Vánoční komedie s Eddiem Murphym v hlavní roli o muži, který si dá za úkol vyhrát každoroční soutěž ve vánočním zdobení domů. Nechtěně ale uzavře dohodu s prohnanou elfkou, která pak přivede k životu pohádku Dvanáct vánočních dnů. (Prime Video)

NikiVai

Ve valné většině ani pořádně nevnímám kdo je ve filmu bílý, černý nebo puntíkatý. Ve Vánoční uličce mě ale vyloženě třískalo do očí, jak jsou všichni klaďasi černí a zloduši bílí. Nijak mi to zážitek nezprotivilo, spíš uvažuji o tom, proč to tentokrát bylo tak moc do očí bijící. No, ale k filmu. Já se bavila. Kdyby ptáky nahradili třeba sobi (aby to bylo jo klišé), paní moderátorka nebyla tak uječená a keramické postavičky byly třeba ze dřeva, asi by to klidně mohlo aspirovat na pět hvězd. Ale hlavně ti ptáci mě tam fakt vytáčeli :))) ()

-marti- odpad!

Bohužel, snažila jsem se to dokoukat 2x, ale marně. Herci jsou vesměs nesympatičtí, děj až do půlky naprosto předvídatelný, rádobyvtipy jsou prostě trapné a dívat se na herecký úpadek Eddieho Murphyho mi dělalo až fyzickou bolest. Toporný scénář, očím nepříjemná kamera, mezi herci žádná vzájemná chemie, měla jsem pocit, že sleduju snahu oblastního ochotnického divadla pobavit sousedy. Snažím se najít něco pozitivního, ale v té části, kterou jsem zvládla (myslím, že krátce po scéně s kachnami v továrně jsem to vzdala), bohužel pusto, prázdno. Jedním slovem obrovské zklamání. ()

Ondris96

No Vánoční film vyloženě jen pro děti. Občas jsem se i zasmál ale nic revolučního nebo že by z toho měla být Vánoční klasika, se určitě nekoná. Mluvící figurky a jejich grafické zpracování se mi ale líbilo. Na druhou stranu, černoška ve studiu mě neskutečně srala a ktomu ti zpívající dementi ani nemluvím. Do toho několik nesmyslných situací např. na tom hřišti. To se nikdo nepozastavil nad tím co se tam děje? Murphyo mám rád a na 62 let vypadá skvělé. Doufám, že Beverly Hills Cop 4 bude o dost lepší👌🏼 ()