Nevěsta monstra

The Atomic Monster

(pracovní název)

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1955, 68 min

Bride of the Monster je špatným béčkem, které zachraňuje pouze geniální závěr, který je čistokrevnou esencí roztomile zábavného neumětelství. Škoda, že předtím to není ani tak směšné jako spíše prostě jen nudné. I když... Zkuste vypnout zvuk a rázem dostanete důkaz, že tvořit Wood v němé éře, tak se rozhodně neztratil.(24.2.2008)

Nemůžu si pomoci, ale já se bavil výtečně a to je myslím pro hodnocení nejdůležitější. Herci jsou opravdu tak špatní, jak se o filmu traduje. Chobotnici se pokazil motor asi až v závěrečné scéně, protože v pár v předchozích scénách v doupěti, ještě jakési pohyby naznačovala (nevím jestli netahali členové štábu za drátky). Scénář je strašně naivní, ale celkem mě potěšil, protože to není taková slátanina jako u PLAN 9, a děj dává skoro smysl. Asi nejlépe lze film přirovnat ke starým českým studiovým pohádkám, které běžely ve Studiu kamarád, akorát že ony pohádky byly kvalitněji natočené, avšak mnohé z nich nebyly tak zábavné.(19.12.2005)

• Oktavianus

Mé první setkání s podivnostmi Eda Wooda dopadlo velmi rozporuplně. Na jedné straně to opravdu bylo neskutečně absurdní (šéf policie s papouškem na rameni jako pirát - proč jako??; evidentní záběry z jiných filmů, fantastické bitky některých postav s ani se nehnoucí chobotnicí, otřesy papundeklových kulis jakože velkých kovových přístrojů nebo dokonce zdí (!), závěrečný atomový výbuch, ale vlastně celý děj), na straně druhé mi bylo neskutečně líto Bely Lugosiho, že na starý kolena hrál v tolika pitomostech, a ač má být démonický vědec a hypnotizér, co pomocí atomu hodlá vytvořit novou lidskou rasu, která ovládne svět, vypadá jako dědoušek, co by neublížil mouše. A na straně třetí to byla jen kardinální blbost s příšernými neherci, neuvěřitelnými "náhodami" a úmornými dialogy. Nelze ale popřít, že v kategorii echt debilních filmů vznikly mnohem horší, tohle jako film i vypadalo: to takový RO-MAN z Robot-monstra mě bude strašit ve snech daleko déle.Suma sumárum: za nechtěnou parodii včetně nesmyslných odkazů na Frankensteina a závěrečný souboj Lugosiho s jedním chapadlem chobotnice, kterým vypadá, že se sám dokáže uškrtit, po hvězdě, ale už o tom nechci slyšet.(26.3.2014)

Jelikož filmy Eda Wooda Plan 9 from Outer Space a Glen or Glenda , ačkolvěk si jistě zasloužily hodnocení z nejnižších, obdržely ode mne celých pět bodů (měřeno podle toho jak jsem se zasmál), musím tento film hodnotit s podobnou filosofií. Jenže, jak už zde pravil kolega Douglas, tenhle film byl sice hodně špatný, ale ne až zas tak hrozný, což vysvětluje proč jsem mu nedal plný počet... Tenhle film může člověka potěšit jedině za předpokladu, že už o Edu Woodovi něco ví - nejlépe z Burtonova filmu o tomto nešťastném (i když kdo ví, možná byl šťastný) režisérovi. A divák se pak raduje z káždé očekáváné scény, napoř. kdy se Béla Lugosi bije chapadlem gumového hlavonožce do prsou, předstíraje tak konec šíleného profesora Vornoffa, jenž si chtěl hrát na Boha a stvořít plémě atomových supermánů s jejichž pomocí by ovládl svět. Inu. Budiž mu chobotnice lehká.(6.1.2004)

• Lindiště

Jeden ze slavné trilogie filmu nejhoršího režiséra všech dob. Film proslulý svou legendární (bez)motorovou chobotnicí. Ostatní zde vyskytující se monstra jsou vystřižena z různých dokumentárních filmů typu National Geographic a "šikovnými" střihy jsou vtažena do děje. Neskutečně špatný film, ale narozdíl od nejslavnějšího Plan 9 from outer space, je to docela zábava. Proto 1 hvězdička.(5.12.2007)

• - Jediný z Woodových filmů, který si na sebe vydělal ještě za jeho života. Navíc hned po prvním uvedení v kinech. (DaViD´82)

• - Natáčení muselo být kvůli nedostatku financí krátce po svém začátku přerušeno. Přesto již některé scény byly natočeny. Když se po čase sehnal i zbytek peněz na dotočení, tak jich nebylo zase tolik, aby se již hotové scény přetočily. Vyvstal tedy problém s návazností, jelikož se mezitím měnil i scénář a přibyla postava detektiva Dicka. Dochází tak k bizarním situacím, kdy jsou mnohdy opakovány nejen informace dávno řečené, ale i naprosto shodné věty a dotyčné scény jsou tak zcela zbytečné (např. dvě probuzení Janet u doktora Vornoffa). (DaViD´82)

• - Když doktor Vornoff uvazuje novinářku Janet ke stolu, tak jí říká, že se stane atomovou nevěstou. To byl také v jedné době pracovní název snímku. (DaViD´82)