Reklama

Reklama

Nevěsta monstra

  • Česko Atomová nevěsta (festivalový název) (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

V blízkosti jazera Marsh zmizlo za tri mesiace už 12 ľudí. Polícia je bezradná, lebo nenašla žiadne stopy. Reportérka Janet Lawton (Loretta King) si myslí, že je za tým nejaké monštrum a preto sa rozhodne prehľadať jazero sama. Cestou však má nehodu a upadne do bezvedomia, z ktorého sa prebudí v laboratóriu Dr. Erica Vornoffa (Bela Lugosi). Janet čoskoro zistí, že za únosmi je práve Dr. Vornoff, ktorý sa snaží pomocou atómovej energie vytvoriť armádu superľudí, vďaka ktorým by získal nadvládu nad celým svetom. (pivo)

(více)

Recenze (101)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

0,5*/5...Bride of the Monster je ďalšie "sympatické" dielko filmového nadšenca bez štipky talentu. Sranda to je to sa musí nechať (hoci nie taká ako Plan 9) ale otrava tak isto (hoci nie taká ako Glen a Glenda). Najlepší bol Tor Johnson, taký antiherecký zjav sa len tak nevidí, samozrejme Bela Lugosi mu skvele sekunduje. Scény s chobotnicou a krokodílom sú absolútnym kultom. Objektívne to je odpad,ale Ed je sympaťák a ja mu preto obetujem ten pol bodík:) ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[Festival otrlého diváka 2008] Nevěřil bych, že Ed Wood při svém zápalu pro věc dokázal natočit místy dost nudný film. Hlavní poselství je jasné. Původní název zněl Bride of the Atom a Ed nás varuje před důsledky používání energie z jadřince. To ještě zdůraznil výbuchem na konci filmu, aby varování dodal na vážnosti a naléhavosti. Úroveň filmu obrovsky zvedají záběry z nějakého dokumentárního filmu o chobotnicích, člověk, zmítající se v poházených „chapadlech“ v nějaké strouze, bitka chapadly a především excelentní výkon Tora Johnsona v roli dobráckého sluhy šíleného vědce. Navíc musím ocenit nádherný výplod chorého mozku pana vědce se spoustou čudlíků a páček, zabírající celé dvě stěny. ()

Reklama

Martin741 odpad!

všechny recenze uživatele

Pch, to su kecy, ze "spatne becko, ktore zachranuje genialny koniec", tvoj desivy Plan 9 som si vychutnal s laskou " - kecy v kleci, teda pardon, na databaze. Nedam ani jedneho spunta , hoci ten dom bol uprostred slatin a bazin, a ani ta gumova priserka mi nic nehovorila. Na stare opustene domy, stare zatuchnute pivnice najlepsie na Juhu USA uprostred mociarov a bazin - na to bol o trochu vacsi odbornik napriklad taliansky uchyl Fulci. No a sialeny vedec Bela Lugosi ? Velka bieda, tento pseudosialeny vedec bol snad cisty amater a neskutocne biedne natoceny : 0 % ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ono je to vážně tak pitomé, až je to prostě pěkné. Hlavně když vidíte snímek "Ed Wood", je pak skvělé sledovat, jak vlastně dopadl výsledek, jak Ed Wood točil a jak strašné jsou některé scény. Jenže i přesto je docela sranda se na to dívat a případně se tomu i tak trochu smát. Ty scény s chobotnicí k tomu doslova vybízejí. ()

Lindiště 

všechny recenze uživatele

Jeden ze slavné trilogie filmu nejhoršího režiséra všech dob. Film proslulý svou legendární (bez)motorovou chobotnicí. Ostatní zde vyskytující se monstra jsou vystřižena z různých dokumentárních filmů typu National Geographic a "šikovnými" střihy jsou vtažena do děje. Neskutečně špatný film, ale narozdíl od nejslavnějšího Plan 9 from outer space, je to docela zábava. Proto 1 hvězdička. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (13)

  • Natáčení muselo být kvůli nedostatku financí krátce po svém začátku přerušeno. Přesto již některé scény byly natočeny. Když se po čase sehnal i zbytek peněz na dotočení, tak jich nebylo zase tolik, aby se již hotové scény přetočily. Vyvstal tedy problém s návazností, jelikož se mezitím měnil i scénář a přibyla postava detektiva Dicka. Dochází tak k bizarním situacím, kdy jsou mnohdy opakovány nejen informace dávno řečené, ale i naprosto shodné věty a dotyčné scény jsou tak zcela zbytečné (např. dvě probuzení Janet u doktora Vornoffa). (DaViD´82)
  • Když doktor Vornoff uvazuje novinářku Janet ke stolu, tak jí říká, že se stane atomovou nevěstou. To byl také v jedné době pracovní název snímku. (DaViD´82)
  • Slavný závěr filmu s nepochopitelným záběrem na atomový hřib se ve filmu objevil z toho důvodu, že Donald E. McCoy (po kterém Wood chtěl peníze na film) silně nesouhlasil s využíváním jaderných hlavic a chtěl tak mít ve filmu atomový výbuch jako varování před použitím nukleárních zbraní. Byla to jedna z jeho dvou podmínek, aby film zasponzoroval. Druhá byla obsazení jeho syna Tonyho McCoye. (DaViD´82)

Reklama

Reklama