Morderczynie

Polsko, 2023, 4 h 14 min (Minutáž: 40–49 min)

Režie:

Kristoffer Rus

Předloha:

Katarzyna Bonda (kniha)

Kamera:

Jakub Stolecki

Maja Pankiewicz, Eliza Rycembel, Izabela Kuna, Mateusz Kmiecik, Robert Gulaczyk, Tomasz Schuchardt, Karol Bernacki, Karol Biskup, Katarzyna Obidzińska (více)

Epizody(6)

Mladá, ambiciózna pochôdzkarka seržantka Karolina Keller (Maja Pankiewicz) dostane tip na priestupok porušovania nočného kľudu v brlohu alkoholikov, ktorý sa neskôr ukáže, že ide o vraždu. Dostane povolenie účasti na prípade spolu s mladým detektívom Michalom (Mateusz Kmiecik). Pritom nadviaže pochybný priateľský vzťah s mladou podozrivou Jagodou (Zuzanna Mikołajczyk). Avšak starosti jej robí i rodinná záležitosť. Jej otec záhadne zmizol pred trinástimi mesiacmi a jej to nedá spať. Karolina sa púšťa do pátrania na vlastnú päsť. (sochoking)

sochoking

Dalšia výborne napísaná vec od Poliakov kde každá jednotlivá epizoda vás núti si pustiť tú nasledujúcu okamžito. Hlavná hrdinka, sympoška Maja Pankiewicz, s dobrými "kung-fu" ťahmi a vynikajúcim bytom, je obyčajná pochôdzkárka, ktorá sa snaží prísť na koreň záhade zmiznutia jej fotra, ktorý je nezvestný rok aj niečo a popritom narazí na vraždu v parte alkáčov pri jednej zo svojich služobných obchôdzok. Takže prakticky sa v šiestich epizodach riešia dva prípady, ktoré  absolútne nepôsobili rušivo, pričom ten s alkoholikmi som vôbec nevydedukoval. No, úprimne, ma zaskočil. Ten hlavný, s jej fotrom, sa dá vytušiť. Kto má napozeraných podobných krimi veľa, príde možno na pointu, ale tým nenaznačujem, že to oslabuje celú sériu. Príbeh je kvalitne vypointovaný a spolu so zvratmi zaručuje napínavú zábavu až do záverečnej časti. ()