Tecumseh (TV film)

Tecumseh: The Last Warrior

Western / Historický / Životopisný

USA, 1995, 92 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Důstojné připomenutí života legendárního válečníka, který až do konce života bojoval proti bílým uzurpantům.(22.10.2008)

Zdarilé televízne spracovanie a takmer neznámy film o jednej z najväčších indiánskych legien. Na televízny film veľmi dobre zvládnuté bojové scény, ktoré posobia naturálne a zaujímavé je tiež zrkadlo, ktoré nastavujú Američania sami sebe. To len tak bežne nevidieť. Historickú stránku neviem posúdiť, ale niektoré veci boli prifarbené a v deji sa dosť často skackalo, čo ubralo na plynulosti tohoto životopisného príbehu.(29.5.2017)

• VanillaIce

Dvě hvězdičky jen za to, že mám rád filmy s Indiánama... jinak fakt špatný.(26.8.2008)

Není to špatné, ale s historickou skutečností to nemá nic společného. Významná postava, jakou Tecumseh bezesporu byl, by si zasloužila mnohem lepší zpracování. Pokud se ale přes to přenesete dostanete celkem fajn dobrodružný film. Z nostalgie čtyři hvězdy.(1.7.2012)

Na film jsem tehdy když měl vyjít byla vyloženě natěšená a... ohromě mě zklamal.. Ani po druhém shlédnutí mě nijak nenadchnul. Vzhledem k tomu, že jsem bývala velikou fanynkou této historické postavy a věděla jsem o něm kdeco, mě tento film o ničem vůbec neoslovil... Tři * za to, že filmy o indiánech miluju...(20.11.2012)