poster

Skrytá agenda

 • Česko

  Tajné složky

 • Kanada

  Hidden Agenda

 • Slovensko

  Skrytá agenda

Akční / Thriller / Mysteriózní

Kanada, 2001, 90 min

 • Tommassi3
  *

  "Seru na vás, byl to kámoš !!" - "Tak teď je to mrtvej kámoš !!" ;) Asi mám něco s ušima, když si dovolím tvrdit, že soundtrack Jerryho Devillierse, ač navozuje dojem, stejně jako celý film, že byl spáchán o dobrých patnáct let dříve než ve skutečnosti, mě vůbec nerozčiloval, ba naopak přispíval k celkové příjemné svižnosti této kanadské nedotažené, leč místy docela vtipné, rádoby konspirační záležitosti, nemám mu příliš co vytýkat, jeho jednoduchosti navzdory !! Dál už je to však se Skrytou agendou i všemi podstatnými složkami filmu o dost horší, někde se zcela zjevně stala fatální chyba, chvílemi jsem měl pocit, že jsem půlku příběhu prospal, hádám, že přišla s faktem, že jde o kanadský film, počínaje scénářem slátaným ze všemožných žánrových klišé ve střižně konče, protože pochopit, o co tu vlastně jde, ač na to máte celých 90 minut, byl pro mě místy nadlidský výkon, přičemž pokud se jednomu tento oříšek nepodaří rozlousknout do finále, s "wtf" finální zápletkou, při níž považuje "deus ex machina rozuzlení" za vrchol filmového umění, si přestane dělat iluze úplně !! Neumím si dost dobře vysvětlit, proč či o co se parta diletantů podílejících se na tvorbě Hidden Agency snažila, když si jako malomocné dítě pohrávají se všemi těmi filtry, zpomalovačkami a zrychlovačkami, které bez potřebné rutiny a zkušenosti vyznívají opravdu odpudivě a zejména zbytečně !! Ale na obranu charismatického Švéda, který byl kdysi velmi blízko pod pomyslným akčním vrcholem, chci říct, že Dolphie se opravdu hodně snaží, nehraje vůbec špatně a pouze díky němu jsem dlouho uvažoval i o té druhé hvězdičce.. [ Dabing 3/10 ] Velká slabota.. Navíc fakt, že Lundgrena nedaboval Pavel Soukup, mu hodně ubral na charismatu !!(16.9.2013)

 • B!shop
  **

  No byl jsem docela mile prekvapen. Tohle je jeden z tech lepsich Lundgrenovo filmu z posledni doby. Navic Lundgren vypada furt celkem v pohode a ne jako tlusty prase Seagal. Pribeh neni zas tak uplne tupej, ale je takovej nedotazenej. Tvurci vzdy neco naznaci, ale nedoresi to do konce. Samotnej Lundgren nehraje spatne, samozrejme nic extra, ale docela v pohode a bitky a prestrelky, i kdyz je videt, ze jsou dost levny, jsou docela v pohode. Skoda, ze nich neni vic. Kamera je taky celkem slusna, i kdyz to neustaly zrychlovani jizdy autem bylo casem otravny a hudba taky nepatri k nejhorsim. Takze v cem je problem? Je to priserna nuda. Furt se neco deje, je to i napinavy, ale ja se proste silene nudil. Lepsi 2*.(29.8.2005)

 • Lateef
  *

  Jak šel čas se Skrytou agendou: 0:55 - posral jsem se smíchy, když jsem spatřil nejtrapnější příčesek na světě. 3:12 - Lundgren se pokusil o vtip. 5:26 - výbuch... a co jako?? 7:00-13:00 - o co tu kurva jde?? 15:17 - překvapivě slušný střelecký monolog. 18:49 - Lundgren se snažil diváka přesvědčit, že má rentgenový oči. 19:30-20:30 - bitka ve tmě, viděl jsem jen logo Nova v levým horním rohu obrazovky. 23:20-25:21 - nevím, co se děje, ale je to strašně béčkové. 26:33 - Lundgren si ožírá držku. 28:14 - docela se to rozjíždí. 29:05 - ... a už to chcíplo. 30:00 - film je z 96% ve tmě a z 89% se mluví o nezábavných věcech. 33:13 - vážný dialog, naoko dojemný. 39:29 - na béčkové vody, lesy a stráně docela obstojná bitka. 40:00-konec - hledět se do zdi uteče rychleji, než dokoukat Skrytou agendu, i přes občasný koukatelný moment hrozná nuda, ubíjející dialogy, nevím, režisér se asi posral.(7.9.2007)

 • Jenda
  *

  Už jste někdy jistě viděli film, ve kterém se zápletka dělí na naporstá klišé a průhledné pravdy, na druhé straně naprosto zmatenou a nepochopitelnou pointou a me zi tím nic víc? Jestli ne a nemáte hodinu a půl co dělat tak si sežeňte tento nudný film. Scénáristovi byh pak také doporučil, aby rozbil počítač vyhodil psací stroj, zlámal všechny tužky a nechal si pero jen aby si mohl v budoucnosti napsat nákupní seznam. Spojením všech aspektů filmové výroby (ražie, scénář, herci...) vznikl podprůměrný nudný film televizní kvality. O herectví (v tomto případě přehrávání) a hloubce postav v tomto typu filmu nemá cenu mluvit, nicméně není Dolph Lundgren ještě takový ubožák (pardon) jako Steven Seagal, tekže jsem ochoten dát mu (i když nejsem jeho fanoušek) hvězdičku. Pamatujte si, že to čeho jste se nedovtípili hned už na konci ani z vysvětlením nepochopíte.(18.6.2006)

 • otík
  *

  Tento zcela typický Lundgrenovský film (tedy zcela nudný, akčních zcén pomálu a zcela špatných, herecké výkony katastrofální, triky žádné, ...) mě překvapil v několika ohledech: negativně v tom, že Lundgrena nemluví Pavel Soukup, čímž jeho postava ztrácí jakousi svou "mohutnost" a tím se ztrácí alespoň jakási síla charakteru jeho osoby. Další překvapení bylo v tom, že jsem filmu nerozuměl (což se mi u Lundgena ještě nestalo) - střihač si musel skutečně vyhrát, protože filmu chybí jakákoli dotažená myšlenka. Co nepřekvapilo? Opět zde Lundgren chlastá (i když jen chvíli), opět má erotickou zcénu (něco jako z Červených střevíčků) a opět se snaží "hrát", což mu vůbec nejde. Celý film je tak pomalý, že je dobrý tak akorát na usnutí a pak vyhození z okna. A proč ta jedna hvězdička? To za to, že Lundgrenovi fandim a věřím, že takové filmy už dlouho točit nebude (nebo je u nás aspoň neboudou vydávat =)(26.6.2003)

 • - Film se natáčel v Montrealu v Kanadě. (rafix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace