Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

lamps

"Průměr", řekli byste laicky poté, co vám kamarád odvypráví děj a vylíčí vrcholné scény. Jó, to by tu ale nesměl být šarmatní zlodějíček Connery, co si na Silvestra dopřává miliardové lupy, nejkrásnější herečka všech dob Catherine Zeta-Jones, která se umí proplétat mezi neviditelnými lazery jako nikdo na světě, a hmatatelný náboj, který doprovází jejich společné scény a vytváří tak silnou intimní atmosféru, že příběhově hluchá místa se stávají stejně příjemnými jako celý zbytek snímku. A ten "romantický" akční závěr je opravdu velmi pěkně a efektně natočený... Takže s průměrem na mě nechoďte, minimálně kvůli té Catherine na to prostě nemohu přistoupit. :-) 80% ()

Z0oMb3E

Príjemne oddychový akčňák na nedeľu po obede. Priemerný scenár, ktorý nedáva vždy veľký zmysel. No dvojica Connery a Zetta-Jones je veľmi dobrý marketingový ťah, ktorý však dobre funguje aj na obrazovke. V tomto filme sú vlastne dve lúpeže v prvej kradnú stotiny a v druhej miliardy. Nemám síce veľký prehľad, ale v tomto filme je asi ukradnutý najväčší obnos v histórii kinematografie (môžem sa mýliť). Film má viac menej aj výchovný efekt a to, že neoplatí sa vykrádať banky a vynášať peniaze v taškách, ale stačí premiestniť pár čísel z banky do banky. ()

klerik

Solídny príspevok do žánru, kde to medzi ústrednou dvojicou fakt iskrí (btw údajne druhá "nejnechutnejšia" dvojica po Stone/Pesci z Kasína :)) Žiadne zázraky sa na plátne nedejú, ale herci tak šikovne presviedčajú diváka o svojej pravde, že je z toho príjemná techno-ochcávačská zábava. Film má skrátka ten správny moderný feeling a nebyť blbého českého sloganu, asi by som si ho vychutnal lepšie... ()

Shit

Ač to má výborný herecký zastoupení v hercích Seanovi Connerym a Cathrine Zete-Jonesovy, tak to až tak skvělý neni.No dobře ani to neni tak špatný, ale od Conneryho bych čekal něco lepšího, ale i tak se u toho dá skvěle pobavit, protože to nemá nějaký prostoje, je tam občas i nějaká ta akce a ten systém a příprava krádeže je docela zajímavá, obzvlášť když se tam Catherine smyslně proplétá mezi těma paprskama. ()

tron

Keď Pasca v r. 1999 vstúpila do kín, šlo o fajn hit (66 miliónový rozpočet vs. 212-miliónová celosvetová tržba). Jon Amiel mal v tom čase za sebou zaujímavé veci Návrat Sommersbyho a Vraždy podľa predlohy (ale i strašného Muža, ktorý vedel príliš málo). Meno Amiel v tom čase ale nebolo dôležité. Reklamná kampaň sa  niesla najmä v znamení dvoch iných mien: Seana Conneryho a Catherine Zeta-Jones. Catherine v tom čase zažívala svoje najslávnejšie obdobie (Zorrova maska, Traffic, Zámok hrôzy) a Connery bol žijúcou legendou, ktorá stále dokázala zaplniť kinosály (Skala), hoci nie všetko, pod čím bola podpísaná, sa v tých rokoch už premieňalo na zlato (prepadák Pomstitelia, nemastné neslané krimi Vražedné alibi a hlavne Vychádzajúce slnko). Po Pasci Connery pochopil, že je možno načase zavesiť herecké remeslo na klinec. Ešte si strihol pár drobností, svoju kariéru absurdne ukončil jedným z najhorších filmov roka Ligou výnimočných a odvtedy sme ho plus-mínus pred kamerou nevideli. V Pasci vytvoril pár s Catherine, no hoci vás zrejme šokuje 39-ročný vekový rozdiel medzi nimi ( čím v pohode tromfol „len“ 31-ročný rozdiel medzi Kirkom Douglasom a Farrah Fawcett v sci-fi horore Saturn 3), napriek tomu sa na nich na oboch dobre pozerá. Zas aj v realite máte plno žien, ktoré sú na starších chlapov a fakt to nie sú zlatokopky. Nikdy som nebol Conneryho fanúšikom, ale keď si nechal narásť bradu, stal sa pre mňa o čosi znesiteľnejším. Zeta-Jones vtedy bola riadna kosť, poteší solídny kasting vedľajších rolí (Ving Rhames, Will Patton) a snímka ponúka i (polo)kultovú scénu s lasermi. Pretože v dobrom filme lasery nesmú chýbať. K tomu elegantná, príjemne pokojná (niekomu to ale môže vadiť) atmosféra. Kino Považan NMnV 1999 ()

• V pôvodnom scenári sa hlavná dejová linka mala točiť okolo momentu, keď sa Hongkong vráti späť pod čínsku nadvládu. Režisér Jon Amiel však radšej použil niečo aktuálnejšie, a tak sa predvečer milénia stal katalyzátorom udalosti. (m.a.t.o.)
  • Oproti plánu minuli producenti na film o dva milióny menej. Koproducentka Rhonda Tollefson to pripisuje hlavne šetrnosti svojho kolegu Seana Conneryho. Namiesto limuzíny s vodičom používal počas natáčania svoje vlastné auto a namiesto súkromných lietadiel využíval celý štáb komerčné linky. (m.a.t.o.)

Časové pásmo bylo změněno