Série(3) / Epizody(26)

Recenze uživatele PaTeXx k tomuto seriálu (19)

Série 1 (2006) (S01)

Ačkoliv toho o Attenboroughovi moc nevím, tak můžu říct, že vypravování mu jde fakt dobře. On a skvělé kamerové záběry pochopitelně potahali celkové hodnocení celého dokumentu. Paráda. ()

Od pólu k pólu (2006) (S01E01)

První dokument, kde jsem z některých scén opravdu husinu (jakožto kurevský strašpytel žraloků, tak pochopitelně to byl vodní fight). A skvělý soundtrack na kvalitě taky neubývá. ()

Hory (2006) (S01E02)

Škoda, že se tento díl věnoval spíš horám jako takovým než zvířatům. Ale když tam ty zvířata byli (hlavně pandy a dželady), tak to stálo za to! ()

Sladkovodní svět (2006) (S01E03)

Z toho soundtracku mám ten nejintenzivnější eargasm na celé Planet Earth. ()

Jeskyně (2006) (S01E04)

Zachránila to krystalová jeskyně Lechuguilla a troglobionti. O něco slabší epizoda něž ty předchozí, ale i tak o vysoké kvalitě není sporu. ()

Pouště (2006) (S01E05)

Duel kozorožců byl samozřejmě skvělý, z představení sarančat jsem měl docela husinu a při pohledu na australskou poušť jsem měl fakt kurevskou žízeň! Úkol splněn. ()

Království ledu (2006) (S01E06)

Nelíbilo se mi, že některé scény převzaly z prvního dílu (konkrétně medvědí rodinu), ale to byl asi jediný nedostatek, který mě nějak donutil zbystřit. ()

Travnaté pláně (2006) (S01E07)

Dobrý díl, který byl zachráněn hlavně lovem na slony. Každopádně viděl jsem i lepší. ()

Džungle (2006) (S01E08)

Už jsem se bál že neuvidím žádný opičí fight. Nakonec ale přišla velká kanonáda v podobě Planety Opic. A poslední věta mě fakt dostala. ()

Mělká moře (2006) (S01E09)

Některé záběry jsou pro mě naprosto nepochopitelné (embria olihní nebo večeření ježovek). A život mláděte keporkaka, to bylo kurva luxusní! Fenomenální. ()

Lesy mírného pásma (2006) (S01E10)

Trošku pohodovější epizoda určená spíš pro biology a ochránce přírody na našem území, ale i tak má co nabídnout. ()

Hlubiny oceánu (2006) (S01E11)

Záběry z ponorky v hlubinách si zaslouží pochvalu. A závěrečná řeč mě taky donutila se zamyslet. ()

Série 2 (2016) (S02)

VŠECHNY epizody byly dílem něčeho magického nebo snad kurva nelidského. Protože takové kamerové záběry, takové výborné práce zvukařů, takové zrežírování jednotlivých dílů, taková výborně ztvárněná hudba a protože takový skvělý dokument, to jsem zkrátka v kinematografii ještě nenašel. Nikdy bych neřekl, že uvidím lepší cyklus než jedničku, ale zdá se, hrubě jsem se mýlil. ()

Ostrovy (2016) (S02E01)

O. Můj. Bože. Dámy a pánové... Vítejte v Planet Earth II. ()

Pohoří (2016) (S02E02)

Orlí fighty, příběh levhartí rodinky a medvědí otírání o stromy byly neskutečně top! Bezchybné. ()

Džungle (2016) (S02E03)

Lov jaguára, sladkovodní delfíni, glass frog... Je tohle vůbec možné? ()

Pouště (2016) (S02E04)

Lovící pasáže byly jako vždycky skvělé, sarančata byly až nepěkně neuvěřitelné a zlatokrt byl pro změnu neskutečně cute. V tomto případě se mi moc líbily i Diaries. ()

Pláně (2016) (S02E05)

Nejroztomilejší a svým způsobem nejkrásnější epizoda celého seriálu. "I knew it was elephants." ()

Města (2016) (S02E06)

Kdo by řekl, kolik zvířat se zabydlí v našich největších městech. A po pasáži v Singapuru už vím kam na výlet. ()