Taste of Fear

• USA Scream of Fear

Bohatému podnikateli na jihu Francie přijíždí ze Švýcarska dcera, se kterou se deset let neviděl. Penny zůstala po smrti matky a hlavně později i své nejlepší přítelkyně sama, odkázaná jen na pomoc druhých. Po nehodě na koni je totiž upoutána na vozíku, ochrnutá na dolní končetiny. Místo otce, jehož přesnou podobu si vlastně už ani nepamatuje, ji však v rozlehlém domě na útesu nad mořem přivítá jen její nevlastní matka a otcův pohledný mladý řidič. Otec odjel kamsi za obchodem a termín jeho návratu je z neznámého důvodu zastřen podivným tajemstvím. Jen jednou se dívce ozve po telefonu, ani to však nerozptýlí její podezření, že se tu děje něco podivného. Hned první noci se totiž setká s přízrakem, který nápadně připomíná otce. (dopitak)

majo25

Jedná sa o typický hammerovský triler s veľmi dobre budovanou atmosférou. Všetky tie typické trilerovo-hororové prvky ako búchanie okien uprostred noci, tajomné pohľady, tma, vreskot, nasvietenie mrtvoly, hra s tieňmi a zvukmi. Škoda, že iba v čiernobielom formáte, farba by mu náramne sekla. Keď už v polovici 50. rokoch točili v Hammeri farebné gotické horory, prečo nie v 60. rokoch príbehy zo súčasnosti? Herci štandartne skvelo obsadení, hlavne charizmatickí Lee a Lewis. V závere sa divák dočká očakávaných i neočakávaných zvratov. Akurát obsahuje pomerne dosť nelogických prvkov, napr. to, že hoci je mrtvola ukrývaná v bazéne, nemá mokré vlasy, pleť a šaty, sám vrah odhaľuje obeti tajomstvá, na ktoré by inak neprišla, pri páde auta si aktéri nevšimnú vyskočenie obete a pod. Ak sa na to človek pozrie spätne, viacero scén nebude a ani nemôže fungovať. Zjavné negatívum na inak veľmi solídne spracovanom trileri. ()

filmmovier

Film s naprosto luxusní atmosférou a takovou tou prvotřídní pointou z ranku Těch druhých nebo Šestého smyslu (jen ne až tak dobrou, přesto dostatečně šokující a zatraceně překvapivou). Tenhle film (zatraceně atmosférický thriller, ale rozhodně ne horor) si špičkově hraje s divákem a fakt vůbec netušíte, na čem jste, protože možností může být tolik... A navíc je tu jako vždy famózní Christopher Lee a za pozornost stojí i působivé herecké výkony hlavních představitelů. Stylovka, o které se málo ví. A je to velká škoda. 75%. ()

Han22

Ne moc horor, ale spíše hororový thriler, ovšem výborný. Mladá ochrnutá dívka ztratila matku i svoji nejlepší přítelkyni a tak se po deseti letech vydává žít k otci. Ten však není k zastižení, místo něj čeká až příliš laskavá macecha, neustále přítomný doktor Gérard a jak se zdá jediný skutečný přítel, mladý řidič Robert. A Penny začíná všude vidět mrtvolu svého otce - zbláznila se, nebo její otec opravdu mrtvý? Je to takový komorní příběh s pár lekačkama, které dnes nikoho nevyděsí, nicméně příběh je to napínavý se skvěle zahranou hlavní postavou a závěrečná smršť zvratů z něj nenechá kámen na kameni. A tak to mám rád. ()

MatejNosal

Ďalší skvelý film zo šesťdesiatych rokov, ktorý zaujme hlavne svojou mysterióznou atmosférou a necakanou šokujúcou pointou. (90%) ()

Lukin413

Překvapivě civilní film z produkce britského studia Hammer, který jako by vzešel od Hitchcocka. Film provází stále více tíživá atmosféra, z počátku definovatelná jako "něco asi není v pořádku", později jako "co přesně není v pořádku?". Film je navíc velmi dobře vypointovaný, aniž by závěrečnou sérií twistů ztratil na uvěřitelnosti. 90 % ()

Petrus1

Ho-ho-ho-hou... tak zas po delší době film, kterej mi sedl jak prdel na hrnec. Spíš než horor - i když se vám může i teď místy rozbušit srcde, jednou jsem se dokonce lekla a dvakrát se mi ve sluchátkách ozval dost nepříjmný Scream of Fear - jde o naprosto dokonale vykreslenej thriller. Člověk v mým věku už ledacos viděl, tak celou dobu spekuluje, jak to vlastně nakonec bude. Jo, určitě se hodně věcí odtušit dá, ale jestli někdo tvrdí, že tomu celýmu přišel na kloub, tak jest neskonale geniálním kriminalistou. Anebo prostě normálně kecá. Víc prozrazovat nebudu. Kladivo v mým případě udeřilo přesně na mou hlavičku. Poslední dobou se mi do rukou dostávájí filmy, ve kterých se někdo někoho pokouší dostat do blázince. Nevím, jestli to mám brát jako nějaké znamení, ale začínám být lehce schizoidní. Snad to v mým případě budou jen děti... I když...budu si radši dávat majzla. Taky mě napadlo, že by bylo fajn, kdyby mě též nějakej fešák pořád někam nosil. Né, že bych toužila bých chromá, ale líná jsem na to dost. Bohužel mně by museli na tuhle funkci najmout minimálně Hagrida. Teda spíš jeho bratra. Ronald Lewis, kterýho jsem poprvé zaznamela ve snímku Stop Me Before I Kill!, by si na mně akorát tak polámal záda. ()

carter...

80% I přes vysoké ohodnocení je film co do počtu udělených hodnocení (dosud jen 140) z pohledu filmových diváků opomíjen. Navíc v hororovém žánru, ve kterém se nerodí kvalitní bojácná uroda na shledání a v současnosti to platí jak by smet, je to o to větším překvapením. Samotný film je (i díky stopáži) naneštěstí svižný jako větry po fazolích (u hororového žanru nebývá na škodu nechat diváka zplna nasáknout atmosférou i rolemi postav). Největší výtku mám k jednomu momentu ke konci filmu (v autě).Nechci spoilerovat, takže to řeknu takto: ještě než za nás udělá odbornou diagnostiku zažívací systém, každý poznáme v hot dogu, kde nám byl uložen týden vyzrálý nebožtík vídeňák a vedle něj hned pro srovnání čerstvá vídenská dceruška, že něco tady hned od pohledu neštimuje. A přece to v tomto případě přehlédneme a neopustíme od našeho záměru se ukojit. Finální rozuzlení je naopak kreativní jako malířovo plátno a doporučuji budoucímu divákovi si počkat na konečný mistrovský tah, který udělá z blázna člověka a z člověka blázna. ()