Papoušek Paulie

Paulie

Papagáj Paulie

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1998, 88 min

Tento film je taková má slabost. Ačkoli je nic moc, příšerně zahraný a taky celkem o ničem, přesto to je jediný film, u kterého jsem se kdy rozbrečel ( tak a je to venku ! ). Byl jsem sice tehdy malý a neznalý, přesto to ve mně budí sentimentální vzpomínky. Bylo mi tak 7 let, když jsem viděl, čím vším si ten nebohý papoušek prošel. Tehdy jsem z toho měl pořádný mindrák. Jé, to byly časy...(21.10.2012)

Mít doma papouška je fajn. Mít doma papouška, který se naučí mluvit je super. A mít doma papouška, který dokáže mluvit a myslet jako člověk je k nezaplacení. A tenhle film o jednom takovém výjimečném a geniálním papouškovi vypráví, a je to příběh rozhodně zajímavý a originální. Musím se přiznat, že já mám rád skoro všechna zvířátka, ale pro pejsky a papoušky mám obzvlášť velkou slabost, a papoušek jménem Paulie mi ihned přirostl k srdci a zamiloval jsem si ho. Byl to sympaťák, byl i docela vtipný, byl roztomilý a hlavně byl inteligentní, a to z něj udělalo jednoho z mých nejoblíbenějších zvířecích filmových hrdinů. Jeho příběh byl zajímavý a úchvatný a jeho putování zpět ke své původní majitelce bylo napínavé a až do poslední chvíle jsem netušil, jak příběh dopadne, ale tvůrci mě nezklamali a papoušek nakonec došel svého cíle. Tenhle film nemá nějaké velké ambice, jeho cílem bylo pobavit a zaujmout celou rodinu od malých členů rodiny až po ty velké, a to se mu v mém případě povedlo. Film jsem si užil a uděluji tak čtyři hvězdy, protože tenhle film si je dle mého názoru rozhodně zaslouží.(2.9.2013)

Docela milý rodinný film, kde jedinou výhradu mám k dabingu papouška Paulieho, ten hlas mi tam nějak nesedl. Nejlepší byla scéna, kdy banda vědeckých pracovníků odborně zkoumala papouška pomocí sofistikované metody. Ukazovali mu k poznání kartičky s jednoduchými obrázky a očekávali pouhé zaskřehotání jednoduchých odpovědí typu "dům", "deštník", "pizza"... jenže papoušek se neudržel a začal jim dělat rozsáhlou přednášku o tom, co je to pizza, že se jí po celém světě, jaké všeliké přísady se na ni můžou dávat, jakou pizzu on sám má nejdraši a zakočil ten sáhodlouhý a květnatý proslov tím, že už by jim taky mohlo dojít, že on má teď hlad a pizza by bodla :-)) Závěrečná scéna shledání byla zvláštní, ale ze života. Paulie se holt za ty roky nezměnil, ale svou milovanou holčičku Marii už nepoznal, "trochu" mu vyrostla a tak z toho byl perplex. Smutné, ale nakonec naštěstí s (opeřeným) happyendem.(18.8.2014)

Prijemny rodinny film vyrozpravany priam "gumpovskym" stylom . A pritom zpociatku to moc slavne nevyzeralo. Nizky rozpocet filmu prekvapivo velmi neskodi a hudba osvedceneho rodinneho skladatela Johna Debneyho taktiez potesi. Pre exotickych operencov mam slabost takze v ramci zanru slusny nadpriemer. Boli casy, boli ked sa rodinne filmy tocit vedeli. Nie ako dnes. 65%(5.5.2009)

Nic nového pod sluncem, ale v rámci rodiné komedie s mluvícím zástupcem zvířecí říše docela ok. Happyend mohl být trochu méně otravný (to rozhodně) a záporák víc záporný (v každém případě, takto člověk ani nemá ke komu cítit nenávist za papouškovi patálie), ale jinak fakt v pohodě. Hudba John Debney. 50%(21.3.2009)

• - Další variantou pro dabéra Pauliho byl Buddy Hackett, pro lepší dojem byl však upřednostněn Jay Mohr. (Borrtex)

• - Mezi lety 1998 a 1999 byl film distribuován ve 24 zemích v 10 jazykových verzích. (Borrtex)