Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Seriál z prostředí organizovaného zločinu v Kanadě na počátku 90. let. Ve chvíli kdy Gilbert Tanguay (Michel Dumont) jako šéf Montrealské jednotky, která bojuje proti organizovanému zločinu, přežije bombový útok, vyhlásí otevřenou válku místní mafii vedené Giuseppe Scarfem (Dino Tavarone). Ten vyznává tradiční italské hodnoty mezi nimiž je i takzvaný "zákon mlčení" neboli omerta. Tanguay si na pomoc přivede Pierra Gauthiera (Michel Côté) a Francoise Pelletiera (Luc Picard) z protidrogového, kteří dokonale znají zákony ulice a vyjímečně se orientují v mafiánských praktikách. Tito lidé postupně pronikají do nitra podsvětí, aby zjistili, že mafie má mnoho rodinných větví a boj s ní bude jejich tvrdou životní zkouškou. (MajkHany)

(více)

Recenze (2)

kkarx 

všechny recenze uživatele

Souhlasím d-corsem, že to je opravdu kvalitní seriál z mafiánského prostředí. Především se zaobírá vyšetřováním mafie policisty ze Sureté (kanadská obdoba našeho ÚOOZ). Ale je tu i mnoho pohledů z druhé strany. Perfektně je vybrané obsazení. Michel Coté jako policista Gauthier je charismatický leader a Tavaroneho Scarfo budí respekt. V druhé sérii je Scarfo nahrazen brutálním Ginem (rovněž na chlup skvěle obsazená role). Já viděl ovšem nejprve třetí sérii a myslím, že je i nejlepší. I když je to pohled z té špatné strany, režisérovi se povedlo, že mi osudy postav nebyly vůbec lhostejné, ba naopak, já jim dokonce přál, aby ty policajty přečůrali. A u jedné scény jsem skoro brečel. :=) Třetí série je mnohem napínavější než první dvě série, obsahuje nečekané dějové zvraty, vtipné a inteligentně napsané dialogy, nevede tolika zbytečnými dějovými odbočkami a soustředí se na menší okruh postav s jednou jedinou hlavní postavou. Šlo to kdysi dávno na ČT (tak cca 12 let zpátky) a mělo to dokonalej dabing. Teď jsem našel díly s novým dabingem z Barrandova a ten teda nic moc. Kéž by ČT zreprízovala tento skvělý seriál s tím parádním původním. :( ()

d-corso 

všechny recenze uživatele

Svým způsobem kanadská Chobotnice. První série je možná jedním z nejlepších kriminálních seriálů, které kdy pro televizi vznikly. Druhá z počátku pokračuje v podobném duchu, ale vše se láme odchodem jednoho z hlavních hrdinů z řad policie. Jeho soukromá křížová výprava proti zločinu často nabývá až komických rozměrů, což rozhodně nebylo záměrem. Třetí série je z počátku spíše nechtěně smutná. Obrácení úhlu pohledu příliš nefunguje a divák jen čeká, kdy se na obrazovce objeví Pierre Gauthier & François Pelletier. ()

Reklama

Galerie (3)

Reklama

Reklama