Hong Kong na začátku 19. století stále ohrožují skupiny pirátů. Dragon Mo, člen Pobřežní stráže, je vyslán dopadnout pašeráka, který se snaží prodat pirátům zbraně. Mo se spolu se svým kamarádem, zlodějíčkem Fei snaží dostat zbraně dřív, než si pro ně přijdou piráti. To se mu ale nepodaří a dostane se do konfliktu nejen s piráty, ale i s policií, která ho zatkne. Mo uteče a společně s Feiem se vydává dopadnou piráty a dokázat svou nevinu. (Raztubyl)

Trailer

sniper18

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho lepšie filmy. Má iba priemerný príbeh o námorníkovi, ktorý sa po neúspechoch velenia vysporiadať sa s pirátmi, ktorí neustále ohrozujú obchodné lode rozhodne spolu so svojimi novými známymi ísť na to po svojom a konečne ich zastaviť. Lenže problémom nie sú len piráti, ale aj vplyvní a známi ľudia, ktorí na ich podpore zarábajú. Spracovanie je celkom slušné, síce táto tématika pirátov a námorníkov ma moc nezaujíma, pričom ani k Jackie Chanovi sa mi to vôbec nehodí a tak spočiatku som z toho nemal ideálne pocity, ale predsa len sa tu nájde aj dostatok zaujímavého, obzvlášť tá rivalita medzi policajtmi a námorníkmi alebo skorumpovaní ľudia a tak sa na to dá celkom dobre pozerať. No časom sa to ešte vylepší, piráti idú do úzadia, film naberie lepšiu dynamiku a zábavnosť ide o dosť vyššie a síce v poslednej tretine je to opäť hlavne o tých pirátoch, ale už sa to nekazí, keďže sa tu stále niečo deje. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Síce choreografia mi tentoraz príde v rámci svojej kategórie skôr len priemerná, ale aj tak súboje rozhodne dokážu zaujať, očakávane sú ideálne natočené, pôsobia správne dynamicky a aj zábavne, pričom občas sa nájde nejaký výborný moment. Ale nesklamú ani nejaké tie naháňačky, prípadne kaskadérske kúsky. Najviac sa mi páči akcia v reštaurácii alebo zaujímavá naháňačka na bicyloch, ktorá je ako vystrihnutá z nemých grotesiek. A nesklame ani humor, síce som mal občas pocit, že je ho tu až zbytočne moc, ale celkom mi sadol a pár momentov alebo hlášok určite poteší. Herecké obsadenie je na tom veľmi dobre, v hlavných úlohách skvelé trio Jackie Chan, Sammo Hung a Biao Yuen, aj keď práve on mi v akcii neprišiel moc využitý, poteší hlavný záporák Dick Wei a ešte viacero známych tvárí vo vedľajších úlohách. Réžia a technická stránka sú úplne ideálne, len tie kulisy mi miestami prišli trochu slabšie. Takže na Chanovu akčnú špičku to určite nemá, ale aj tak je to stále slušná zábava a tak nemám dôvod hodnotiť horšie. 74% ()

stilgar1

Ačkoli je příběh vyprávěný scénáristou Chanem v některých aspektech téměř infantilní, jedná se nepochybně o jedno z jeho vrcholných děl, neboť jde především o komedii, takže nějaké ty příběhové hloupůstky lze přehlédnout. Navíc, neskrývaná inspirace němými groteskami je kouzelná. Především dlouhotrvající bitka (Chan je Bůh bojové choreografie) a honička na kolech zakončená scénou na věži je téměř geniální... ()

Xmilden

U tohoto typu filmů se mi nestalo poprvé že jsem nějak zaspal úvod a celkově jsem moc nepobral o co jde. Troufám si říct že hongkongské filmy Jackieho Chana jsou tím dost známé, poněvadž každý z nás se přecejen více zaměřuje na souboje, a příběh mu nepřipadne nikterak důležitý. Já jsem zjistil že příběh je v Projektu A dosti důležitý a tak jsem se musel vracet na začátek. Opět se nám zde sešli Jackie, Sammo Hung a Biao Yuen jako rovnocené postavy. 80% ()

B!shop

Hodne mily prekvapeni a jeden z Jackieho perfektnich filmu. Prijemna dobova atmosfera 19. století, povedeny kulisy i kostymy a jednoduchej pribeh o parte poldu, parte namorniku a jejich lovu na piraty. Nicmene o pribeh tu ani tak moc nejde, tady jde o akci. Ta je prakticky nepretrzita, prevazne v podani Jackieho a obcas vypomuze i Sammo a je to vlastne Jackieho kompletni repertoar. Sileny kaskadersky kousky, kde nektery jsou fakt o drzku, jak je ostatne videt v zaverecnejch titulcich, pak to klasicky bojovani-saskovani, ale i nejaky bitky na vazno a pak momenty, ktery jak kdyby vypadly z grotesky. Proste 100 minutova akcni komedialni jizda, kde vtipky fungujou a nejsou otravny, akce je svizna a nepretrzita, Jackie se prekonava jak herecky, tak kaskadersky a do toho chytlava, i kdyz misty infantilni hudba. ()

kitano

Dobrodruzna komedia, ktora sa trochu odlisuje od ostatnych Chanovych kuskov. Jackie sice znova predvadza krkolomne kusky, ale tento krat je omnoho vacsi doraz ako na choreografiu subojov kladeny na samotne humorne prvky, ktore mnoho krat pripominaju stare americke grotesky. Samozrejme, popri tom stale lietaju triesky a kazdy si odnasa nespocetne mnozstvo modrin :) Dalsi rozdiel je, ze Jackie v tomto filme z daleka nieje jasnou ustrednou postavou. Jeho viac ako rovnocennymi partakmi su dalsie dve Hong Kongske legendy - Sammo Hung a Yuen Biao. A to je skutocne "smrtelna" zostava. Taktiez vacsi doraz bol kladeny na pribeh, ktory je takou obdobou Piratou Karibiku. Hlavny zloduch je minimalne taky zlosyn ako kapitan Barbarossa :) Jeden z filmov, ktory by sa urcite pacil nielen zaritym Chanovym fanusikom. (9/10) ()

• Scéna, v níž se Dragon Mi Yong (Jackie Chan) drží hodin na věži, byla inspirována kouskem Harolda Lloyda z filmu O patro výš (1923). Při natáčení této scény Jackie spadnul a poranil si záda. (Rominator)
  • Film se původně měl jmenovat Pirate Patrol. ale kvůli strachu, že po oznámení názvu začnou jiné společnosti narychlo chystat podobné filmy o pirátech, rozhodlo se o změně názvu na nic neříkající Project A. (Raztubyl)