poster

Quantum Apokalypsa (TV film)

 • USA

  Quantum Apocalypse

 • Slovensko

  Zánik Zeme

Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

 • bassator
  odpad!

  Zánik Země je jedno z témat které se omílá stále dokola. Jsem už toho přesycen a dám si od tohoto tématu asi trochu oddych. Hlavně po tomto EXTRAKOUSKU. Někdo tu napsal - "Na světě jsou tisíce vědátorů a svět má zachránit nějaká šáhlá bloncka?" To bylo přesné... V době nejmodernějšchí počítačů, které vypočítají na roky dopředu co bude (kam co dopadne), najednou svět závislý na "těchto šílencích" a jednom "postiženým géniovy", který bydlí zrovna za městem a který to vše dokázal v hlavě spočítat? Snesu cokoliv, ale tohle bylo moc... - 21. 9. 2010 - 0%(29.5.2011)

 • Likan7
  odpad!

  Klasická televizní, nejméně céčková produkce. Musím ale asi uznat, že to není TAK špatný, jako většina podobných sci-fi. Jasně, je to hrozně moc blbý, logiku to nevidělo ani z dalekohledu a přestože to má jen 91 minut, tak to mohlo být tak 90 minut kratší, ale přežít se to dá. Rozhodně líp, než některé jiné podobné.(27.9.2016)

 • Tuax
  *

  Na katastrofický film tomu krapet chybělo napětí, ale zase se to snažilo působit jako ždímačka emocí což v pár scénách i celkem šlo. Pěkně byl zahraný geniální autista a triky byly sice slabé, ale ne úplně nejhorší. To byly v podstatě klady tohoto filmu, který je celkem koukatelný, ale kdyby měl o deset minut méně a vystříhané zbytečné scény bylo by to o něco stravitelnější. Scénář je hodně slabý je to slátanina mnoha věcí, nepůsobí to jednotně a hlavně to často vypadá jako něco co jsme viděli už leckde jinde. Postavy nemají co normálního říkat, natož jak snesitelně jednat a do toho skoky v čase a taková nepřehlednost. Například všechny scény s prezidentem, by se mohly vystřihnout jako nepodstatné, protože to byla jen na účel natlačená zbytečnost, jen protože to v katastrofických filmech normálně bývá. Jenže v těch filmech to má nějakou roli, ale zde to vůbec nevyužili a stejně i když tam ty scény měli, tak jen jako kulisu do pozadí. Závěr filmu byl pěkný z pohledu scifi, ale jinak žádná sláva. Každopádně pozorně sledujte rozdíly ve scéně s pečením buchty, ve filmu bude dvakrát ;) 2/10(6.11.2011)

 • igris
  *

  Zem ohrozuje nejaký neznámi druh čiernej diery, ktorá vlastne nie je čierna diera. Spôsobuje antigravitáciu vďaka ktorej ľudia bezproblémov jednou rukou zdíhajú svojé autá. Svet teda zachraňuje rockerka- odborníčka na kvantovú fyziku, ktorá má napriek tomu, že Zem bude o pár hodín zničená, čas sa každých desať minút prezliecť do iného štýlového oblečku. Jej výpočty sú také rozsiahle, že jej zahltia celú pamäť počítača ?? a nemôže pokračovať. Našťastie v pravej chvíli prichádza autistický týpek, ktorý úplne v pohode precestoval niekoľko sto kilometrov na aute bez toho aby v živote šoféroval so svojím počítačom v rukách, kde má svoj vlastný výpočet. Svet je teda zachránený- huráá ! Tú jednu hviezdičku aspoň za pekný obal, na ktorý som sa nalákala- čo budem ľutovať ešte poriadne dlho.(19.5.2010)

 • monolog
  ***

  SPOILERY Ne až tak špatné, jak se podle hodnocení zdá. Oproti většině podobných céčkových televizních scifáčů, tento se mi opravdu líbil. Ať už tou určitou sebeparodickou rovinou s naprosto trhlými vědci z NASA, podpantofláckým prezidentem nebo tím, že většinu filmu ta hloupost a céčkovost až tak nerazí... Řekněme že od chvíle, kdy jde syn s přítelkyní hledat její rodiče po městě, tak to ztrácí na kráse. Celá tahle vsuvka s pistolí a znásilněním... To mi hodně zhořklo na jazyku. Ale jinak oceňuju snahu tvůrců o překvapivou pointu a docela zábavné a aspoň na první pohled rozumné zpracování (pokud člověk přijme jako fakt, že se černá díra objevila znenáhla u Marsu a pohybuje se). Jsou tu ty klasické patetické scény, kdy při prezidentově projevu všichni ustanou ve své činnosti a za zvuků burácivě dojímavé hudby hledí zoufale, ale nadějeplně do kamery... Přesto hlavní hrdina Terry hraje celkem dobře a je mi sympatickej a jak říkám, dávejte pozor na pointu. Nepozorný divák ji snadno přehlídne (možná i proto, že nevybrali nějaké výraznější číslo jako 666 nebo 999 a podobně). Místo toho (a opakuju znovu spoiler) se jen na začátku dozvíme, že Terry pekl buchty 672krát a na konci 673krát... Gigi Edgley bez své šedé kůže z Farscape vypadá mnohem líp a její role je stejně trhlá, jako tam. V základě žádný extra film, ale příjemně se při něm relaxuje.(1.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace