Reklama

Reklama

Věřící 2

  • Jižní Korea Dokjeon 2 (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Odhodlaný detektiv nepřestává hledat pravdu o největším drogovém gangu v Asii. S jeho bossem kluzkým jako úhoř má totiž nevyřízené účty. (Netflix)

Recenze (9)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na Netflix dorazilo pokračování korejského remaku Believer ( originál je z Číny Drug War) a u nás teda zatím dostává od lidí sodu. Určitě to není tak špatné, ale na korejské poměry je to trochu slabší. Máme tu detektiva, který pátrá po velkém drogovém gangu, kteří distribují drogu Laika, ale dějově je to tak divně poskládáné, né vždy to dává úplně smysl, nedojde k žádnému pořádnému zvratu, zkrátka děj je tady druhořadý ( rozhodně to není typická promyšlená Korea skrz naskrz), ale na jednu stranu já mám rád prostředí drogových mafiánů, jsou tu celkem zajímavé postavy, které si divák zapamatuje ( zajímavý ženský villain) a potěší pěkně erková akce. Na fighty tu sice nedojde, ale přestřelky jsou pěkně krvavé a mají říz, je to hezky nekompromisní a syrové, cpž se počítá. Občas to vypadá nechtěně levněji ( naháněčka v džungli), ale jinak s tím filmem problém nemám. Uteče poměrně rychle ( byť poslední půl hodina už byla zbytečně zdlouhavá a velké finále příjde o půl hodiny dříve). Jako jednoduchý akční béčko s hezky krvavou akcí, je to lepší než jakýkoliv jiný béčko z americké produkce, ale není to kvalitní korejský standard. 6/10. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Doba, kdy byla J. Korea špičkou v akčním žánru je už zřejmě pryč. Od té doby co spolupracují s VOD (primárně Netflix) chrlí nemastné a neslané akčňáky s nevýraznou akcí, nudnými hrdiny a příšerným CGI. Věřící 2 jsou dalším z mnoha. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Temná atmosféra je fuč, naprostou většinu času se jen žvaní a nic zajímavého se neděje, charismatický představitel stoického superpadoucha vyčenžován za tragikomického hošíka s dětským hláskem, nově objevivší se postava brýlaté Číňanky trapná až na půdu, vizuálně odporné digitální triky (autohonička v thajské džungli)... Celý děj druhého dílu je rádoby rozvinutí a "překvapivé" dovysvětlení závěru dílu prvního (rendez-vous na zimní chatě u jezera), ale zoufale se to nevyvedlo. A teď si říkám, jak skvělý byl vlastně ten trochu otevřený závěr jedničky. Ztráta času a ještě jsem si zkazil dojem z podařeného prvního Dokjeon. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

S jedničkou jsem byla spokojená, tohle byla bohužel celkem nuda. Opět se potvrdilo, že spolupráce s Netflixem asijským filmům moc neprospívá. Už zmatený začátek a děsný střih mě odradil, ale říkala jsem si, že tomu dám šanci, že se to možná zlepší. No, jen o trochu. Pátrání po panu I bylo dost zdlouhavý a zmatený, stejně zmatený byly jednotlivý strany a kdo s kým a proti komu. A ten konec... Zdá se, že trojka nejspíš nebude :) ()

AffectedFace 

všechny recenze uživatele

Jsem překvapen, co Korea opět vyplodila - řečeno ve smyslu "ať žije násilí"! S očekáváním, že se jdu koukat na pokračování remaku, který původně vůbec nezaujal, se z dvojky stala naprosto skvělá akční gore jízda, kde ani ta uřízlá hlava nožem nechybí (v detailních záběrech). Zbytek akce je taky super, bohužel nekonkuruje novodobému stylu, ale spíše tomu z 90s, ale nevadí, krev stříká úplně všude a to mě uspokojuje nejvíce. Příběhově se ale jedná rozhodně o jeden z mála slabých počinu z Koreje, s tím že pokračování snad vše nějak slušně uzavře, což se mělo stát už teď, ale co už, pokud 3ka bude stejně nabušená akcí a gore, tak jsem jedině rád a opominu veškerej kýč okolo scénáře. Čisté čtyři hvězdy (jízda spíše pro milovníky gore). ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Jednotku som nevidel, takže pass. Dvojka je klasika. Všetci vyzerajú rovnako, každý chce každého zabiť, spájajú sa, rozdeľujú sa, samé prestrelky, krv a brutalitky. Klasicky dlhé, zamotané, dopozeral som to, ale so sebazaprením. 2 z 5 ()

Automaniak 

všechny recenze uživatele

Nechápu, v jeden moment film vypadá tak špatně a v druhém momentu zase totálně skvěle. Sem tam totálně na pizděc střihy a v hned v dalším střihu zase całkowity atrakcja. Nečekané slow killy bylo fakt top. ()

xxmurphyxx 

všechny recenze uživatele

Sry milovaná Korea, ale toto nevyšlo. Vizuál, výber postáv, akcia a všetko ostatné okolo toho je veľmi slušný nadpriemer. Ale čo z toho, keď je to extrémne domotané a miestami to podkopáva logiku prvej časti. Minimálne ten záver ja pekná kokotina. Ten si zhodou okolností pamätám asi najviac z prvého dielu, tu je akože rozvinutý a dorozprávaný, ale podľa mňa úplne na piču. Možno keby som si pustil teraz znovu prvý diel, tak sa to vykrištalizuje lepšie, ale na to fakt nemám chuť ani čas, keďže Kórea ponúka ďalšie o dosť kvalitnejšie pecky. Chaos. Kto nevidel jednotku nebude vedieť vo co go a bude sa na to dívať štýlom I don't give a fuck. Kto ju videl bude na tom možno o niečo lepšie. Ale možno aj horšie, vzhľadom na negovanie určitých vecí prvého dielu. ()

mdf 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání,o proti jedničce to bylo snad ještě víc ukecanější,nakonec i na korejské poměry hrozně nudný, hledání pana I, taky ta břitva mi tam nějak moc neseděla,škoda... ()

Reklama

Reklama