Nevěsta monstra

(neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1955, 68 min

• Cimr

Woodovy filmy jsou proslulé tím, že jsou příšerné, ale tenhle je ještě o kousek horší, protože nechtěně zábavný je minimálně a po většinu stopáže je prostě nudný, vlekoucí se a bez nápadu. Veškerá hrůza je postavená na tom, že se někdo k někomu plíží zezadu a pak ho chytí za krk. Inu, kdo neumí, ten neumí!(29.6.2009)

Ed Wood nezklamal:) Povinnost pro všechny brakomilce. Kvalita scénáře i režie je úděsná a nejhorší sou střihy na chobotnici, jejíž záběry byli pravděpodobně vypůjčeny z nějakého přírodopisného dokumentu a absulutně nekorespondují se záběry z filmu, souboje s její nehybnou maketou rovněž stojí zato:)... Obdivuhodné jsou herecké výkony a neuvěřitelně stupidní dialogy (malý příklad, ale prakticky všechny dialogy sou perlou:D Před tímto rozhovorem herci vystoupí z auta a vydají se po cestě, zastaví se, 3 minuty melou a pak se absulutně proti logice vrátí a jedou tam autem -No, a máme tady rozcestí. - A jak se říká v starých dobrých westernech, kudy se dát ? -No, tohle je cesta k tomu místu U staré vrby. - Dejme jí tedy šanci.-Oukej. Čím víc sem chodím,tím víc tuhle bažinu nesnáším.-Ty jsi prostě nebyl narozenej pro bažiny, Marty.-Asi máš pravdu.-Chci se nechat přeložit na okrsek tak daleko jak to jen půjde.-vítr, déšť...dělají z tohohle místa něco nepřirozeného.-Ta země, a ty živé... plazící se věci...-Plíživá smrt !-Máš pravdu, Marty.-Tahle bažina je fakt monumentální.-Hadi... aligátoři... tekuté písky,všechno jen pro jednu věc.-Zkázu.-Je to divné ... všechen ten déšť.-A blesky se taky zbláznily.-Možná je to jak píšou v novinách,- všechny ty exploze atomových bomb ničí atmosféru. ) Jsou tak abnormálně stupidní, že vás donutí jen zírat a kochat se tím, že tohle někdo myslel vážně:) Dokonalý je policejní kapitán s papouškem na rameni a absulutní masakr sou Scény s Belou Lugosim a Torem Johnsonem, nejvíc si mě získal moment, když Belo střílí do Tora pistolí z půlmetrové vzdálenosti a sním to ani nehne, pak praští s Belem o zem až se pohnou kulisy:D Belo vyrázně přehrává, jeho přehnaná gestikulace, artikulace a celá ta snaha působit děsivě jsou neskutečně komické, zejména díky jeho výkunu stoupá moje hodnocení téměř na maximum (škoda kancelářských nudných pasáží, jinak by to bylo 5*:). Díky Woodovým filmům jsem si Belu neskutečně oblíbil a nadšeně pozoroval, každé jeho gesto, které se ve filmu objevilo. Pochopitelně zde nehodnotím kvalitu filmu, ale míru zábavnosti, obvzláště se pobavíte, pokud jste viděli Burtonův film. Dva postřehy na závěr, Tor Johnson odehraje celý film s otevřenou pusou a ani jeden výstřel, který ve filmu padne nemá na trefeného žádný vliv:D(20.4.2008)

[Festival otrlého diváka 2008] Nevěřil bych, že Ed Wood při svém zápalu pro věc dokázal natočit místy dost nudný film. Hlavní poselství je jasné. Původní název zněl Bride of the Atom a Ed nás varuje před důsledky používání energie z jadřince. To ještě zdůraznil výbuchem na konci filmu, aby varování dodal na vážnosti a naléhavosti. Úroveň filmu obrovsky zvedají záběry z nějakého dokumentárního filmu o chobotnicích, člověk, zmítající se v poházených „chapadlech“ v nějaké strouze, bitka chapadly a především excelentní výkon Tora Johnsona v roli dobráckého sluhy šíleného vědce. Navíc musím ocenit nádherný výplod chorého mozku pana vědce se spoustou čudlíků a páček, zabírající celé dvě stěny.(12.3.2008)

Nemůžu si pomoci, ale já se bavil výtečně a to je myslím pro hodnocení nejdůležitější. Herci jsou opravdu tak špatní, jak se o filmu traduje. Chobotnici se pokazil motor asi až v závěrečné scéně, protože v pár v předchozích scénách v doupěti, ještě jakési pohyby naznačovala (nevím jestli netahali členové štábu za drátky). Scénář je strašně naivní, ale celkem mě potěšil, protože to není taková slátanina jako u PLAN 9, a děj dává skoro smysl. Asi nejlépe lze film přirovnat ke starým českým studiovým pohádkám, které běžely ve Studiu kamarád, akorát že ony pohádky byly kvalitněji natočené, avšak mnohé z nich nebyly tak zábavné.(19.12.2005)

• L_O_U_S

Ne tak hrozné jako PLÁN 9, ale i tady je podstatným nedostatkem režie. Nezaznamenal jsem nic jako rozjezd filmu nebo napětí. Bela Lugosi podává sympatický výkon a Tora Johnsona jako obřího sluhy vám bude chvílemi i líto, ovšem závěr s balvanem a pasivní chobotnicí sráží kvality tohoto podivného snímku, který by mohl stát s hlavou vztyčenou, nebýt Woodovy režie. (404.)(25.10.2008)

• - Model chobotnice byl původně vyroben pro účely filmu Wake of the Red Witch z roku 1948 s Johnem Waynem v hlavní roli. (DaViD´82)

• - Bela Lugosi za účast ve filmu údajně inkasoval 1000 amerických dolarů. (Cheeker)

• - Když doktor Vornoff uvazuje novinářku Janet ke stolu, tak jí říká, že se stane atomovou nevěstou. To byl také v jedné době pracovní název snímku. (DaViD´82)