Dobrodruh a hledač pokladů Jackie odvážně získá v jednom starobylém městě v poušti zbraň patřící k výzbroji bohů. Ovšem strážci zbraní nejsou ochotni vzdát se svého pokladu. Členové kmenu unesou Jackieho přítelkyni Loreleii, aby ho tím přinutili k vydání všech zbraní patřících k výzbroji bohů. Vysvobození dívky není snadným úkolem, jelikož na cestě jsou uložené různé nástrahy, číhají na něj odvážné amazonky a zlostný čaroděj. Jméno Jackie Chan je už dobře známo nejen mezi milovníky bojových umění, kteří se kochají pohledem na jeho bravurní kung-fung scény, ale okouzlují nás i jeho komedie. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme se spoustou humoru, který je pro něj tak charakteristický a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (Klub Publishing)

HanzoBureshi

Asijský jestřáb a jeho první dobrodružství je vskutku zábavný. Jackie Chan se vždy snaží udělat z béčkového filmu něco více. Kdo má rád Indiana Jonese a bojové umění, tak toto musí být jasná volba. Má to opravdu své kouzlo. Když jsem viděl automobilovou honičku, tak jsem si opravdu tu zábavu užíval. Dneska tyto honičky téměř neexistují, hlavně ať je největší akce i v komediích... Toto je mnohem vážnější, ale je to též zábavné, je to prostě vyrovnané. Mé hodnocení: 7/10 ()

AgentMarvel125

Super sialenost - mam rada Chanove filmy, pretoze su z nadsazkou a paci sa mi, ze to nie je brane smrtelne vazne... Hlavne tie extra bojove sceny :-) Zuzana Porubjakova okrem toho v slovenskom dabingu hviezdi ako Lorelay. ()

Ajay

Jako děcko jsem byl z tohoto dílka odvařenej, postupem času však ztrácí filmy s Jackiem kouzlo. Je to prostě hovadina, na kterou mi utkvěly v hlavě hezké vzpomínky :) ()

Charlie.Harper

Poriadny nárez od Jackieho Chana. Tento akčný herec nám tu servíruje riadnu dávku humoru, akcie a všetkého čo k takémuto filmu patrí. Dokonca aj keď si to človek pozrie druhy krát tak sa nenudí. Pre filmy takéhoto typu bol Jackie zrodený i keď nemyslím že sa mu už podarí zopakovať čosi podobné pevne verím že nebude v budúcnosti experimentovať a skúšať čosi odlišné. Toto je to v čom je doma. ()

Desmi

Jackieho průměrná kanonáda "ostrovtipu" a kung-fu. Jako dítě jsem byl na filmy s Jackiem natěšenej tejden dopředu. Teď už to bohužel vypínám po půl hodině. Ten vtip už čase dost vyprchal.. Takže teď čumim na Jet Li-ho. Jet Li je totiž větší killer !!! ()

rekurseman

Skákání na létající balón, neskutečně artistické výkony hned od první sekundy. Čím jsem starší, tím mě tento film více bere. Když jsem byl mladší, tak jsem spíše preferoval Božskou relikvii II, avšak teď....vidím v jedničce krásu, vtip, adrenalin...Řekneš si, "jo, je to komedie, tam tě nemá co překvapit, Jackie zase vyhraje"...ale tady jde o to napětí, kdy mu fandíš, aby porazil protivníka a uloupil poklad a nebo aby porazil divoženky ve skalnaté skrýši. A hudba? Naprosto skvělá, Ať si říká kdo chce, co chce, nízkonákladové filmy, které tvořil Jackie jsou bezkonkurenční a že se usmívá? Proč by se neusmíval....Když to jeho fanoušci chtějí.... ()

HKstars

V osmdesátých letech dolehla sláva Indiana Jonese i do dalekého Hongkongu a jak je v těchto končinách zvykem, "remake" na sebe nenechal dlouho čekat a tak se v roce 1986 objevila Božská relikvie - v té době byl Jackie Chan na vrcholu slávy (a právě si užíval úspěch první Police Story) a znovu dokázal přijít s něčím novým, neotřelým a totálně fantastickým... Film se nedá považovat za bezohlednou kopii Indiana Jonese, protože má klasický HK styl a ten se s Lucasovým hrdinou neztotožňuje v ničem. Jackie jako "Asian Hawk" je lovec relikvií a hned v úvodu (krádež relikvie a následná aukce) nám předvádí všechny svoje trumfy - je drzý, šikovný a vtipný, zkrátka neodolatelný a totálně k sežrání (zvlášť když jezdí v maličkém Mitsubishi). Během pár minut ale události naberou spád. Jackie totiž nevědomky ukradl část tzv. "božské relikvie", která je posvátnou modlou jisté sekty. Ta se rozhodne získat všechny kusy reklivie (je jich pět a Jackie má dva) zpět a to za každou cenu, takže... vystřílí módní přehlídku (to velice umělecká, vtipná a zároveň nechutně surová scéna - myslím, že to naprosto vystihuje HK kinematografii té doby) a unesou Jackieho bývalou snoubenku (Rosamund Kwan). To na scénu přivádí Alana Tama (HK zpěvák (i ve filmu si zazpívá) a unikátní komik ;) a film se rázem ocitá v mantinelech šílené situační komedie. Tam byl vynikající volba a v každé scéně Jackieho nutí hláškovat, což je velice příjemné. Punc téhle dvojici pak dodavá bývala Miss Španělska Lola Forner, kterou Jackie objevil při natáčení Wheels on Meals. V Relikvii hraje vnučku obchodníka se starožitnostmi od kterého si musí Jackie vypůjčit prodané kusy relikvie... Na oplátku s nimi jeho vnučka musí jet, což Jackieho příliš netěší, ale přináší to s sebou další vlnu bezchybných gagů. Těžko říct zda byl Jackie v osmdesátých letech klikař, ale v roce 1986 měl tedy štěstí jako hrom. Chytil bezvadné obsazení, skvěle napsaný scénář a vymyslel pro film akční scény, které vešly do historie (souboj s amazonkami). A aby toho nebylo málo, vymyslel pro svou postavu i několik nezapomenutelných triků (přeskok přes vrátka, žvýkačky). Božská relikvie se při uvedení do kin stala megahitem a vyžádala si o pár let později stejně kvalitní pokračování. Božská relikvie jednička je zkrátka dokonale namíchaný drink humoru a akce, který vás během několika vteřin opije do extáze... To dokáže málokterý film. 100% ()

Střelec17

Na to že to je akční, dobrodružná komedie, tak ni moc. Film jsem viděl kdysi dávno, tak jsem si ho pustil znova. Kupodivu v mládí jsem si ho asi stylizoval jako dobrý film. Akce je taková průměrná, možná na tu dobu to tolik nebylo do očí, dobrodružně se to jeví jen na začátku a poté vůbec, a komedie velmi slabá. Nějakým způsobem se na to dá dívat a film jde celkem bez problému dodívat. Dám 3* s přihmouřenýma očima, u dvojky už budu přísnější. Pozitiva: Bitka se ženskýma na podpatcích, byla asi nejlepší z celého filmu. Negativa: Skok ze skály na balón, který letí ve větší výšce je zajímaví. ()

Sunwheel

Mix dobrodružnej komédie s akciou nesúca sa v podobnom duchu ako Kuai can che. Chýba drsnosť súbojov a viac sa vsadilo na takú všeobecne prijateľnejšiu vtipnú choreografiu, kde sa bije s hocičím čo je momentálne po ruke. Ako príjemne strávená jednohubka neurazí. ()

PTuranyi

Lacné ázijské dobrodružné béčko s naivný príbehom typu Indiana Jones a chrám skazy s divným kultom zbierajúcim božské relikvie, o ktorých pôvode sa síce niečo dozvieme, ale na čo sú dobré už nie. Produkcia by bola celkom dobrá keby sa jej nevymykal z rúk scenár, ktorý je zmäťou šibnutých naháňačiek pôsobiacich značne komicky. O humor sa zjavne snažia aj herci, ale je to taký škôlkarsky humor, ktorý ma vôbec neoslovil. Najlepšou časťou filmu je vlastne záverečný súboj Jackieho so ženskými bojovníčkami, čo mi pripomína 2. level Target Renegade. Tu sa aspoň Jackie Chan predviedol v slušnej bojovej choreografii, ktorá vďaka ženám vyzbrojeným nie len vnadami, mala vtip a slušný spád. 50% ()

Majoslav11

Jeden z najznámejších filmov Jackieho Chana, konkrétne prvý diel série. Ázijský sokol a jeho variácia na Indyho. Naivný, hlúpy a nefungujúci scenár tohto filmu (a hudba, haha), by hodnotenie sťahoval nemilosrdne dolu. Humor nefunguje takisto. A napriek tomu, že sa to celé nesie v štýle "budspenceroviek", tak to hodnotenie dávam vyššie kvôli neuveriteľným kaskadérskym kúskom a scénam, ktoré som ešte jakživ nevidel a neviem, či ešte niekedy uvidím (rok vzniku 1986 !). Za dve a pol hviezdy. ()

míšapes

perfektní začátek (divoši), famózní konec (kutny a podpatky) a mezi tím totální vata. tenhle film mě hodně zklamal. půl hvězdičky za začátek a dvě za konec. ()

svist10

Pro mě asi nejslabší Chanův film. Scénář snad vznikal podle nálad scénáristy, takže Jackie neví jesli se dřív chovat jako parchant, který jde jen o penězích, nebo jako lidumil který zachrání i toho, kdo nechce být zachráněn. Postavy se chovají přísně nelogicky a říkají typicky patetické klišovité věci. Na typicky asijské expresivní herectví jsem si už zvykl, takže mě z míry nevyvede. Akčních scén je zoufale málo a jsou natočené odtažitě. Během filmu se u mě nevytvořil ani náznak vcítění do hrdinů. Třešničkou na dortu je "vynikající" český překlad a dabing. Jednička Božské relikvie prostě není film pro mně. ()

MovieDevil

Dávám 4 hvězdičky, ale jen díky Jackieho okouzlujícímu úsměvu, ptákovinám během natáčení a jeho perfektní znalosti bojového umění. ()

Svadbos

Jackie Chan v úlohe Indianu Jonesa. Zábavný film, ktorý je kazený pomalými zábermi a okopírovaným záverečným kaskadérskym kúskom. Nezmeškajte nepodarené zábery v záverečných titulkoch, aby ste videli nehodu, pri ktorej Chan prišiel takmer o život. ()

michalkop

Božská relikvie mě příliš nezaujala. Vůbec nesdílím nadšení zdejších přispěvatelů. Možná je to i mou vinou, protože jsem z filmu neviděl začátek. To, co jsem viděl, mě naprosto zklamalo. Scény bez ladu a skladu, bez žádné logiky a souslednosti děje. Ani ty bitky nebyly nic moc extra. Podprůměrné. Špatně natočené akční scény. Rozeznal jsem dabléry, různé druhy ruksaků (u seskoku na baón) i pomocné udělátka typu karabin při údajně nejištěném šplhu atd. ()

Pythonator

Kultovní záležitost. Hongkongský Indiana Jones. Jako malý kluk jsem to žral jako jeden z nejlepších filmů a přiznám se, že i dnes se u toho slastně šklebím. Jackie Chan je prostě kaskadérský kung-fu bůh a božská relikvie patří k jeho největším zářezům - i se svým pokračováním samozřejmě. ()

pichta

Jackie bol dobry vždy. Trosku potiahnuté za vlasy. Typická akcia 80-tych rokov v podaní Chana. Neopakovateľné scény, suchý príbeh a dej. Jeho skutočné meno = filmové meno 😀 ()

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3