Papoušek Paulie

Trailer

Titulním hrdinou rodinné komedie je inteligentní papoušek Paulie, který se naučil mluvit. Vypráví svůj životní příběh ruskému emigrantovi Míšovi, vrátnému v budově společnosti dr. Reingolda, jenž s Pauliem experimentuje. Když byl ještě malé ptáče, darovali ho holčičce Marii, která neuměla správně vyslovovat. Velice se spřátelili, jenže když se rodina Alweatherových později stěhovala do Los Angeles, Paulieho sebou nevzala. Prý proto, že malá Marie nedokáže rozlišit fantazii od skutečnosti a tvrdí, že její ptačí kamarád skutečně mluví. Papoušek pak postupně vystřídá několik dalších majitelů a prožije s nimi celou řadu dobrodružství, než se z východního pobřeží dostane až do Los Angeles. A protože je nejen chytrý, ale taky má pro strach uděláno, nemusíte se o něho bát. Paulie si vždycky nějak poradí... (oficiální text distributora)

Trailer

Fiftis

Film pre celú rodinu líči príbeh dievčatka, ktoré v jej trápeniu - aby sa naučila správne hovoriť, pomôže najlepší kamarát - papagáj Paulie. Inteligentná rozprávka pre deti aj pre dospelých. Scenár o boji dobra so zlom je klasicky detsky, ale vzhľadom na publikum nemôžeme očakávať zázraky. Scény sú na vysokej úrovni a pohľad na Paulieho je vskutku úchvatný. Sem tam sa podarila aj nejaká hláška, ktorá pobavila aj mňa. Asi najradšej budete mať Cheecha Marina, ktorý hrá charizmatického mexičana. Hudobná vložka, je dobrá, ale nejak extra výrazná. Je to príjemná zvieracia, dobrodružná rodinná komédia, ktorá nejak nevyčnieva z priemeru. ()

Borrtex

Příjemná rodinná komedie, velmi rád se na tento film dívám, a pokaždé se mi moc líbí, asi to bud taky tím že já sám doma chovám papouška i když nemluví tak skvěle jako Paulie. Papoušek vypráví své příběhy a historky z toho co zažil, jsou to zábavné, vtipné ale i smutné historky. Dobře vymyšlený příběh, na jehož konci se papoušek šťastně vrátí ke své majitelce Marii. ()

freddy

Mít doma papouška je fajn. Mít doma papouška, který se naučí mluvit je super. A mít doma papouška, který dokáže mluvit a myslet jako člověk je k nezaplacení. A tenhle film o jednom takovém výjimečném a geniálním papouškovi vypráví, a je to příběh rozhodně zajímavý a originální. Musím se přiznat, že já mám rád skoro všechna zvířátka, ale pro pejsky a papoušky mám obzvlášť velkou slabost, a papoušek jménem Paulie mi ihned přirostl k srdci a zamiloval jsem si ho. Byl to sympaťák, byl i docela vtipný, byl roztomilý a hlavně byl inteligentní, a to z něj udělalo jednoho z mých nejoblíbenějších zvířecích filmových hrdinů. Jeho příběh byl zajímavý a úchvatný a jeho putování zpět ke své původní majitelce bylo napínavé a až do poslední chvíle jsem netušil, jak příběh dopadne, ale tvůrci mě nezklamali a papoušek nakonec došel svého cíle. Tenhle film nemá nějaké velké ambice, jeho cílem bylo pobavit a zaujmout celou rodinu od malých členů rodiny až po ty velké, a to se mu v mém případě povedlo. Film jsem si užil a uděluji tak čtyři hvězdy, protože tenhle film si je dle mého názoru rozhodně zaslouží. ()

Dever

Soundtrack John Debney: 1. Paulie Medley ,2. Ivy And Paulie Head Out ,3. Cancion Del Mariachi (Morena De Mi Corazon) (performed by Los Lobos & Antonio Banderas) ,4. The Bungled Burglar ,5. Misha's Memory ,6. New Discoveries / Paulie And Cat ,7. Estoy Loco (performed by Josh Cruze) ,8. Paulie's Big Flight ,9. Reunion With Marie (contains 'Marie' performed by Randy Newman) ()

genetique

Jeden z najlepších rodinných filmov, tak keď sa vám to páčilo, nebojte sa pridať hviezdičku! Mne sa to páčilo aj keď som mal desať, aj teraz, keď mám dvadsať. A mám silný dojem, že si to pozriem rád aj s deťmi, keď budem mať štyridsať. Taká milá pohodička so slzami na konci, s perfektným dabingom hlavne u Paulieho a krásny a talentovaný herec-papagáj, dojemný príbeh, pár zlovestných postáv a záver ako má byť. 80%. ()

• Další variantou pro dabéra Pauliho byl Buddy Hackett, pro lepší dojem byl však upřednostněn Jay Mohr. (Borrtex)
  • Mezi lety 1998 a 1999 byl film distribuován ve 24 zemích v 10 jazykových verzích. (Borrtex)