Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

anli

Romanticky krimi thriller s poradnou zlodejinou.Scenar neni kdovijak napadity,ale je prijemne napsany,nesetri romantikou,napetim a nejakou tou akci.Rezie je slusna,i kdyz misty trochu usina,ale plne to vynahrazuje saramantni Sean Connery a nadherna Catherine-Zeta Jones.Navic to mezi nimi uzasne jiskri a divakovu oku(a srdci)je to velmi prijemne.Film krasne klouze od zacatku do konce,ma sve kouzlo,napeti a nekolik uzasnych scena(Katin tanec mezi laserovymi paprsky mezi ne rothodne patri).Kdyby scenarista a reziser vic pritlacili na pilu,mohlo to byt genialni.Takhle to zustalo jen velmi dobre.Osobne jsem i tak byl velmi spokojen a davam jasnych 80%. ()

I.AM.NOT

I přes naivní scénář na mě Past působí hodně příjemně s příjemným Connerym a krásnou Zeta-Jones. I přes věkový rozdíl je vidět každá jiskra (taky už víme koho si Catherine vzala) a potěšila mě scéna, kde Connery říká něco ve smyslu: "Říkal jsem žádné LCD obrazovky." Film prostě na mě působil jako takový přelom mezi moderní technologií a starou krimi školou, ať už představitely či dobou přelomového milénia. ()

Rocky62

Entrapment patří mezi devadesátkové Hollywood spektákly, pro které mám slabost i přes jejich neduhy. V tomto případě je kladů stejně jako záporů. Mezi největší plusy patří vcelku uvěřitelná chemie mezi hlavním duem, velmi výmluvné Conneryho mimiky vůči Kátě Jonesové a samozřejmě patrně legendární trénink mezi "lasery", při kterém se nejednomu chlapovi splaší kobyla. Mínusem je naopak poněkud děravější scénář, pár hluchých míst a nelogické scény( rádoby neviditelný únik z hotelového pokoje, přeskakování mezi vlaky). Čirá popkornová zábava, která neoslní ani neurazí. ()

VanTom

(Fyzikální) logikou se zdejší zlodějské ultrageniální plány a podfuky příliš nezaobírají, hlavně aby byly efektní – což ale v překombinovaném finále na věžích mrakodrapu v Kuala Lumpuru už přehánějí. Nicméně stejný, ne-li větší důraz kladou na romantické kličkování nadpozemsky sexy Catherine a charismatického Seana, kde to jiskří ve velkém (pustíme-li z hlavy tu markantní věkovou propast mezi). ()

Iroquaise

Kdysi jsem z toho filmu odcházel dost zpruzenej. Trailery mne hodně navnadily a výsledek mi připadal nudný, bez akce ( chybí avizovaná automobilová honička - pravděpodobně po scéně krádeže v obchodě se starožitnostmi, ale to je jen můj dohad). S odstupem je to velmi příjemně obstarožní, sevřené pokoukání. Ona absence akce filmu neškodí, naopak. Nejde totiž o akční film, ale o komorní krimi s prvky thrilleru a ironickým humorem....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/past-entrapment-r-j-amiel-1999.html ()

• Petronas Towers byl v době uvedení filmu se svou výškou 452 metrů skutečně nejvyšší budovou světa. V roce 2004 jej překonal Tchaj-pej 101 s výškou 509 metrů. Dnes je nejvyšší budovou světa mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, který dosahuje výšky 828 metrů. (imagoo)
  • Robert MacDougales (Sean Connery) bydlí na hradě, který se jmenuje Duart Castle a nachází se na západě britského ostrova Isle of Mull ve Skotsku. (rey17)
  • Jedno z hesel použitých ve filmu je 1007, a to na počest Seana Conneryho, jako prvního představitele agenta 007. (B!ker)