Epizody(6)

Max, Mell, Ema, Robin a Soňa. Pětice studentů adiktologie se v rámci zodpovědného přístupu ke studiu rozhodne pro experiment – vzít si drogy, které by mohly na chvilku vyřešit problémy každého z nich. Jak říká profesorka Jensenová,  drogy jsou zkratky k řešení problémů. Experiment má ale jeden podstatný háček. Účinek drog se u všech stane permanentním. Zábava a nově nabyté „superschopnosti“ vedou mladé hrdiny až na hranu jejich možností, ale i sil. A to vše v situaci, kdy je v zemi zřízena funkce drogového koordinátora, který k drogové problematice přistupuje s maximální tvrdostí… (Česká televize)

Trailer 1

verbal

Po vynikajícím a po zásluze oceňovaném Bangerovi Adam patrně notně zpychnul a řekl si, že teď vlastně děsně rozumí feťáckým psychózám, a jakože pod záštitou (slovní základ „zachcat“) boje proti drogovým závislostem uklohnil pravou Sedláckou smaženici z lysohlávek pro pubescentní degeneraci, kdy při předložení scénáře patrně řádně zhulil krekem nějakého hodného strýčka z veřejnoprávního bandity, kterýžto to na tripu dobrovolně zacvakal. Smaženici z lysohlávek, většině jejíž po piku dozajista prefíkaných narkojinotajů a narkoposelství, jakož i tomu údajnému a hodně dobře ukrývanému odbojovému mementu, porozumí možná jen tvůrce sám a pár smažek v posledním tažení. Má to sice několik neotřelých nápadů a sugestivně hnusných či řádně vychlazených momentů, přičemž to přirozeně slizký Uhlík táhne nejen svým pérem, ale i herecky, seč mu metadon stačí, ovšem pro většinového a řádně nenapajcovaného diváka je to spíše otravné perníkové utrpení a šest hodin psychotropního blábolení s bandou totálně nesympatických prkenných pizd, chovajících se poplatně svému přirození, sjeté, či nikoliv. Rovněž rozhořčeně vytýkám tu odpornou bandu zaprodaneckých anglicismů, jakož i trapný čenglišský pičoid jako titul. Neodehrává se to v žádném degenerativním anglosaském mrdníku a světový bestčuměl to taky nikdy nebude, Adame, tudíž by se v tomto kontextu jevil název „Závyslácy“ jako mnohem méně kokotský! Příště ty idioty mentorsky uč nejen nefetovat, ale také ctít svůj rodný jazyk, aby ho „neměli tolik v piči“! ()

Lischai

Za docela malý budget to fakt skvěle vypadá a gang mladých v čele s báječným Petrem Uhlíkem hraje jako o život. Ale dramaturgicky je to jedno velký roztříštěný what. V jednu chvíli je to civilní a koukáte, jak se mění jehly chudákům na piku v Sherwoodu - a pak o scénu dál následuje totál bizár, kdy učitel na vysoké škole učí studentky v plavkách střílet. Oboje je natočený dobře a nějak vás to baví, ale říkáte si: Ty vole, na co to koukám, jak to souvisí dohromady? Závěrečná message seriálu je miloučká a za normálních okolností bych to sežral a dojal se, ale tím, jak je to další, už asi šesté trhnutí kormidlem tónu seriálu, tak to na mě působilo jako další svévole. ()

sykyntosh

Prapodivně osvěžující dílo s prvky naprosté geniality, perfektně vybalancované s naprostou fraškou. Drogy dokáží s člověkem udělat divy. Nejsem si jist, jestli Adam Sedlák drogy nadevše miluje, nebo jimi naprosto pohrdá, ale jeho nový seriál Adikts vypovídá, že snad oboje dohromady. Vizuálně je to velmi chaotické a v některých momentech zbytečně rušivé, ale v těch ostatních to nabídne ty nejhezčí záběry, jaké je možno v české produkci vidět. Stejně tak práce se zvukem exceluje a samotný zvuk se tu stává výborným vypravěčským prostředkem. Nejvíc ale musím ocenit casting! Výběr mladých a neokoukaných herců byl skvělý, přičemž i jejich výkony jsou většinou výborné. Ve výsledku ale musím hodnocení seriálu jako celku poněkud snížit, protože to je na můj vkus velmi autorské a do vkusu se mi tady netrefili. Sedlák sice chce být jakýmsi novovlnátorem, ale kdyby toto pojal poněkud tradičněji, užil bych si to mnohem víc. Navíc i přes jakousi snahu o inovaci stále pracuje s největšími klišé. 6/10 ()

Johnny Violent

To, že jsme všichni v lednu měli čas sledovat tuhle mrdku dokazuje jedno: Máme se tu pořád moc dobře a většina z nás má houby co na práci. Zatímco Banger vystihoval svět, kterej mě sere, se všemi jeho paradoxy a prefabrikovanou barracudovitou hudbou bez duše, nezřízeným braním (často pajcovaných) drog, módním pozlátkem a egomaniakální izolaci touhy stát se nejlepším (třeba rapperem) prostříhanou post-moderními spektákly různých Svartů a jiných youtubových one hit wonderů, byl to vlastně skvělej film. Ale tohle? Kámo, mám v píči. Takhle závislosti nefungují, nejspíš ani studium adiktologie ne, a jako česká verze Misfits ta sračka pokulhává ve všech směrech, snad až na něktěrý vizuální momenty. Stejně tak nechápu, proč mají místní tvůrci, ať už filmoví či hudební, potřebu vykopávat samohrajkovej kolotočářskej popík, Míšu Davida nebo ty nejhorší cajdáky od Mekyho. Sedlák si snad mysí, že je filmovej Burroughs, ale ve skutečnosti je spíš takovej Viewegh. I pokud s tímhle cílí na děti, tak je to hodně špatný. More, buď si dej pořádný piko anebo přestaň s koksem a jeď se někam nadejchat čerstvýho vzduchu. Dokoukal jsem to nejspíš jenom kvůli Lucianě. ()

Garson

Těžko se hodnotí seriál plný feťáků,halucinací,fekálního humoru a nelogických událostí a tak mi nezbývá nic jiného než začít porovnávat.Seriál ADIKTS(2024) versus seriál TBH(2022).Pod oběma braky je podepsaná Česká televize což mě vůbec nepřekvapuje,protože u této televizní stanice se odpad přehazuje vidlemi a to je přesně ten celý současný televizní standard,žádná laťka která by se měla překonávat.Seriál Adikts je plný feťáků co původně chtěli feťákům pomoci dostat se z té závislosti kdežto seriál TBH je pouze plný pošahaných studentů skoro jako v USA na škole kde proti sobě stojí a čumí parta fotbalistů a roztleskávaček.Přesto jsem seriálu Adikts dal jednu hvězdu a to především proto,že ani v jednom ze šesti dílů nebyla žádná přiteplená scéna a to je na dnešní dobu opravdu unikátní počin,ale jinak se na to koukat nedalo.Co bych tak vzkázal České televizi až bude zas něco financovat z peněz daňových poplatníků?Pouze to,že programová skladba má udávat budoucí směr a né brát vítr z plachet... ()

• Postava Maxe (Petr Uhlík) má zezadu na telefonu nálepku „BANGER“. Jedná se o narážku na režisérův předchozí film BANGER. (2022). (MsBrambora)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)