Brouci (TV film)

Ed Hanna

Kostýmy:

Ruth Secord
  • lubomir91

Já se jen divím, že se stále dají sehnat peníze na takový film, u kterého je jasné, že vůbec neuspěje. No hrůza, Ani nevím, co k tomu pořádně napsat. Při pozorování tohoto filmu na Prima Cool jsem se přistihl jak očekávám, kdy zde vyleze postava Joey Tribiany jakožto "herec" ze seriálu přátel. Kdyby aspoň ti herci se snažili být trochu více přirození, ale vše působilo tak uměle...od kulis, vizuálních "efektů", kamery až po otrřesné herecké výkony. Bohužel, takových filmů je spousta a jen tak se jich nezbavíme.(18.5.2011)

• Phobia

Kousek amerického remaku českého večerníčku "Broučci" jsem si pustila... a bylo to zklamání - staré české loutky byly oproti těm novým americkým podstatně lepší a hlavně naše staré večerníčky nebyly tak třeskutě debilní (i výraz "debilní" je pro děj "Brouků" shovívavý). Něco tak stupidního a logice se striktně vyhýbajícího se nevidí často; scénář byl, doufám, psán na měkkoučkém papíru, protože je vhodný jedině k pečlivému vytření mezihýžďové oblasti bezprostředně po velké potřebě. Tato čirá demence je podpořená neuvěřitelně špatnými kvaziefekty, nejapně vtipnými akčními scénami a patřičně imbecilními dialogy. Antonio Sabato Jr. má sice pro ženy (a tedy i pro mou maličkost) jakýsi vizuálně přitažlivý potenciál, ale mimiku a gestikulaci surfového prkna. Tím pádem dobře zapadl mezi ostatní patetické maňásky. Hlavní ženská role byla svěřena hvězdě filmů "Upíří nevěstinec", "Mrazivá zvrhlost" a "Sexy tým", v jejím tetovaném pozadí a smyslném pohazování vlasy mohl každý divák, vybavený ohromnou představivostí, odhalit typickou špičkovou vědkyni. Závěrečné minuty tohoto pseudofilmu mě nechaly zmírat v slzách a křečích - vskutku velkolepé finále! Bravo, hurá s tím na festival "Mezi ploty", ať chovancům v Bohnicích stoupne sebevědomí! Hvězdička za pěkný ksicht hlavního hrdiny a vtipnost celého počinu. 15%(1.11.2010)

• Olík

Nově otevřená trasa metra terorizována armádou obřích brouků, země původu Kanada, režisérskou taktovku dřímá v ruce chlápek s nulovou zkušeností a v hlavních rolích vysloužilý model a současná televizní hvězda Antonio Sabato jr. nebo bývalá snoubenka Sylvestra Stalloneho Angie Everhart. Indicie jsou myslím rozdány jasně - tak se potom nedivte.(24.5.2011)

• Ruut

V nově otevřením tunelu podzemky se objevili zničeho nic tisíce přerostlých brouků, kteří zde pokojně spaly miliony let. Bohužel odtokem vody ze stavby tunelu do jejich "přezimoviště" se probrali (!!!) a jsou nasraní. Do tunelu je poslána elitní jednotka S.W.A.T v čele s chrabrým velitelem a krásnou vědátorkou a karty jsou rozdány. No fakt je to kravina. Uplně všechno je na Bugs špatně. Hrozný ohraný příběh. Velice ale opravdu velice levné prostředí ve kterém se to odehrává. Tady si tvurci vystačili s nějakým prázdným sklepením a dlouhoou chodbou. Jo a je tam i jeden vagon podzemky. Samotní brouci jsou naprosto úděsní. Jejich počítačové zpracování je opravdu unikátní, ale toho si moc diváci neužijou protože většinu času herci zápolí s jedním gumovým mravencem !!! Aspon že nás režiser ušetřil nějakého úvodu. Hned od začátku se jde ně věc. Bohužel to samo o sobě nestačí. Dialogy no děs a běs. V každé minutě kdy se mluví je aspon jeden dějový nelogismus. Tento film bohužel nepatří ani do té kategorie filmů co jsou tak špatné až jsou dobré. Je to prostě odpad!(10.9.2006)

• 3 AM Code

NAPROSTO NEZAPOMENUTELNE! Herecke vykony na urovni "hrala jsem mochomurku v besidce na zakladni skole". CGI efekty tak trapne, ze bych je neodpustil ani pred 50 lety (pamatujete si tu monstr-chobotnici z Eda Wooda? - to je proti tomuhle 'state-of-the-art'). Hudba zadna, coz je nejspis dobre. Sceny ze kterych je toto dilo poslepovane vykradaji kdeco od Mimic az po Predatora (i kdyz poznat to vyzaduje dost velkou davku fantasie). Jedna scena o kterou se proste musim podelit: Pan A a pani B bojuji v tunelu s jednim broukem (za pomoci skladnicke jesterky), zatimco pan C je v tomtez tunelu o nekolik kilometru dal na sebevrazedne misi s vlakem nacpanym trhavinami. Pan C s poslednim pohledem na fotku zeny a dvou deti odpali vlak, nacez vidime ohnivou vlnu zenouci se tunelem - za par okamziku vlna dospeje az k pozici nasich prezivajicich hrdinu A a B, kteri prekerni situaci vyresi tak, ze popobehnou asi 10 m (!) od toho brouka s kterym bojovali a pritisknou se ke zdi (!). Nasledne vidime jak je onen brouk sezehnut na skvarek (vlnou ohne ktera cestovala tunelem nekolik km), zatimco nasi hrdinove o 10 metru dal se ani nespoti (meli ale kliku co?, nebo maskerum uz nezbilo ani cernidlo na trochu ozehle obliceje?). Kraaaasa, pure joy! Bezkonkurencne 1. misto v mem TOP SHIT a pochybuju ze to nekdy nekdo prekona.(5.7.2005)