Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Roman.Ticka

Ani po třetím shlédnutí a s dostatečným odstupem, mi tahle thiefstory názor nezměnila. Catherine je víc hezká než hraje, Sean je tady naprosto nevyužitý a jeho poněkud senilní úsměv na druhé straně peronu, mi přišel viditelně umělý a na pokraji sil až celkového zhroucení. Ještě, že si ti dva spolu nic nezačali, byl by to doraz a naprosté fiasko! ()

slunicko2

Příjemná zlodějská story. Nikoliv dokonalá, ale přesto příjemná, nenudící podívaná plná nejrůznějších překvapení. Časem na kapku přepálené scénáristické fórky pozapomenu a podívám se rád znovu. Sean Connery má šmrnc a přitažlivost Catheriny Zeta - Jonesové cítím i já. Kdyby tam byli i nějací mladí pěkní kluci, byl bych úplně spokojen. Výborný film po těžkém pracovním dnu, kdy chcete jen vypnout a nechat se vést kostrbatým, ale přesto svůdným dějem. ()

Agatha

Tak tenhle film jsem viděl asi 40x a ještě mě neomrzel, můžu ho vidět pořád (už ne v tak pravidelných intervalech jako před 20 lety) a myslím, že ani zub času mu neubral na přitažlivosti. Nevím čím to přesně je, ale tenhle kousek má v sobě "to něco" těžko pojmenovatelného. Nikdy nechci aby skončil a vždycky tam najdu nějakou maličkost, která mi dřív unikla. Největší zásluhu na tom asi mají Sean Connery a Catherine Zeta-Jones, kteří k sobě tak skvěle pasují a výborně se doplňují, že to je snad na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Nevybavuju si jinou filmou dvojici s věkovým rozdílem 40 let, jež by jako parťáci a potažmo milenci nepůsobili trapně nebo přinejmenším podivně. Tihle dva ne, pasují dokonale. Možná si natáčení prostě jen užili a ještě si při tom dobře rozumněli, každopádně na výsledku je to hodně znát. Nemůžu prostě nic vytknout - snad jen hodnocení tady! Ale chápu - musí se nad tím trochu přemýšlet, což je pro český národ čím dál obtížnější...Bavila mě hudba, výprava, zvuk. I český dabing ještě stihl starou školu - radost poslouchat (myslím ten s Danou Černou v hlavní roli, ne s Mahulenou Bočanovou) - baví mě víc než originál, což se stává málokdy! Film je od začátku až do konce napínavý, vtipný a má skvěle se střídající tempo. Obzvlášť závěrečná akce v malajském Kuala Lumpur v den milénia je parádní. Opravdu skvělý zážitek a rozhodně TOP film mého srdce. ()

tatanapope

U tohohle filmu jsem měla tak trochu pocit, že už jsem něco hodně podobného viděla a snad i se stejným obsazením, tak že mě to příliš nebavilo.Ke všemu tomu chyběl jakýkoliv šmrnc a ani Catherine Zeta-Jones mi neseděla do dané role, uvěřila bych jí to tak před deseti lety, teď lifting,nelifting už jsou na jejím těle vidět známky staří a to vůbec nepůsobilo dobře ani realisticky. Celkově to bylo velice průměrné a film bude rád, když přivřu oko a dostane 3 hvězdy. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od Tonach ()

Snorlax

Minimálně v hlavách filmových scenáristů dokonalá loupež existuje. V hlavách castingových specialistů zase existuje dokonalý pár. V tomhle filmu nám tvůrci naservírovali obojí. Connery na prahu sedmdesátky působí extrémně charismaticky i přitažlivě. Zeta-Jonesová coby prakticky jediná zástupkyně něžného pohlaví je na tom vyjma věku naprosto stejně. Akční scény jsou logické a uvěřitelné. Romantická linka není nikterak přepálená, takže nejen že neruší, ale spíše zpestřuje film. ()

• Petronas Towers byl v době uvedení filmu se svou výškou 452 metrů skutečně nejvyšší budovou světa. V roce 2004 jej překonal Tchaj-pej 101 s výškou 509 metrů. Dnes je nejvyšší budovou světa mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, který dosahuje výšky 828 metrů. (imagoo)
  • Sean Connery dostal za film 20 miliónov dolárov, čo je najvyšší honorár v jeho kariére. (m.a.t.o.)