Hlasy mrtvých

Mladá dívka Iris zdědí po svém otci starobylý dům s jedním hrozivým tajemstvím. Ve sklepě se ukrývá záhrobní čarodějnice, bytost, která se na požádání promění v kohokoliv, kdo už zemřel. Díky dávnému prokletí je démon je pevně svázán s majitelem domu, jehož příkazy poslouchá. Mladá dívka se tak stane tím, kdo stojí mezi světem mrtvých a naším světem. Její otec, předchozí pán čarodějnice, takovou moc využíval a poskytoval poslední útěchu pozůstalým. Pokud měl někdo odvahu postavit se smrti tváří v tvář, mohl se za peníze naposledy rozloučit s tím, koho ztratil. Spojení s mrtvými může ale trvat pouze dvě minuty. Pak se démon osvobodí a přinese k nám svůj děsivý svět mrtvých, hrůzu a teror. Iris má v záhadném domě na návštěvě kamarádku, když je překvapí první zákazník. Neodolá svému pokušení a rozhodne se svou moc vyzkoušet. Zákazník se však neovládne a dvě minuty, které nás všechny dělí od pekla, překročí. Čarodějnice je najednou volná, mimo kontrolu svého pána. Chce se dostat ven ze své sklepní hrobky a chce zabíjet. Hovořit s mrtvými má svou cenu a přišel čas ji začít opravdu splácet. (Bontonfilm)

warrenur

Sklamanie -  nepresvedcive herectvo a hlupucky scenar. Neodporucam. 30% Spracovanie "carodejnic" by pritom mohlo byt tak paradne...ach jo. ()

gwangi

Na Corredorův celovečerní debut podle námětu jeho stejnojmenného krátkometrážního snímku z roku 2017, který se stal festivalovým hitem jsem se těšil. Film je poskládaný z některých (ač zajetých) dobrých prvků, ale ty zde spolu moc dobře nefungují. Lekaček se nedostává. Na rozdíl od podobného tématu a s jistou podobností (časový limit na promlouvání s mrtvými) s hororem Mluv se mnou z minulého roku se tady atmo zkrátka nepovedlo. Nevím, co je na vině více. Líná kamera, nezáživný soundtrack od skladatelky Äikäs nebo nelogické chování postav. Jeden fešnej záběr na ksicht, jeden ucházející záběr do okna, přítomnost videokazety (VHS sběratele jistě potěší), trocha pátrání v temné minulosti a Freya Allan snímek u mě nezachrání. I když mi dopředu bylo jasné, že se nebude jednat o bůhvíjakou pecku, mohlo to být o dost lepší. Už jen CGI oheň a plameny jsou hrůza a děs. Bohužel ale pro vizitku filmu. Kdyby se nejednalo o pokus rozvinout krátkometrážní počin do celovečeráku a kdyby za tím nestál jeden a ten samý režisér, tak bych hodnotil méně. Ale že mám rád to, když se někdo snaží, dávám 3 hvězdy. V procentech by to ale byla číslovka 50. ()

Rockerman

Já jsem vcelku spokojen. Podle toho, co se v tomto žánru v poslední době objevilo je Baghead rozhodně nadprůměr. Zajímavý nápad, atmosféra (aspoň v tom sklepě) výborná a závěr takový, jaký má u hororu být. 60% ()

figliar

Aj keď sa nejedná o nič originálne, Baghead mal dobrú myšlienku, ktorá však nebola úplne dotiahnutá do konca. Atmosféra bola fajn, príbeh nenudil, no celkovo bol tento horor o poznanie horší ako austrálsky Talk to Me. A z neho čerpal práve najviac. Postavy boli až príliš chamtivé a hlúpe, čo ma celú dobu iritovalo. Slabšie 3 hviezdy. ()

FeriusParfax

Celkem originální nápad, který zazdil zpracování. Nemůžu si pomoct, ale mám takový pocit, že z toho šlo vytřískat víc.  Lekaček bylo opravdu dost, 2x jsem měla nepříjemný pocit a strach a nekonal se happyend. To je k dobru. Bylo tu ale hodně hluchých míst a pocit nenaplněného potenciálu. Nájemnice jako taková totiž hrůzu vůbec nenaháněla. Velmi cením zajímavý konec, který dával naprostý smysl. K navození strachu, že ani nemůžu usnout ale horor zcela jistě neslouží. ()

John80

Horor, ktorý ničím neohúri ani neurazí o mladom dievčati, ktoré získa po svojom otcovi dom , kde na ňu číha stará kliatba v pivnici domu , kde bola porušená hrobka z minulosti, takže nechýba ducharina 2* ()

Eventyrer

Nič extrémne, nápad dosť dobrý, rovnako tak atmosféra. Dej síce predvídateľný, no zachránil to koniec, ktorý bol nečakaný a naozaj jedinečný. Možno tomu chýbalo trochu citu, lebo ako k hlavnej hrdinke ani k postave bosorky divák toho veľa necíti a koncu to uberá na emočnosti, na zadosťučineniu. ()

noizcore

Moc fajn hororová jednohubka. Opuštěný bar s tajemným sklepem je správně ponurý, sympatická protagonistka a její kamarádka postupně odkrývají děsivá tajemství. Pár velmi povedených lekaček a skvělý závěr. 6/10 ()

ZajmonP

Hviezda naviac za to, že film nekončí happy endom. Dve hviezdy za solídny nápad a dobrý, mysteriózny rozbeh filmu. Dokým sa neukázala podstata "strigy", tak všetko fungovalo. Napätie, záhada, atmosféra. Potom to ale išlo trocha dole vodou a príbeh sa stal jednoducho predvídateľný. Strach zo "zla" dosť podkopaný slabou a narýchlo zbúchanou expozíciou minulosti. PROSTE, nápad bosorky, čo vie cez svoje telo oživovať mŕtvych, mal omnoho väčší potenciál. ()

MaxForValue

Pekný, malý, komorný horor, ktorému sa darí vyvolať napätie, úzkosť a tieseň. Škoda, že background story nie je viac rozvedená. ()

XXXXXXXX

Živořit takhle x staletí v zazděné cimře 1+VK(vlhký sklep) musí být po pár světelných dekádách docela opruz, a to i bez toho, aby váš věčně nějaký trouba co zrovna toto lukrativní RBnB provozuje nutil imitovat včera zšednuvšího Lábuse. Připočtěme si k tomu, že v celém velkolepém opusu hraje všehovšudy 5 lidí, a začínají se Vám rýsovat kontury tohoto průšvihu zelenavě rýsovat. Neúspěšný podnikatel, který by z fleku mohl hrát chlapce, který si hrál s ohněm, tupý trouba, který by se mohl honosit všeobjímajícím master of unlocking, důležítý paprávník o kterém slyšíte asi 4 za film a pak už radějí ne, černoška, čistě proto abychom byli rasově korektkurvní no a trubka, která zde paroduje hlavní herecké opruzení. Zív. ()

mark9th

Unique concept - bad cast - bad performance - bad directing - cliches - not scary = almost trash. Thanks to that bag, though, we can overlook that fact. The biggest advert for the movie supposed to be a new rising “star” of Witcher Freya Allan, but honestly, she was pretty bad there and she’s pretty bad here, having most of the time same face expression. Kinda reminds me “open-mouth/acting style" of Kristen Stewart. 2/10 ()

AndrewNewman

Tvorcovia mali solídny nápad, ktorý si žiadal lepšie scenáristické poňatie. Réžia totiž robí čo môže, ale nedokáže film ako celok vytiahnuť nad priemer. Dej naberie dych asi tak v polovici, dovtedy je to plné jumpscareov, ktoré ale fungujú a aj preto sa pri sledovaní človek nenudí. Herecky to nie je extra silné, ale zase v tomto ohľade by som kritikou šetril. Nešťastný koniec filmu dodáva šmrnc, pretože ide proti súčasnému trendu, ktorý nastavil James Wan a jeho partia. Solídny horor, ktorý neurazí, ale taktiež ničím neohromí. ()

kacir

No neviem neviem či by som toto nazval hororom, trencle mám suché a že by som sa aspoň chvíľku bál, alebo bol v napätí, to tiež nemôžem povedať.. Také slabšie tri... ()

xxmurphyxx

Síce to nie je žiaden vrchol Hitparády, ale po dlhšej dobe konečne, ako tak pozerateľný mainstreamový horor, tento raz z Veľkej Británie. Príbeh ohľadne starej baby za stenou je fajn a preto zamrzí, že sa to viac nerozvinulo. Až priveľa času sa to točí okolo týpka, čo prišiel o starú. Nejaké ľakačky, alebo brutálny gore tu bude človek márne hľadať, ale atmosféra a nápad ušiel. Ako vravím v rámci tupého, západného mainstreamu môže byť. Na poriadne krvavý a infarktový čurbes sú tu veci z Indonézie, Thajska, či Kórei, kde sa s tým neserú. ()

zilly

Tomu hovorím biznis plán! Námet prenajímať 2 minúty času na rozlúčku s tragicky zosnulými prostredníctvom záhrobného média s vrecom na hlave nie je vôbec márny. Na papieri mohla  hororstorka prekliateho pubu s desivým podnájomníkom vyzerať sľubne. Avšak relatívne originálnemu nápadu podkopáva nohy deravý scenár, ktorý nedokáže rozvíjať príbeh dostatočne zaujímavou cestou. Z neuspokojivého finále srší scenáristická bezradnosť. Nudné až otravné postavy zamurujú nedomyslený celok do suterénu zabudnutia. Okúsaný palec hore za 2 minútový reminder na niekdajšiu milfstardom Saffron Burrows. V ktorej kabele zabudli autori lakačky? V zatuchnutej pivnici splesnivela hlavne kreatíva. Po tvorivom debakli si bag na head zaslúži akurát tak režisér s neschopným duom scenáristov. ()

J.Mayen

Zbytečná a nepovedená vykrádačka australského “Mluv se mnou”. Film bez špetky vlastního nápadu a atmosféry. Nikdy se k němu nevrátim. ()

mikexcbig

toto bol tak nehorázne premrhaný potenciál... skvelé obsadenie vrámci hlavnej postavy - Freyi Allan akoby bola táto rola priamo napísaná na mieru, hrala prirodzene  a nebyť tých debilnych scenáristickýc kravin, celkom by som jej to veril. skvelý námet - bubák s vreckom na hlave čo dokáže na dve minúty na seba vziať podobu mŕtveho? ale ak prešbihnete dve minúty tak máte popiči? shut up and take my money! SPOILER koniec bez happyendu? v dnesnej dobe? waaaaat a aj tak to nejak dokázali dojebať. nulová práca s tmou je najväčším failom, ktorý tomuto filmu neodpustím. horor bez tmy... prečo je všade vždy šero, aj keď sú o polnoci v pivnici? a ten svet za stenou to mal byť  vtip?!  nervy mám. sklamanie roka v apríli. ()