poster

Korzáři (TV seriál)

 • Francie

  Corsaires et flibustiers

Dobrodružný

Francie, 1966, 13x26 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

 • Karlos80

  Téměř zapomenutý seriál, u nás jsem ho snad ani nikdy neviděl a ani vlastně pořádně nevím jestli ho tu v minulých letech vůbec někdy dávali...Možná snad někdy v sedmdesátých letech? Co je ale důležité utkvěl mi v paměti z jiné televizní stanice a to snad STV nebo 0K 3, a až teď se mi k němu podařilo dopátrat. Opravdu těžké činění, když si člověk skoro nic už nepamatuje! Akorát si vybavuji dva mladí korzáři-piráti, kteří snad měli povolení francouzského krále napadat cizí lodě. Tuším že se jmenovali Nicolas a Louba, ale nevím to stoprocentně? A jejich loď-plachetnice nesla vznešené jméno La Belle Rose na které se plavily někam snad do Nového světa nebo do Austrálie? Určitě to byl ale krásný seriál, i po těch letech co jsem to viděl naposledy... Dnes bych ale určitě a to v mnoha ohledech, dospěl v rozumnější filmový, úsudek v podobě charakterističtějšího komentáře. Nic naplat, hodnotit nakonec přeci jenom nebudu, asi by to v tuto chvíli nemělo cenu.(11.2.2007)

 • Mr.Apache

  Karlos80: Ale jo, běželo to u nás na samém začátku 70.let. Měl jsem to hodně rád, ale byl jsem tak malý, že to radši taky nebudu hodnotit. (A ten jeden se opravdu jmenoval Nicolas.)(19.3.2007)

 • ainny
  ****

  Jako malá jsem to hltala a milovala (jak jinak) Nicolase. Titulní písnička nazpívaná W. Matuškou mi způsobovala zimomriavky a dodnes mi zní mlhavě v uších. Netuším jestli bych to dneska dokázala sledovat. Jestli by to nebylo neskutečně naivní, ale docela bych si to i vyzkoušela.(10.4.2012)

 • Rodin
  ****

  Dost příjemná záležitost, tipuji, že to tady běželo tak v roce 1978. Titulní píseň zpíval Matuška, melodii dodnes umím (V dávný čas plul korzár v modrou dál, v dávný čas mu v plachtách vítr vál...). Skoro bych si to někdy rád zopakoval.(13.4.2010)

 • Lewaso

  Ještě donedávna jsem si vybavil úvodní song i se slovy. Bylo tam něco o plachtách a mořských dálkách. Jinak jsem solidární v nehodnocení.(11.9.2007)

 • Repulsion

  Lewaso: Já si z úvodní znělky pamatuji: A mořský král, na přídi v příboji stál :) Ze seriálu si jinak pamatuji především četné bitky a šarvátky, které jsme se pak jako kluci snažili napodobit. A že to byla docela sranda.(4.7.2014)

 • Horal.P
  ****

  Seriál běžel v Československé televizi pod názvem Korzáři a bukanýři, nikoli jen Korzáři. " V dávný čas plul korzár v modrou dál, v dávný čas mu v plachtách vítr hrál, uragán řval a mořský král na přídi v příboji stál.... " ..."pták vzlétl výš , vál Jižní kříž a byl stále výš a výš :-) ... a tady odkaz s Waldemarem Matuškou a písničkou se zeriálu https://www.youtube.com/watch?v=SZkKE9E3iBo(11.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace