Epizody(6)

Snímek natočený podle stejnojmenného románu je skutečným příběhem Laleho Sokolova (Jonah Hauer-King), židovského vězně, který byl za druhé světové války v koncentračním táboře Osvětim pověřen tetováním identifikačních čísel na ruce vězňů. (mikki089)

Trailer 2

M.i.k.e

Jak už tu v komentářích padlo, tak ústřední love story během všech těch hrůz funguje velmi dobře. Co už tak dobře ale nefunguje je podoba koncentračního tábora, která se sice tu a tam snaží o drsnější zobrazení toho co se tam dělo, ale většinu času působí lacině a papundeklově. Pro větší věrohodnost by samozřejmě bylo lepší kdyby všichni nemluvili anglicky, ale měli jsme možnost tu slyšet autetnické jazyky, jenže je celkem jasné proč byla nakonec zvolena tahle cesta. Nakonec menší zklamání…60% ()

Thalin

Knihu jsem si přečetla až po seriálu a musím říct, že v něčem je i seriálová předloha lepší. Kniha je totiž napsaná vcelku stroze. Seriál ale zase nemohl obsáhnout vše a tak má svoje díry. Ale zase, herci byli vybraní dobře a svoje charaktery zahráli uvěřitelně. Celé to stojí na oné love story a divák jim tak nějak fandí, nepůsobí to škrobeně. I vizuál vypadá dobře, i když to z mnoha scén působí, že tatéři se mohli poflakovat mezi tábory jen tak a práce zase moc neměli. (Nebo to tak vážně bylo? Nevím..) Trošku mi tam chybí víc ten táborový režim, který by to víc přiblížil. Lehké skoky sem a tam mi taky občas vadily, ta chronologie by mohla být lepší.  Oproti knize jsou tu lépe vykreslené emoce, v knize autorka totiž některé scény odbyla pár větami, kdežto tady působí mnohem emotivněji. Něco je tu přidáno, něco vynecháno. Zrovna u některých postav by ale neškodilo alespoň větou nebo dvěma zmínit, co jsou zač. Třeba u Cilky, která tam měla celkem páku, ale ze seriálu člověk moc nepochopí proč. Co tomu ale dost ubližuje je ta angličtina. Když se i Slováci doma mezi sebou baví anglicky, tak to prostě zní blbě. Ale to by holt dalo víc práce. ()

mira007

Lovestory z Osvětimy, která hrozně připomíná českou Colette (2013) - relativně výpravné, přesvědčivý vizuál, autenticky zobrazený život v koncentračním táboře a ikdyž se to vyhýbá vyloženým surovostem (na Saulův syn (2015) to v tomto nemá), pátou hvězdu vlastně nedám za místama nevěrohodné chování hlavního hrdiny, které neodpovídá jeho pozici a místu s nekonečnou přítomností smrti. Pochvala za výborného Harvey Keitel (nar. 1939) , který jako vypravěč svého příběhu v současnosti drží hodnocení vysoko. ()

BarryLyndon

Další z těch slavných knižních adaptací IMHO přeceňovaných bestsellerů a I když jenom 6 dílů, tak tam pořád byly tak dva navíc. Za zdmi tábora se to hrozně táhlo. Ale úvod a konec docela super a skvělý byl i Harvey Keitel, dost možná i na nějaké ocenění. Vtipné teda, že obraz jeho postavy vypadal v reálu jako dvojník Eli Walacha Natáčelo se to na Slovensku a v titulcích je tak půlka slovenských jmen. Škoda nudných pasáži, tak jenom 7/10 ()

*CARNIFEX*

“Musím ťa biť do vtedy, kým mi nepovieš nejaké mená. Ale keď mi nejaké povieš, tak ťa zabijem”. Výborná, na emocionálnej strune vyskladaná záležitosť v kombinácii s nesmierne trpkým príbehom, ktorá pôsobí tak realisticky, koľko sa len dá. Knihu som nečítal, no počul som, že je skvelá. Tak snáď si tento seriál užijú aj tí, čo s ňou boli spokojní, lebo toto je za mňa naozaj veľmi solídne, tematicky, zvládnutý počin, ktorý nenechá (asi) nikoho chladným. Prehltnuté na jeden šup. Nadpriemer. ()

• Sokolov nebylo Laleho (Harvey Keitel) původní příjmení, nechal si ho změnit na příjmení tehdejšího ruského manžela své sestry, protože to bylo na sovětsky ovládaném Slovensku více akceptováno. (Johnny.ARN)
  • Miniséria sa natáčala hlavne na Slovensku v Bratislave, scény zo stanice v Krompachoch zasa na stanici vo Vaďovciach pri Myjave a scény z koncentračného tábora sa natáčali neďaleko mesta Senec. (BathoryMan)