Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

nash.

Elegantní oddychovka co si neklade žádné velké cíle, ale má švih, špetku humoru, nadhled, atraktivní loupeživé scény, několik momentů, které se probouraly na seznam klasiky, a dvojici mezi níž funguje chemie dokonalým způsobem. A nejenže je to poslední role Seana Conneryho, ve které si svým šarmem zcela podmanil nejen atraktivní partnerku, ale také celý film a publikum, ale Catherine Zeta-Jones tu navíc předvede asi nejsmyslnější překonávaní laserových nástrah v historii lupičských filmů. Co víc si v deštivý podvečer přát. ()

eraserhead666

Byly doby, kdy jsem měl příběhy o zlodějích hodně rád. Jen mi dneska mnohé přijdou zbytečně překombinované. Třeba jako tenhle. Jako kouká se na to hezky, jen u toho člověk musí vypnout mozek, je to zajímavě obsazené (Rhames, Connery, Patton), ale Zeta-Jones na mě nikdy nefungovala. Stejná zívačka jako Megan Fox. 2.5* ()

I.AM.NOT

I přes naivní scénář na mě Past působí hodně příjemně s příjemným Connerym a krásnou Zeta-Jones. I přes věkový rozdíl je vidět každá jiskra (taky už víme koho si Catherine vzala) a potěšila mě scéna, kde Connery říká něco ve smyslu: "Říkal jsem žádné LCD obrazovky." Film prostě na mě působil jako takový přelom mezi moderní technologií a starou krimi školou, ať už představitely či dobou přelomového milénia. ()

Rocky62

Entrapment patří mezi devadesátkové Hollywood spektákly, pro které mám slabost i přes jejich neduhy. V tomto případě je kladů stejně jako záporů. Mezi největší plusy patří vcelku uvěřitelná chemie mezi hlavním duem, velmi výmluvné Conneryho mimiky vůči Kátě Jonesové a samozřejmě patrně legendární trénink mezi "lasery", při kterém se nejednomu chlapovi splaší kobyla. Mínusem je naopak poněkud děravější scénář, pár hluchých míst a nelogické scény( rádoby neviditelný únik z hotelového pokoje, přeskakování mezi vlaky). Čirá popkornová zábava, která neoslní ani neurazí. ()

Xmilden

Je s podivem jak určité filmy, které divák v době svého vzniku jakštakš zvládal za cenu určitého nadhledu, působí po pár letech naprosto nudně. Past není ani zdaleka povedeným heist movie. Sean Connery prakticky dosluhuje a Catherine sice působí sexy, ale taky místy až nesympaticky. Hra na kočku a na myš mohla být určitě promakanější a hlavně natočená ve větším tempu. 55% ()

• Vlaková stanice Pudu, na které se odehrává zácěrečná scéna, se v Kuala Lumpur opravdu nachází. (Matej.Mirejo)
  • Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)