Skrytá agenda

Hidden Agenda

Skrytá agenda

Akční / Thriller / Mysteriózní

Kanada, 2001, 90 min

Musím se smát. 185. nejhorší film? To jako vážně??? To hodnocení mě vede k zamyšlení, kolik špatných filmů hodnotitelé viděli? Zvlášť když to má na IMDb 47%, což se o poznání víc blíží reálné kvalitě, než místních podhodnocených 21%. Zásadní problém je především v tom, že místní opravdu pořádný trash zřejmě nikdy neviděli. Přehrávají si většinou filmy, které jsou svým obsahem i zpracováním bezpečné a naivně si myslí, že nejhorší, co je může potkat, je akční karate akčňák od Cannonu. Skrytá Agenda je rutinní, ale zábavný béčkový techno thriller, který patří v Dolphově pozdní filmografii k tomu lepšímu. O to víc mě překvapuje, že tu někteří lidi hodnotí líp i mega průsery jako je Mise pomsty. Upřímně, někdo by se tu měl seriózně zamyslet. Pokud si většina lidí myslí, že tohle je 185. nejhorší film, měli by tu smazat účet, protože ví o filmech kulový.(18.10.2015)

• Jenda

Už jste někdy jistě viděli film, ve kterém se zápletka dělí na naporstá klišé a průhledné pravdy, na druhé straně naprosto zmatenou a nepochopitelnou pointou a me zi tím nic víc? Jestli ne a nemáte hodinu a půl co dělat tak si sežeňte tento nudný film. Scénáristovi byh pak také doporučil, aby rozbil počítač vyhodil psací stroj, zlámal všechny tužky a nechal si pero jen aby si mohl v budoucnosti napsat nákupní seznam. Spojením všech aspektů filmové výroby (ražie, scénář, herci...) vznikl podprůměrný nudný film televizní kvality. O herectví (v tomto případě přehrávání) a hloubce postav v tomto typu filmu nemá cenu mluvit, nicméně není Dolph Lundgren ještě takový ubožák (pardon) jako Steven Seagal, tekže jsem ochoten dát mu (i když nejsem jeho fanoušek) hvězdičku. Pamatujte si, že to čeho jste se nedovtípili hned už na konci ani z vysvětlením nepochopíte.(18.6.2006)

• Lateef

Jak šel čas se Skrytou agendou: 0:55 - posral jsem se smíchy, když jsem spatřil nejtrapnější příčesek na světě. 3:12 - Lundgren se pokusil o vtip. 5:26 - výbuch... a co jako?? 7:00-13:00 - o co tu kurva jde?? 15:17 - překvapivě slušný střelecký monolog. 18:49 - Lundgren se snažil diváka přesvědčit, že má rentgenový oči. 19:30-20:30 - bitka ve tmě, viděl jsem jen logo Nova v levým horním rohu obrazovky. 23:20-25:21 - nevím, co se děje, ale je to strašně béčkové. 26:33 - Lundgren si ožírá držku. 28:14 - docela se to rozjíždí. 29:05 - ... a už to chcíplo. 30:00 - film je z 96% ve tmě a z 89% se mluví o nezábavných věcech. 33:13 - vážný dialog, naoko dojemný. 39:29 - na béčkové vody, lesy a stráně docela obstojná bitka. 40:00-konec - hledět se do zdi uteče rychleji, než dokoukat Skrytou agendu, i přes občasný koukatelný moment hrozná nuda, ubíjející dialogy, nevím, režisér se asi posral.(7.9.2007)

• Lacike

Mal som nutkanie tomu dat aspon jednu hviezdicku, lebo som si predtym pustil megasracku Jill Rips. Naviac to je tentoraz regulerny akcny film a Lundgren tu vyzera dobre. Nosi kvalitny oblek a ma dobry uces. Lenze dej je podany strasne chaoticky. Bambilion ludi tam patra po jednom manikovi a nakoniec sa ukaze, ze ani ten manik nie je tym, cim sa zdal. Ale to nie je nic oproti mizernym akcnym scenam. Prestrelky su nudne, nahanacka komicka, vybuch trapny a bitky maju tuctovu choreografiu ale ako bonus sa behom nich viackrat pauzne obraz, takze som si chvilu myslel, ze mam poskodeny rip. Neviem co tym reziser sledoval. No to je jedno. Vysledok je len o chlp lepsi odpad ako Jill Rips. 1/10.(17.10.2015)

• castor

Ospalý večer. Co s ním? Řekl jsem si, dám mu ještě jednu šanci. Dolph Lundgren, někdejší „ikona“ (pomyslný vrchol si nikdy řádně neosahal) akčního žánru, v další zbytečné roli jakéhosi agenta. Zbyla už jen ona atletická postava, vytratil se cit pro akci, napětí a i náznak smysluplného děje. Kde jsou ty časy, kdy se do úmoru bil jako Rudý škorpión nebo Frank Castle alias Mstitel?(11.9.2007)

• - Film se natáčel v Montrealu v Kanadě. (rafix)