Reklama

Reklama

Vánoční komedie s Eddiem Murphym v hlavní roli o muži, který si dá za úkol vyhrát každoroční soutěž ve vánočním zdobení domů. Nechtěně ale uzavře dohodu s prohnanou elfkou, která pak přivede k životu pohádku Dvanáct vánočních dnů. (Prime Video)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (23)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Vánoční snímky, které v posledních několika letech tak nějak z povinnosti vznikají mě zrovna dvakrát nebaví. Vyjímkou byla loňská Šílená noc s parádním Santou. Vánoční ulička se nestane klasikou ani za tisíc let. Jistou originalitu tomu nemůžu upřít, ale Eddie už je fakt docela starej a své nejlepší komediální časy má dávno za sebou. Nehledě na to, že tady není vtipného vůbec nic. 30% ()

MiniMinion 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl korunu za každý streamovací film z tohoto týdne ve kterém mají protagonisté sobecké přání, které nakonec málem zkazí Vánoce a vlastně životy celé rodiny, kde kouzelná osoba předá rodině důležitou lekci, kterou zrovna všichni potřebují, kde v příběhu dcery hrají nějakou roli hledači talentů mezi sportovci, o kterých rodiče nemají vědět, a kde se objeví nějaká relativně populární hudební skupina, měl bych dvě koruny, což není moc, ale je zvláštní, že se to stalo dvakrát. Viz Rodinná rošáda (2023). Tohle je ovšem na horší z těch dvou. ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Pokud to porovnám s Rodinnou rošádou (2023)  tak je tohle minimálně o dvě třídy lepší. Má to lepší děj, sympatičtější  herce a i triky jsou na lepší úrovni i vtipy jsou lepší (není zde žádný fekální humor nikdo zde nezvrací a neprdí nejvíce pobavil vtip s Valentýnem ) . Chlápka vyhodí před Vánoci z práce (to nemohly počkat po Vánocích?)  on místo, aby si našel práci tak chce vyhrát soutěž v  tom kdo bude mít nejlépe nazdobený na Vánoce barák (ačkoliv ho nazdobený neměl) , aby vyhrál 100 000 (později zjistíme, že ani peníze nejsou jsou to poukázky do Tacos obchodů ) . Tak jde k nějaké bývalé elfce  do obchodu a koupí tam vánoční stromeček a ráno z toho stromečku zmizí ozdoby. On pak musí do Vánoc ty ozdoby pochytat (jsou to reální lidé a zvířata) nebo se z něho stane živá figurka tak jak s předchozích lidí.  Bohužel to kazí délka (30 minut mohlo jít klidně pryč a ničemu by to neuškodilo) a konec kdy mu ta elfka ty prsteny předhodí místo, aby je schovala (na to jak si hraje na chytrou velká chyba). Jediná nesympatická postava je ta moderátorka co přehrává a na konci  si černoši pohoní jelikož zjistí, že Santa je černý tohle jsou jediné tři negativa ve filmu. 60 procent ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Po Netflixu a Disney si vypustil svoj (prvý) vianočný film aj Prime Video. Musí sa však priznať, že Vianočná ulička patrí medzi doposiaľ najfarebnejších a technicky tých prepracovanejších výstupov v danom žánru za rok 2023. Rola pre Eddieho Murphyho sa hodí, ale film nedokáže posunúť viac dopredu. Film má niekoľko menších či väčších chýb (áno, myslím aj na klišé momentov), ale jedným z najvýznamnejších je práve runtime, ktorý zbytočne má 120 minút. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

tkey odpad!

všechny recenze uživatele

Blackwashing level tisíc. Kdyby to bylo víc černý, tak mi to ukradne kolo. Jediný role co zde dostane běloch je idiot, zloduch a nebo gay (a to je mám z logiky věci rád) s jedinou výjimkou Róna Swansona, který by jim na to jinak nekejvl. Půl hvězdu za originální nápad a za Rona, víc si to nezaslouží a snad to brzy zmizí v propadlišti dějin... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Každý z členov rodiny Carverovcov má meno súvisiace s Vianocami: otec Chris (skratka od Christopher; meno pochádza z gréčtiny a vo voľnom preklade znamená „nosiť Krista v srdci“), matka Carol (carol - koleda), syn Nick (skratka od Nicholas - Mikuláš), najstaršia dcéra Joy (joy - radosť) a najmladšia dcéra Holly (holy - svätá/ý). (m.a.t.o.)
  • Hračkárskym koledníkom prepožičali hlas členovia vokálnej acapella skupiny Pentatonix. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama