Nevěsta monstra

(neoficiální název)

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1955, 68 min

• Anderton

Dalo by sa napísať, že je to tak zlé, až je to dobré, ale ono je to tak zlé, až je to iba zlé. Tých pár úžasných amatérskych scén nezachráni nudný príbeh a neskutočne lopotne podanú myšlienku. Snáď ešte viac, ako v Pláne 9. Samozrejme, že po filme Ed Wood tento tragický fail berieme ako niečo, čo už poznáme a čo by sme mali mať z nostalgie radi, lenže z objektívneho hľadiska je to len film, ktorý občas zabaví neskutočnou tuposťou, ale aj tá guilty zábava je značne limitovaná.(1.1.2014)

Ďábelský Lugosi si hraje opět na doktora a tentokrát je to fakt hajzl. Na tenhle film jsem čekal opravdu dlouho a chtěl jsem pořádnou příležitost to zkouknout, ta nastala nedávno a faktem je že jsem se bavil. Bylo mi jasné co mám očekávat, a taky jsem dostal to co jsem chtěl. Začátek je neuvěřitelně atmosférickej a první setkání s Lugosim je démonické jako on sám. Tor Johnson skvěle sekunduje, ne nečekejte oskarové výkony ale dobře se na herce kouká. Nejlepší jsou bitky s chobotnicí které jsou fakt k popukání. Tohle je správný béčko. Nicméně je strašná škoda že čím blíže se blížíme ke konci tak tím víc keců.(10.3.2012)

• Bigrambo

Po zkušenosti s prvním Woodovým filmem jsem měl představu, co mě asi čeká. Oproti Glen nebo Glenda byl však děj mnohem ucelenější a nebyla tam taková záplava záběrů, které se do děje vůbec nehodí – právě proto to už nebyla taková zábava. Až na ten závěr ovšem, ten byl opravdu monstrózní! Atomová nevěsta je prostě čisté horůrkové céčko s „hlubokým“ poselstvím!(12.8.2011)

• Lindiště

Jeden ze slavné trilogie filmu nejhoršího režiséra všech dob. Film proslulý svou legendární (bez)motorovou chobotnicí. Ostatní zde vyskytující se monstra jsou vystřižena z různých dokumentárních filmů typu National Geographic a "šikovnými" střihy jsou vtažena do děje. Neskutečně špatný film, ale narozdíl od nejslavnějšího Plan 9 from outer space, je to docela zábava. Proto 1 hvězdička.(5.12.2007)

Další Woodův kouzelný a debilní film, ale co se týká toho druhého tak se mi zdá o poznání snesitelnější než předchozí klasika Glen or Glenda. Jedná se o film jako vystřižený z éry starých dobrých naivních hororů, jde jen o to že zde měl být o nějakých 15 let dříve. Nejvtipnější scény obstarává samosebou hrůzostrašná lochnesská chobotnice, ale také závěr kdy hlavní kladný hrdina pošle Belu na smrt velikým kulatým kamenem a vzápětí přeživší sledují nefalšovaný atomový výbuch ze vzdálenosti několika stovek metrů - prostě Ed Wood se nezapře.(14.8.2006)

• - Slavný závěr filmu s nepochopitelným záběrem na atomový hřib se ve filmu objevil z toho důvodu, že Donald E. McCoy (po kterém Wood chtěl peníze na film) silně nesouhlasil s využíváním jaderných hlavic a chtěl tak mít ve filmu atomový výbuch jako varování před použitím nukleárních zbraní. Byla to jedna z jeho dvou podmínek, aby film zasponzoroval. Druhá byla obsazení jeho syna Tonyho McCoye. (DaViD´82)

• - Když doktor Vornoff uvazuje novinářku Janet ke stolu, tak jí říká, že se stane atomovou nevěstou. To byl také v jedné době pracovní název snímku. (DaViD´82)

• - Poslední Lugosiho mluvená role ve filmu. (DaViD´82)