Reklama

Reklama

Píseň banditů

(seriál)
  • Jižní Korea Song of the Bandits (více)
Trailer
Jižní Korea, 2023, 8 h 37 min (Minutáž: 49–69 min)

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Pozor, pozor! V Gandu neplatí žádné zákony a střílí se tu na potkání. Jak daleko zajdete při obraně svých blízkých a v boji za správnou věc? (Netflix)

Recenze (18)

ainny 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál má jedinou vadu na kráse. Seohyun v hlavní roli. Ona je dobrá zpěvačka, ale herectví viděla jenom z vlaku a ještě z dálky. Opět jí na celý seriál stačil v podstatě jeden výraz. Ostatní herci byli skvělí, takže jmenovat jednoho nemá smysl (i když Kim Nam Gil je prostě Kim Nam Gil). Scénář skvělý, zachycující dobu, která v seriálech zase tak často nebývá, skvělé OST a kamera dávající všemu antkvární punc je třešničkou na dortu. České titulky. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Vynikající akce ve zbytečně rozmělněné podobě. Sestříhat do dvouhodinového filmu, odstranit zbytečné postavy a nadbytečnou vatu a byla by to další korejská pecka. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdyby se mě někdo zeptal, o čem je tenhle seriál, mohla bych to zkusit dvěma způsoby: 1) jako Luis v Ant-Manovi  2) neříct ani slovo a podat mu televizní ovladač  Protože tady je snad úplně všechno a to všechno je propletené v tom, kdo kdo je, co skutečně je, na čí stojí straně, na čí stojí straně doopravdy, kdo co skrývá. A to je prostě naprostá lahůdka. Ano, příběh je ve své základní kostře vlastně jednoduchý, ale je to obalený dokonale. Ať už od hereckého obsazení (tady se zadařilo vážně moc), celkového zpracování (jak vizuál, tak veškeré akční scény, postavy, jejich charaktery, po hudební stránce to prostě sedělo a byť se za to stydim, fakt to bylo dobrý na poslech!), příběhu (tady jsem prostě byla věčně nadšená a natěšená na další díl, protože já byla skoro celou stopáž brutálně napnutá, co zase bude za chvíli) a prostě to bylo celý moc dobrý. Píseň banditů je skvělý počin. Moc fajn. Napínavé, dobrodružné, místy nejen drsné, ale poměrně i dost brutální, osudové, romantické a naproto pro mě. Se skvěle zpracovanou myšlenkou: Možná jsme sami o sobě jenom zrnka písku, ale když se spojíme, bude z toho pořádná bouře a to už něco znamená. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Pátá hvězdička je za dvě zmínky o Češích, přičemž napodruhé se naši legionáři (o koho jiného by mohlo jít) nepřímo zaslouží o záchranu bandy sympatických anti/hrdinů v nesnázích. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

povedený vizuál a kombinace westernu a Japonskem okupované Koreje je fajn, nicméně čekal sem přeci jen trochu víc. Když dojde na akci tak není Píseň banditů špatná, ale pak přijdou chvíle kdy se to docela táhne a i tady platí pro Netflix už okřídlené - méně je někdy více. Ideálně by tomuhle tématu slušel celovečerní film, popřípadě prostříhání a zkrácení minimálně o dvě až tři epizody...60% ()

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Výborný vizuál, střih a kamera jsou krásný, čistý, westernový feeling je taky fajn, soundtrack dokonce až překvapivě dobrej. Obsazení taky nemám co vytknout, hlavně ženské role nájemné vražedkyně a překupnice zbraní jsou originální. Ale dost dílů je trochu prázdných, scénář někdy trochu klopýtá, hlavně po logické stránce. I když tedy dávám první řadě nakonec jen tři hvězdy, jsou to hvězdy tlustý a vykrmený. ()

Wiluna 

všechny recenze uživatele

Tzv. "Divoký Západ" na kórejský spôsob. Prekvapivo mi to nevadilo. Chytľavá hudobná stopa, zžieravá vlna napätia, aj keď námet nebol nijako originálny - bol dôstojne spracovaný. Kvalitné herecké obsadenie (známe tváre pre tých, čo obľubujú kórejskú tvorbu) bolo garanciou, že sa oplatí do toho ísť. Som spokojná. ()

kondor77 

všechny recenze uživatele

Scénáristický průjem ignorojící logiku dovršený ad absurdum. Tolik logických lapsů jsem neviděl ani při hodnocení vlastního IQ testu. Jedna hvězdička za solidní akci a sexy vražedkyni. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Na první pohled žlutý western. Ale je to něco víc. Ukázka byla trochu zavádějící, takže první dvě epizody jsem byl na polovičním hodnocení, ale s pocitem dobře, že je se na co dívat. Dál už to byl plnohodnotný film s napětím a zvraty. Zajímavý je i podklad děje, zasazený do japonské invaze do Koree. 90%. ()

frydus 

všechny recenze uživatele

Na takú prísnu šťabajzníčku (Lee Ho-jung) som sa dlho nepozeral. Ak by som ju stretol, niekoho poprosím, nech mi natočí, ako dostanem od nej krásne na bendžo a budem spokojný. ()

Gretchen 

všechny recenze uživatele

„Western“ z prostředí Japonskem okupované Koreje na počátku 20. století? Tak tady končí veškerá zábava. Vlastně ne, omyl! Tady veškerá zábava teprve začíná. Napínavé od začátku do konce, jedna emoce střídá druhou, akce přechází do dojetí, dojetí do humoru, nechybí samozřejmě ani romantická linka, která je správně „po korejsku“ notně hořkosladká a obejde se bez zbytečně expresivních emocí. Všechny postavy jsou nadmíru sympatické a charismatické, to vše je doplněno o neotřelý, avšak povedený soundtrack. Kdo má rád bojové scény, kde nikdo nikoho nešetří, ten si jistě přijde na své (i když Japonci-okupanti jsou zde představováni jako sadističtí, ale v boji naprosto zaostávající břídilové, kteří dostávají pořádně na frak od udatných a ušlechtilých Korejců). Pravdou je, že ten, kdo nepozná, kdy se mluví korejsky a kdy japonsky, bude mít alespoň zpočátku problém se mezi jednotlivými stranami zorientovat. Nicméně, vzhledem k tomu, jako tato série skončila, očekávám pokračování, ve kterém se nám dostane epické bitvy o Kando! ()

ElleMcDee 

všechny recenze uživatele

Už obsazení slibovalo kvalitní podívanou, navíc jsem byla na mandžuský western zvědavá, protože ačkoliv je mi tenhle žánr známý, ještě jsem žádný takový film ani seriál neviděla. Nebyla jsem zklamána. Nenudila jsem se jedinou minutu seriálu. Píseň banditů se odehrává během japonské okupace Koreje (Čosonu) a poměrně věrohodně vykresluje tehdejší poměry čosonských obyvatel. Kim Nam-gil v hlavní roli představuje bývalého vojáka japonské armády, který hluboce lituje své minulosti, především jistého činu a domnívá se, že si za to zaslouží zemřít. Kvůli tomu se vypraví do Kando. Nakonec se však stane šéfem tlupy banditů, která se snaží pomáhat čosonským obyvatelům a chránit je před Japonci. Všechno se to zamotá, když se Japonci rozhodnou postavit přes Kando železnici a posílají na ni pořádný balík peněz. Bandité se je rozhodnou ukrást, jenže nejsou jediní, kdo si na ně brousí nože.  Je to neskutečně vtipný, drsný i smutný seriál. Jako obvykle se Korejci vůbec neštítí velmi naturalistického vyobrazení a v akčních scénách stříká krev a padají hlavy jedna radost. Občas je to až přitažené za vlasy - hlavní hrdinové jsou všichni zázrační střelci a šermíři a jsou naprosto nepřekonatelní, zatímco Japonci jsou neschopní a neumí si poradit pomalu ani s jednou ženskou, ale celkově je to tak dobré, že člověk takovou mouchu překousne. Kim Nam-gil zde září, jeho herectví je fakt na jiným levelu. Navíc, s knírkem se mi líbí nejvíc, takže plusový bod :) Výborné herecké výkony podali ale všichni: Seohyun úžasná, Yoo Jae-myeong zvládne prostě jakoukoliv roli, z Lee Hyeon-wooka jsem měla husí kůži a Lee Ho-jung mě příjemně překvapila - roste z ní výborná herečka. Ostatní banditi byli také skvělí a měli mezi sebou super chemii. Ještě musím moc pochválit OST, to teď poslouchám pořád dokola! Pokud se vám líbil třeba Mr. Sunshine nebo Vincenzo, tak Píseň banditů má podle mě podobný vibes. Moje hodnocení: 95% ()

tuctovychlap 

všechny recenze uživatele

natrafil som na seriál náhodou..pozriem na čsfd a tu tri komentáre od nohavičiek (kalhotek :)), trenky žiadne..napriek (a možno vďaka) tomu som dal šancu prvej epizóde, druhej, potom tretej..a..veru, neľutujem..ďakujem, dámy.. ()

demowski 

všechny recenze uživatele

Opravdu už docela dlouho nebylo na Netlikse nic takovéto. Neskutečná paráda. Nějak začínám přicházet na chuť Korejské kinematografii. U mě za pět! ()

Ezra 

všechny recenze uživatele

Mám za sebou spoustu kdramat, ale tohle bylo rozhodně jedno z těch nejlepších, co jsem viděl. Seriál Vám ani na chvíli nedal šanci se nadechnout. Emoce za emocí, akce za akcí. Byl jsem do toho, tak zažrán, že jsem seriál dokoukal na jeden zátah ve čtyři ráno a ani na chvíli jsem nelitoval. A to ani druhý den. Pokud jste milovníci Westernu a her jako Red dead redemption, připoutejte se, protože tohle pro Vás bude jízda. Naprosto úžasné prostředí s ještě lepšími bojovými choreografiemi. Postavy, které byly sympatické a člověk to dokázal díky tomu prožívat s nimi. Jasně, po vzoru jisté korejské stereotypnosti, která se v kdramatech objevuje, bychom mohli charaktery zařadit do archetypů, ale věřte mi, nebude Vám to při sledování vadit. Nakonec ani ta hořkosladká láska nechyběla. Seriál doporučuji a závidím všem, kteří budou mít možnost vidět to poprvé, protože nad ten pocit není nic. K tomuto dramatu se určitě budu vracet, jen musím před tím, alespoň trošku zapomenout, abych mohl zas a znovu cítit a tápat s postavami. ()

Reklama

Reklama