poster

Magnetické vlny léčí (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1965, 30 min

Režie:

Vojtěch Jasný

Předloha:

O. Henry (povídka)

Kamera:

Josef Střecha

Hudba:

Jiří Šlitr
(další profese)
 • easaque
  **

  +2* tuhle westernovou jednohubku vyzdvihuje téměř ke 3 hvězdičkám jen výkon Jana Wericha, i když ani to pro mě nestačí. Na tehdejší televizní poměry je to ale slušné a koukatelné. Já ji shlédl tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](19.12.2017)

 • BigBang
  ****

  V žádném směru není tato inscenace úplně bez chyby: opakovaně jsem se nemohl zbavit pocitu, že to je jako, když si někdo hraje v obýváku na Limonádového Joe. Ale celkově je to krátké, oddychové, nabité osobnostmi - velice příjemná televize. Škoda, že pointa nebyla alespoň o chloupek méně předvídatelná.(12.2.2015)

 • Lish84
  ***

  Příběh je prostinký, pointa snadno předvídatelná už od začátku, scénář bez jiskry a i přes krátkou délku je to kapku rozvláčné. Až příliš se spoléhalo na to, že vtip dodají herecké legendy Jan Werich a Jiří Sovák. Oba uznávám a nad mnoha jejich rolemi se bavím, ale nepatřím k těm, kteří by každý jejich výrok (zejména ty Werichovy) tesali do kamene a u každé grimasy byli u vytržení. Takže jsem se sice trochu pobavil a určitě neurazil, protože oba si natáčení zjevně užili, ale na nějaké velké libování nad kvalitním humorem to nebylo.(9.7.2007)

 • fragre
  ***

  Kvítek oteplení šedesátých let, kdy i na obrazovce čs. televise se mohla objevit westernová hříčka (snad v následku úspěchu Limonádového Joea a na rostoucí vlně Vinetouománie) dle námětu amerického autora O´Henryho. Škoda, že scénář je tak narychlo spíchnutý, takže i když výkony pánů Wericha, Sováka, Štercla i Mareše jsou nadprůměrné na 4* toto zábavné dílko nedosáhne. Snad nejhezčí je hudební vložka s Evou Pilarovou v roli saloonové zpěvačky.(29.7.2010)

 • hous.enka
  ****

  Českému filmu šedesátých let westernové komedie slušely. A zejména pak ty, ve kterých hrál Jan Werich, Jiří Sovák a kde zpívala Eva Pilarová. Právě díky té písničce jsem měla dojem, jako bych film už kdysi viděla. Pointa není komplikovaná, což nevadí, protože film stojí na Janu Werichovi. A ten je zkrátka výborný. Kraťas, který rozhodně stojí za to vidět.(11.2.2019)

 • - Píseň "Co ve městě se povídá", kterou zpívá ve filmu Eva Pilarová, byla její první skladba po ročním zákazu, kterého důvod byli pouze nepravdivé fámy. Text písničky byl proto právě o pomluvách a fámách. (Willy Kufalt)

 • - Jan Werich nebyl z počátku rozhodnut, zda ztvárnit postavu starosty či léčitele. Jiří Sovák vzpomínal, že mu Werich vždy zatelefonoval a řekl: "A víte co, já budu hrát toho vašeho." (Haller)

 • - Na filmu spolupracoval architekt Jan Zázvorka, bratr herečky Stelly Zázvorkové. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace