MasterChef Česko - Série 3

(série)
Soutěžní / Reality-TV
Česko, 2019 (Alternativní 23x80 min)

MasterChef Česko je neobyčejná kulinářská reality show o amatérských kuchařích, kteří na televizní obrazovce předvádí svůj um a vzájemně bojují o titul MasterChef a výhru půl milionu korun. Letošní ročník přináší nové složení poroty. O vítězi budou rozhodovat jedni z nejlepších kuchařů současné české gastronomie: michelinský kuchař Radek Kašpárek, trojnásobný vítěz ankety Zlatý kuchař Jan Punčochář a mladý kuchařský talent Přemek Forejt. MasterChef Česko přinese mimo jiné emoce, přehlídku nevídaných výtvorů z rukou kuchařů amatérů i pohnuté lidské osudy a trnitou cestu k vítězství, na jejímž konci zůstane jen jeden, a to MasterChef Česko. (TV Nova)

rublik05

První kulinářská soutěž, kterou jsem si fakt oblíbil a za kterou se TV Nova rozhodně nemusí stydět. V první řadě je třeba vyseknout poklonu před výběrem porotců, kdy zde konečně máme trojici neskutečných sympaťáků, jejichž jména jsou v gastronomii pojem, každý je svým způsobem jiný, každý ve své restauraci preferuje jiný styl, ale přesto spolu dokáží vytvořit fungující celek, navzájem se skvěle doplňovat a na každém jde poznat, jak moc si natáčení užívají. Perfektní práce. Co se týká konceptu, ten mi přišel oproti jiným soutěžím mnohem propracovanější a svým způsobem i profesionálnější, jednotlivé koly dávaly smysl a nejednou jsem byl překvapený, jak složité a těžké jsou. Soutěžící mi přišli vesměs v pohodě, samozřejmě si tvůrci neodpustili jisté hraní na city, ale to k tomu asi patří. Až na ten trochu trapnější úvod jsem spokojený. 8/10. ()

Likan7

Nova trefila jackpot. Po sériích, kde se přetahovali porotci o cenu nejméně sympatický porotce všech soutěží, to televize vzala od podlahy a vyměnila všechny tři. A nutno podotknout, že vytáhnout Kašpárka, Punčocháře a Přemka bylo nejlepší rozhodnutí, které mohli udělat. Ty tři si totálně sedli, jsou před kamerou příjemní, přirození a hlavně vtipní. A koneckonců, to v takovém pořadu je skoro nejdůležitější. ()

ANTYCHRYST

Zatím velké překvapení.. dá se na to koukat.. celé to šlape dobře :) 80% porotci jsou v pohodě.. soutěžící taky v cajku.. čím dál lepší.. tahle série mě ooravdu baví :) ()

JohnZ87

Další řada českého Masterchefa, tentokrát opět s novou porotou - znovu podle už od první nepovedené řady (2012) osvědčeného typového mustru - vousatý "drsoň" uprostřed (Korbelič, Raditsch, nyní Kašpárek), po jeho pravici laskavý "měkkejš" (Šubrt, Fichtner, nyní Forejt), a po levici roztomilý "míša kulička" (Štift, Kalina, nyní Punčochář). :-) Porota je i tentokrát naštěstí velmi sympatická (narozdíl od otřesné první řady z roku 2012), což je hned polovina úspěchu. Laťka nastavená minulými dvěma řadami s předchozí porotou (Raditsch, Fichtner, Kalina) byla možná i o prsa překonána. Není nouze o humor, napětí ani zajímavé tématické či týmové výzvy. 70% ()

milwaukee odpad!

Možná ti tři čuníci (kuchtíci) umějí vařit, ale tady se chovají jak totální dementi. Kratky zobak Kašparek, mánička Forejt a ten třetí Vocílka Punčochář (ten jediný jakš takš ujde) . A opět se divím, že si soutěžící nechají srát na hlavu od těchto tří lulanů. Ale za peníze v Praze dům a já tu soutěž přece vyhraju. Tak prosím příště ještě více kulinářských sraček, které budou okořeněné tupým tlacháním. Zvracet už budu sám ()

borohub

Já nechápu proč má Nova pořád tendenci nasazovat sračky jako Superstar, Hlas a nedá větší prostor podobným reality-show kde ti lidé skutečně většinou i něco umí. Ano uznávám i tato reality-show má svoje slabší momenty (např. vaření v hotelu, kde scény byly očividně nahrané) ale celkový dojem to nějak nekazí. Porotci jsou dobře vyvážení, docela se doplňují i když asi nejvýraznější je právě Přemek Forejt. Co mě trochu vadí je to, že porotci docela očividně nějaký soutěžícím nadržují a některé naopak docela dusí, mnohdy vyletí člověk, který si to nezaslouží (ano neměl jsem příležitost jídlo daného soutěžícího ochutnat, ale ono mnohdy stačí pohled jak se dotyčný pohybuje v kuchyni). Příliš se mi nelíbí servírování soutěžících - je to takové vyumělkované až to jídlo vypadá nechutně. Hodnotím možná přehnaně vysoko, ale v porovnání s ostatními pořady je tohle špička. 75% ()

Lewisssek

Skvělá série i v porovnání s originálem. Sympatická porota, zajímavé úkoly a především důraz na vaření. Hvězda dolů za první tři díly, tam se museli stydět všichni od porotců,přes kameramana po uklízečky. ()

Lucia.T

Bavi me to sledovat, I kdyz to neni nic svetoborneho. Na teto serii me bavi hrozne Premek, na ktereho se sice neda divat, ale poslouchat, to jo.. ()

chup44

Je to taká typická americká blbosť, ako boli aj predchádzajúce dve série. Hudba ako z blockbusteru/drámy, niekedy zbytočné komentáre súťažiacich, porotcovia musia byť dramatický,jeden drsnejší, skrátka, čo im réžia nakáže. Ale! Kvôli receptom a zaujímavým výzvam je to pozerateľné, čo sa o väčšine súčasných televíznych relácií povedať veru nedá... K porotcom len jediná výhrada, konkrétne k pánovi Forejtovi. Nechápem, prečo raz súťažiacemu tyká, potom mu zas vyká. V tomto sú kolegovia (aj bývalí) profesionálnejší a zo slušnosti by mali vykať každému, aj keď má len 18 rokov. ()

Sylvanas

Zajímavé recepty a úkoly, šikovní soutěžící a porotci jsou sympatičtí. Za mě dobrý. A baví mě tu ty haterský komentáře od lidí, co neumí uvařit ani vajíčko :-D ()

jjjerry

Celkem zábavný pořad. Konečně se může rovnat zahraničnímu orginálu. Dobře vybraná porota. Jen se neubránim pocitu, že někteří byli předem domluveni na postupu... :( ()

lepinla792

Nedůvěryhodný průběh zejména v zařazování a vracení soutěžících zpět do hry. Jak se dá věřit, že jiní vyřazení a nevrácení by nebyly lepší. Finále byla fraška s koordinovaným bodováním. A nakonec některé nejlevnější produkty z Billi těžko mohli zaručit nej jídla. Samozřejmě ale nezpochybňuji samotný um soutěžících. ()

Jay__

Libí se mi tento formát pořadu. Nelibí se mi, že se tam učastníci předhání v tom, kdo měl život víc na kosočtverec, nepatří to tam. Porota je sympatická, jen by to nemuseli přehánět s těmi city. ()

Kozobijec odpad!

Na tenhle pořad s přítelkyní koukáme jen díky její touze pozorovat v televizi, nebo jakémkoli jiném médiu, reality show s co největším počtem exotů. Jelikož díky této úchylce máme nakoukáno spoustu pořadů tohoto rázu, hodnotíme tento pořad jako trapný paskvil snažící se hrát na city pokrokových internetových pozérů. O vaření tu opravdu nejde. Ve vší úctě k porotě, která samozřejmě je ve svém oboru úspěšná a v porovnání s námi oyčejnými čumily určitě má daleko širší záběr v gastronomii, jejich snaha napodobovat své slavnější kolegy ze zahraničních verzí je více než trapná. Při trošce pozornosti si lze všimnout, že při vší snaze působit maximálně profesionálně a přísně, ať už posměšky nad způsobem přípravy jídla, nebo nad hodnocením jednotlivých jídel, nebo snad nad frajerskými radami soutěžícím, dost často si ve svých výrocích protiřečí, stejně tak se jim nedaří držet jednu laťku pro hodnocení jednotlivých pokrmů a soutěžících. S VYCHUCENÍM jejich rozhodnutí a celkovým působením rozhodně nejsme HAPPY. Soutěžící si samozřejmě zaslouží velký respekt, určitě je tu nechceme shazovat. To, že produkce pořadu a porota se rozhodly tuto séri vést ve stylu, kdo má více srdcervoucí příběh, ten jede, není jejich vina. Bohužel tento směr spolu s trendem hodnocení porodců ve stylu, který zřejmě ani oni sami neznají, vede k víceméně zajimavým postupům v celé soutěži. Pro objasnění: Vegetariánka postoupí mezi top 16, ačkoliv dvakrát vařila vegetariánské jídlo, které dělá denně. Možná budoucí MasterChef a zatím ani nevíme, jestli vůbec zvládne usmažit i jiný řízek, než ten z bedle... Potom tu máme slečnuúúúu z Baťova, která kvůli natáčení pořadu musela přerušit svoji dlouholetou terapii u logopeda s ohřátými jablky na pánvičce (mimochodem, co je tohle za pokrm a co si musím a kde objednat, aby mi někdo smahl jabko s cukrem na pánvi??), která postupuje, i když porota zcela jednotně pár minut před jejím 45 minutovým výtvorem odsuzuje její kolegy za jídla, která nejsou hodná MasterChefa (Tohle jídlo jako je?). Celkově je tu až moc okatě vidět snaha být trendy. Ať už je to hudební podklad jako při smrti Joshe Hartnetta v Pearl Harboru použitý při každé jen trošičku dojemné situaci, nebo snaha být jako Gordon ( ten Olomóčák), Joe (Kašpárek) a Graham (ten v modrým sáčku). Pokud má někdo tento styl pořadu rád, doporučuji MasterChef v americké verzi, tam je vše přirozené a takové, no, lepší.... ()

koky45

Po dlouhé době, kuchařská soutěž v Česku, která mě zaujala, jak díky složení porotců, kteří o vaření doopravdy něco vědí a snaží se soutěžícím pomoc a nejen je shazovat, jak to bylo v jiných letech, tak díky zajímavým soutěžícím. ()

zuzam odpad!

Hnus, nemám ráda vyhrocené a konfrontační soutěže, manipulovativní a urážlivé komentáře a tady jsou navíc vrcholem nesympatičtí porotci. Všechny ty novácké soutěže a reality show stají za starou belu. Nemluvě o tom, že na Nově nedokážou nic vymyslet sami, všechno je převzaté. ()