Souhlasím d-corsem, že to je opravdu kvalitní seriál z mafiánského prostředí. Především se zaobírá vyšetřováním mafie policisty ze Sureté (kanadská obdoba našeho ÚOOZ). Ale je tu i mnoho pohledů z druhé strany. Perfektně je vybrané obsazení. Michel Coté jako policista Gauthier je charismatický leader a Tavaroneho Scarfo budí respekt. V druhé sérii je Scarfo nahrazen brutálním Ginem (rovněž na chlup skvěle obsazená role). Já viděl ovšem nejprve třetí sérii a myslím, že je i nejlepší. I když je to pohled z té špatné strany, režisérovi se povedlo, že mi osudy postav nebyly vůbec lhostejné, ba naopak, já jim dokonce přál, aby ty policajty přečůrali. A u jedné scény jsem skoro brečel. :=) Třetí série je mnohem napínavější než první dvě série, obsahuje nečekané dějové zvraty, vtipné a inteligentně napsané dialogy, nevede tolika zbytečnými dějovými odbočkami a soustředí se na menší okruh postav s jednou jedinou hlavní postavou. Šlo to kdysi dávno na ČT (tak cca 12 let zpátky) a mělo to dokonalej dabing. Teď jsem našel díly s novým dabingem z Barrandova a ten teda nic moc. Kéž by ČT zreprízovala tento skvělý seriál s tím parádním původním. :((27.10.2015)

Svým způsobem kanadská Chobotnice. První série je možná jedním z nejlepších kriminálních seriálů, které kdy pro televizi vznikly. Druhá z počátku pokračuje v podobném duchu, ale vše se láme odchodem jednoho z hlavních hrdinů z řad policie. Jeho soukromá křížová výprava proti zločinu často nabývá až komických rozměrů, což rozhodně nebylo záměrem. Třetí série je z počátku spíše nechtěně smutná. Obrácení úhlu pohledu příliš nefunguje a divák jen čeká, kdy se na obrazovce objeví Pierre Gauthier & François Pelletier.(6.5.2007)