u skečů P. Uhlíka. Následné díly nás přenesou do rádoby komediálních (hahaha) situací, kdy po aplikaci neznáme drogy, má jeden z „školáků“ erekci, další slečna nekonečný průjem, další má lásku ke všem nebo student s nutkáním oslovit všechny ženy. Na to vše působí jako pěst na oko uměle „naroubovaná“ postava L. Tomášové, která mi připadá jako „genderově“ vyvážená do seriálu ČT (žádný rasismus, v Trpaslíkovi je to „cool“) a nebo postava K. Jedličkové, která se stereotypně řadí k pověstné blodýně = rovná se lehká žena (dám všem). Hřebíček do pomyslné rakve přidává postava Jana Hájka, který zde tvoří tzv. „úchyla“, který zneužívá (zcela zbytečně) svou moc pedagoga. Snad jen příjemné povzbuzení v podobě L. Dusilové, které skoro polovinu seriálu nerozumíte (skvělý zvukař, Baradov?), udržuje pozornost, jak tato „taškařice“ dopadne. Pokud si A. Sedlák myslí, že vulgární konverzace osloví mladé nebo snad starší (o důchodcích nemluvě) publikum, vede to k opačnému efektu. PS: Scénárista a režisér v jedné osobě by se měl zamyslet, zdali točit film/seriál (s najivitou sobě vlastní) o tématu, který mu nic neříká, nemá s ním zkušenosti nebo se držet svých zajetých linií školních studií. ()

lvi_psouk

Za mě špica. Uhlík hraje fantasticky. Takto syrově a bez skrupulí podat relativně citlivé téma, o němž všichni víme, víme, že je to špatně, ale nejsme s to pořádně cokoli vysvětlit, když nemáme osobní zkušenost, my udělalo radost. ()

Tadas

Výborný seriál... ta surovost, realita, fet, vnímání světa. Hodně odlišné od průměrné české tvorby, kde Langmajer střídá nebo podvádí ženský, i když zde hrál taky, naštěstí jen na chvíli. Jsem rád, že v našem rybníčku jsou a rostou nový kvalitní tvůrci a herci. ()

Jandecka

60 % Od začátku čím dál horší a blbější. Tohle téma šlo perfektně vyždímat, ale tvůrci podlehli celkem stupidnímu rozuzlení. ()

Accuphose

Upozornění, sponzorem tohohle pořadu je Tabákový koncern, pojišťovny a další. Chápu záměr, chápu, jakej to mělo mít přesah, ale až na poslední díl, se to vůbec nepovedlo. Oceňuju hudbu, Žbirkův zpěv a herecké výkony. Díky tomu všemu to autoři vytáhli na jednu hvězdičku. Situace kolem drog a jejich působení v Adiktsu je naprosto zcestná, ale vnímám snahu autorů celou problematiku trošku zparodovat a pokusit se o satiru. A hlavně díky tomu je to celý hrozně nevěrohodný a pokud to mělo někoho odradit, tak se to nejspíš nepovedlo. Superdrogy pro všechny. TMS dokáže ve správném použití aktivovat stejný efekt jako MDMA, ale bez toxicity na mozek, to je budoucnst, ne tenhle seriál. ()

anjan

Tu jednu hvězdu dávám za to, že mě to nějakým záhadným způsobem vtáhlo do děje, za to, že se mi líbily nějaké konkrétní scény a za to, že myšlenka nebyla marná. Drogy jsou zkratky a radši se dívejme do sebe. Ano. Marné bylo bohužel zpracování a celkový průběh seriálu. Povrchní, trapná, zmatená, nelogická a nepříjemně bizarní ukázka autorovy představy o adikotologii, drogách a jejich užívání? Asi? Nepochopila jsem. ()

jigsaw44

Seriál, ktorý je dotovaný políciou s cielom odrádzať od drog, ale pri tom na ne nepriamo navádza. To sa nepodarilo! Z hladiska adiktologie je to úplne špatne. ()

FuLister

Musím uznat, že se jedná o zajímavé a svěží dílo, které má určité poselství, které možná není úplně tak na první pohled vidět. Na druhou stranu po druhém dílu, už poněkud ztrácí dech. Plusové body určitě vidím jako po stránce vizuální, tak hudební a herecké. ()

Basniknoci

Po prvním díle jsem to vzdala, ale teď jsem se přece jen odhodlala a viděla jsem to až do úplného konce. Jsem ráda, že se natočil pohled do tohoto světa. Herecké obsazení bylo dobré, výkony taktéž. Z některých záběrů mě ještě teď mrazí, ale život už je takový. Jako odstrašující příklad výborné, jen ten konec (vysvobození z těch účinků) byl přec jen trochu naivní, leč tragické ukončení jedné z postav to malinko převedlo do reality. Bylo dobré vidět, co člověka může přivést k těmto látkám, od každého něco a přec to nebylo všechno. Děj chaotický nebyl, což cením.  Nemám dalších výtek. Usuzuji z mého pohledu, že ohodnocení čtyřmi hvězdami je akorátní. ()