Nevěsta monstra

(neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1955, 68 min

• Superpero

Opět naprosto stupidní režie s dlouhými nudnými dialogy (nevím co si od nich ten Wood sliboval ale jsou v každém jeho filmu co jsem viděl). Jinak je to ale docela zábava díky skvělému Lugosimu a Johnsonovi (do kterého mimochodem vyprázděj zásobník ale jemu to neva). Nesmím zapomenout na policejního inspektora kterému sedí na brýlích papoušek když si je čistí nebo co??? Krokodýl a chobotnice byli ehm no... Ale ten fight na konci je super.(29.4.2005)

• Lima

Další z "povinností" příznivců zábavných špatných filmů :o) U některých scén lze jen těžko uvěřit, že to Ed Wood nemyslel z recese. Všichni tady oprávněně opěvují scény, kdy se herci za velikého řevu sami napadají chapadlama makety chobotnice, protože od ní chyběl motor, ale pozorovat Belu Lugosiho, jak s gustem přehrává, je taky docela zážitek. A navíc ty jeho výrazy...:o))) Má to vypadat, že srší démoničnem a charismatem tajemného vědce, přitom vypadá neúmyslně spíš jako srandovní pomatený stařík. I Tor Johnson alias Lobo se svým koženým výrazem je kapitola sama pro sebe a moment, kdy majzne s Lugosim o zem, až se zatřesou kulisy, jsem si fakt vychutnal. Také třeba nadpozemsky nepovedený střih mezi záběrem, kdy Lugosi se zalíbením nahlíží do svého akvária a záběrem na chobotnici (která se má v onom akváriu nacházet), jenž si Wood vypůjčil asi z nějakého přírodovědeckého snímku a vůbec do filmu nepasuje. Nebo herec, který, klepajíc sebou v roští, předstírá, že se topí v bažině a střílí na krokodýly, jejichž záběry jsou opět vloženy z jiného filmu. Atd., atd. Scény s Lugosim, chobotnicí a Lobem ovšem mnohé zachraňují, protože jinak je to docela nuda a ani zdaleka taková nechtěná zábava jako Woodův legendární PLAN 9 FROM OUTER SPACE. Ale odpad! Edovi nedám, to si za ten entuziasmus, se kterým přistupoval k natáčení svých filmů, nezaslouží :o)(27.9.2004)

• Bigrambo

Po zkušenosti s prvním Woodovým filmem jsem měl představu, co mě asi čeká. Oproti Glen nebo Glenda byl však děj mnohem ucelenější a nebyla tam taková záplava záběrů, které se do děje vůbec nehodí – právě proto to už nebyla taková zábava. Až na ten závěr ovšem, ten byl opravdu monstrózní! Atomová nevěsta je prostě čisté horůrkové céčko s „hlubokým“ poselstvím!(12.8.2011)

Hodnocení v tomto případě nevyjadřuje kvalitu filmu, ale míru jeho atraktivnosti pro diváka. Béla Lugosi je snad nejlegračnější herec všech dob, a zde si ho užijete ze všech Edových filmů nejvíc. A je tu i vše ostatní, co od filmu očekáváte - "hrůzostrašná" gumová nehybná chobotnice, namalované papundeklové otřásající se kulisy, policejní inspektor s papouškem na rameni (!). Glen or Glenda sice zůstává nepřekonána, ale tohle céčko z 50. let vás taky skvěle pobaví, zvlášť pokud jste viděli Burtonova Ed Wooda.(17.1.2005)

• Oktavianus

Mé první setkání s podivnostmi Eda Wooda dopadlo velmi rozporuplně. Na jedné straně to opravdu bylo neskutečně absurdní (šéf policie s papouškem na rameni jako pirát - proč jako??; evidentní záběry z jiných filmů, fantastické bitky některých postav s ani se nehnoucí chobotnicí, otřesy papundeklových kulis jakože velkých kovových přístrojů nebo dokonce zdí (!), závěrečný atomový výbuch, ale vlastně celý děj), na straně druhé mi bylo neskutečně líto Bely Lugosiho, že na starý kolena hrál v tolika pitomostech, a ač má být démonický vědec a hypnotizér, co pomocí atomu hodlá vytvořit novou lidskou rasu, která ovládne svět, vypadá jako dědoušek, co by neublížil mouše. A na straně třetí to byla jen kardinální blbost s příšernými neherci, neuvěřitelnými "náhodami" a úmornými dialogy. Nelze ale popřít, že v kategorii echt debilních filmů vznikly mnohem horší, tohle jako film i vypadalo: to takový RO-MAN z Robot-monstra mě bude strašit ve snech daleko déle.Suma sumárum: za nechtěnou parodii včetně nesmyslných odkazů na Frankensteina a závěrečný souboj Lugosiho s jedním chapadlem chobotnice, kterým vypadá, že se sám dokáže uškrtit, po hvězdě, ale už o tom nechci slyšet.(26.3.2014)

• - Dlouho se tradovala fáma, že Lugosi ve filmu popisuje Loba "neškodného jako kuchyň" (harmless as kitchen). Byla dávána za příklad, a to i kritickou obcí, Lugosiho vážně narušeného psychického i fyzického stavu a neschopnosti zapamatovat si i ten nejjednoduší text, jakožto i Woodovi naprosté tvůrčí neschopnosti. Ve filmu však ve skutečnosti zazní věta: "Nebojte se Loba, je krotký jako kotě." (Don't be afraid of Lobo; he's as gentle as a kitten.), byť pravda, ne zcela srozumitelně. (DaViD´82)

• - Jediný z Woodových filmů, který si na sebe vydělal ještě za jeho života. Navíc hned po prvním uvedení v kinech. (DaViD´82)

• - Když doktor Vornoff uvazuje novinářku Janet ke stolu, tak jí říká, že se stane atomovou nevěstou. To byl také v jedné době pracovní název snímku. (DaViD´82)