Skrytá agenda

Hidden Agenda

Skrytá agenda

Akční / Thriller / Mysteriózní

Kanada, 2001, 90 min

Je to úplne priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má priemerný príbeh o špecialistovi, ktorý sa spolu so svojim týmom stará o to, aby ľudia, ktorí nechcú byť nájdení boli dobre ukrytí, ale takto ukryje aj muža, ktorý spreneveril veľké množstvo peňazí, zároveň mu začnú umierať ľudia a ide po ňom nielen FBI. Spracovaný je ale veľmi zvláštne, veľká časť filmu je príliš neprehľadná, viackrát je problém uvedomiť si dôvod toho, čo sa práve deje alebo aj motivácie niektorých postáv, čo aj tak nie je až tak moc zaujímavé, ale aspoň to nie je ani moc nudné. Akcie je tu priemerné množstvo, ale nezaujala ma. Tvoria ju hlavne súboje, v ktorých moc nezaujme ani choreografia, ale aj celkovo sú zle natočené, s nevhodnými spomaľovačkami, často sa odohrávajú v tme a sú doplnené úplne tragickou hudbou. Prestrelky sú na tom lepšie, dá sa na ne bez problémov pozerať a občas aj niečím zaujmú, ale tiež sa nejedná o nič výnimočné a navyše ich ani moc nie je. Réžia je mierne podpriemerná, ani prostredia filmu ničím nezaujmú a vedľajšie postavy sú čisto priemerné. Skrytá agenda patrí do Lundgrenovho najhoršieho obdobia, v ktorom vznikli filmy podobnej úrovne ako Lucas, Posledná hliadka, Jill Rips alebo Masaker na strednej škole. Ale až na katastrofálny Jill Rips sú to všetko filmy, ktoré síce pôsobia amatérsky a moc ma nezaujali, ale mne ako Lundgrenovmu fanúšikovi sa na ne dá bez problémov pozerať. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 51%.(17.12.2007)

Taková klasika Dolpha Lundgrena. Vymyká se to snad jen v tom, že jeho psotava není úplný bouchač a překvapivě dost dostává ve filmu na budku, ovšem za to je to v tomto filmu velký myslitel. Takovou vlastnost mnoho jeho postav v jeho filmografii nemělo. Ovšem prostost většiny jednání postav a chatrnost děje, je prostě daná. Dolph se v těchto rolích vyžívá, podobně jako Steven ve svých neúnavných poliších. Film mě v rámci možností po celou dobu bavil a neviděl bych to, až tak zle. Je mnoho podstatně horších snímků. Tohle je aspoň koukatelné, i když to chvílemi působí trochu moc křečovitě. Nemá to patřičný spád děje jak by se na akční film slušelo. 5/10(16.9.2013)

• Superpero

Začalo to dobře. Z Lundgrena s parukou jsem dostal megavýtlem a do toho hrála ta správná ultralevná, shitovní, béčková hudba. Jenže jakmile si Dolph paruku sundal, už to začlo bejt čim dál víc blbší. Akční scény (a že jich moc neni) jsou všechny ve tmě, takže z nich není nic vidět. Kamera je příšerná a navíc je to u nás na DVD v ořezu 4:3, takže to na mě působilo jak ňáká nejvíc telenovela. Režie stojí taky za prd a nejhorší jsou chvíle, kdy si Marc S. Grenier myslí že je Tony Scott a začnou trapné zrychlovačky a zastavovačky obrazu, což hlavně kvůli ultranízkému rozpočtu působí debilně. Zato Dolph Lundgren se skutečně snaží hrát.....a docela mu to jde.(17.2.2006)

• castor

Ospalý večer. Co s ním? Řekl jsem si, dám mu ještě jednu šanci. Dolph Lundgren, někdejší „ikona“ (pomyslný vrchol si nikdy řádně neosahal) akčního žánru, v další zbytečné roli jakéhosi agenta. Zbyla už jen ona atletická postava, vytratil se cit pro akci, napětí a i náznak smysluplného děje. Kde jsou ty časy, kdy se do úmoru bil jako Rudý škorpión nebo Frank Castle alias Mstitel?(11.9.2007)

• B!shop

No byl jsem docela mile prekvapen. Tohle je jeden z tech lepsich Lundgrenovo filmu z posledni doby. Navic Lundgren vypada furt celkem v pohode a ne jako tlusty prase Seagal. Pribeh neni zas tak uplne tupej, ale je takovej nedotazenej. Tvurci vzdy neco naznaci, ale nedoresi to do konce. Samotnej Lundgren nehraje spatne, samozrejme nic extra, ale docela v pohode a bitky a prestrelky, i kdyz je videt, ze jsou dost levny, jsou docela v pohode. Skoda, ze nich neni vic. Kamera je taky celkem slusna, i kdyz to neustaly zrychlovani jizdy autem bylo casem otravny a hudba taky nepatri k nejhorsim. Takze v cem je problem? Je to priserna nuda. Furt se neco deje, je to i napinavy, ale ja se proste silene nudil. Lepsi 2*.(29.8.2005)

• - Film se natáčel v Montrealu v Kanadě. (rafix)