Papoušek Paulie

Paulie

Papagáj Paulie

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1998, 88 min

Jeden z najlepších rodinných filmov, tak keď sa vám to páčilo, nebojte sa pridať hviezdičku! Mne sa to páčilo aj keď som mal desať, aj teraz, keď mám dvadsať. A mám silný dojem, že si to pozriem rád aj s deťmi, keď budem mať štyridsať. Taká milá pohodička so slzami na konci, s perfektným dabingom hlavne u Paulieho a krásny a talentovaný herec-papagáj, dojemný príbeh, pár zlovestných postáv a záver ako má byť. 80%.(2.4.2006)

Nic nového pod sluncem, ale v rámci rodiné komedie s mluvícím zástupcem zvířecí říše docela ok. Happyend mohl být trochu méně otravný (to rozhodně) a záporák víc záporný (v každém případě, takto člověk ani nemá ke komu cítit nenávist za papouškovi patálie), ale jinak fakt v pohodě. Hudba John Debney. 50%(21.3.2009)

Docela milý rodinný film, kde jedinou výhradu mám k dabingu papouška Paulieho, ten hlas mi tam nějak nesedl. Nejlepší byla scéna, kdy banda vědeckých pracovníků odborně zkoumala papouška pomocí sofistikované metody. Ukazovali mu k poznání kartičky s jednoduchými obrázky a očekávali pouhé zaskřehotání jednoduchých odpovědí typu "dům", "deštník", "pizza"... jenže papoušek se neudržel a začal jim dělat rozsáhlou přednášku o tom, co je to pizza, že se jí po celém světě, jaké všeliké přísady se na ni můžou dávat, jakou pizzu on sám má nejdraši a zakočil ten sáhodlouhý a květnatý proslov tím, že už by jim taky mohlo dojít, že on má teď hlad a pizza by bodla :-)) Závěrečná scéna shledání byla zvláštní, ale ze života. Paulie se holt za ty roky nezměnil, ale svou milovanou holčičku Marii už nepoznal, "trochu" mu vyrostla a tak z toho byl perplex. Smutné, ale nakonec naštěstí s (opeřeným) happyendem.(18.8.2014)

Prijemny rodinny film vyrozpravany priam "gumpovskym" stylom . A pritom zpociatku to moc slavne nevyzeralo. Nizky rozpocet filmu prekvapivo velmi neskodi a hudba osvedceneho rodinneho skladatela Johna Debneyho taktiez potesi. Pre exotickych operencov mam slabost takze v ramci zanru slusny nadpriemer. Boli casy, boli ked sa rodinne filmy tocit vedeli. Nie ako dnes. 65%(5.5.2009)

• Dever

Soundtrack John Debney: 1. Paulie Medley ,2. Ivy And Paulie Head Out ,3. Cancion Del Mariachi (Morena De Mi Corazon) (performed by Los Lobos & Antonio Banderas) ,4. The Bungled Burglar ,5. Misha's Memory ,6. New Discoveries / Paulie And Cat ,7. Estoy Loco (performed by Josh Cruze) ,8. Paulie's Big Flight ,9. Reunion With Marie (contains 'Marie' performed by Randy Newman)(5.5.2011)

• - Další variantou pro dabéra Pauliho byl Buddy Hackett, pro lepší dojem byl však upřednostněn Jay Mohr. (Borrtex)

• - Mezi lety 1998 a 1999 byl film distribuován ve 24 zemích v 10 jazykových verzích. (Borrtex)