Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

lennyd

Virgina Bakerová (Catherina Zeta-Jones), vyšetřovatelka pojišťovny dostává nový případ. Má chytit Maca (Sean Connery), jednoho z nejlepších zlodějů umění všech dob. Ale Virginie s ním má jiné plány. Spolu ukradnou slavnou čínskou masku za 40 milónů dolarů, ale to vše jen proto, že se připravují na největší lup všech dob. Z půlnoci při přechodu na nové tisíciletí, chtějí vybílit mezinárodní banku, a dopomoct si tak 8 miliardám dolarů.... Vcelku zajímavý "zlodějský" filmeček, při kterém musí všem dobrákům vstávat vlasy na hlavě. Ti zlí jsou zde dobří a ti dobří (policie) zase naopak zlí. Ale to nebrání všem hercům, aby se do filmu pořádně opřeli (přiznám se, byl to první film který jsem viděl s Catherine Zeta-Jonesovou, a ta loupež čínské masky mě totálně odrovnala). Sean Connery jí vcelku dobře sekunduje, v menších roličkách se mihnou například Ving Rhames nebo Will Patton... Něco mezi 3 a 4 hvězdičkama .... ()

slunicko2

Příjemná zlodějská story. Nikoliv dokonalá, ale přesto příjemná, nenudící podívaná plná nejrůznějších překvapení. Časem na kapku přepálené scénáristické fórky pozapomenu a podívám se rád znovu. Sean Connery má šmrnc a přitažlivost Catheriny Zeta - Jonesové cítím i já. Kdyby tam byli i nějací mladí pěkní kluci, byl bych úplně spokojen. Výborný film po těžkém pracovním dnu, kdy chcete jen vypnout a nechat se vést kostrbatým, ale přesto svůdným dějem. ()

honajz

Moc bych tomuhle filmu přál, aby fungoval - Sean je patřičně charismatický, kamera kouzlí, triky povedené. Kazí to Kateřina zlé pověsti, jíž tu gymnastiku prostě nevěřím a její ladný zadeček při prolézání laserovými pruhy mi přišel osobně poněkud větší, než by měl na tuhle postavu být. S logikou si tady také nechci lámat hlavu včetně všech šťastných náhod, ale přece jen mi nesedělo, že by Maca nechali všechny ty tajné služby a pojišťovny jen tak sedět samotného na nádraží (Kde mimochodem kupodivu nejsou ani po oznámení: "Pusť sem všechny lidi." žádní jiní cestující.) Také nechápu, proč ze zlodějů umění (specifický obor) se v závěru oba přešaltrovali na zloděje peněz z účtů? Nějak mi nedávala smysl ta náhlá změna specializace. Navíc děj je řiďounký a kromě pár lokací a večírků nemá moc co nabídnout. A je to škoda, promyslet to víc do hloubky, mohl by to být hodně dobrý heist film. ()

TeeAge

| Scenár: Ronald Bass, Michael Hertzberg | Hudba: Christopher Young | Produkcia: Sean Connery, Michael Hertzberg, Rhonda Tollefson | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Regency Enterprises | Rozpočet: 66 miliónov $ | Tržby: 212,404,396 $ | 70% Film s miestami poúsmevnými nelogickosťami v deji a technike, no s krásnou Catherine Zeta-Jones, na ktorú pohľad dáva zabudnúť nielen na chybičky, ale aj na ostatných zúčastnených ;) ()

Dudek

No já nevím co napsat, přestože zdejší hodnocení je spíše odměřené, patří film Past mezi mé nejoblíbenější filmy. Sexy thriller o dvou zlodějích, kteří se neustále navzájem podrážejí, je skvělou kombinací romantiky, krimi a komedie, která selhává opravdu jen ve výjimečných momentech. Díky dvěma skvělým hercům v hlavních rolích fungují dokonce i ty nejděravější scény. ()

• Petronas Towers byl v době uvedení filmu se svou výškou 452 metrů skutečně nejvyšší budovou světa. V roce 2004 jej překonal Tchaj-pej 101 s výškou 509 metrů. Dnes je nejvyšší budovou světa mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, který dosahuje výšky 828 metrů. (imagoo)
  • Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)
  • Jedno z hesel použitých ve filmu je 1007, a to na počest Seana Conneryho, jako prvního představitele agenta 007. (B!ker)