Procházka po Měsíci

• USA A Walk on the Moon (více)

Léto roku 1969, čas svobody, lásky a koncertu ve Woodstocku. Pearl Kantrowitzová to ale cítí úplně jinak. Bydlí se svou rodinou v karavanu poblíž Woodstocku, a cítí se v pasti. Vdala se v sedmnácti za jediného muže, se kterým spala, má s ním dvě děti a cítí se jen jako jeho přívěšek. Ale rock je symbolem sexuální revoluce, vedle právě začíná legendární koncert, a Pearl touží zažít i něco jiné. Pokušení přijde v podobě přitažlivého prodavače košil Walkera, který v ní opět probudí vášeň, a v jediném dni se tak změní životy všech. I její dcera totiž Alison potkala svého prvního kluka, dostala první periodu, a vševidící tchýně dobře ví, co se v rodině jejího syna odehrává. Ví, že všichni musí udělat malý, ale důležitý krok. (oficiální text distributora)

wikus

Milé,romantické,ničím výnimočné,na konci príliš sladké..ale na Mortensena by som sa vedela pozerať ešte také 2-3 hodinky kľudne:) ()

hazaba

Film hezky ukazuje pochyby jedné osoby a její snahu se odpoutat od stereotypu, do kterého spadla, navzdory všemu a všem. Po okouzlení bohužel skoro vždycky přijde vystřízlivění... Skvělé výkony herců a muzika, která vás naladí na dobu hippies. ()

Petey

Soused (starej rocker) pořád vyřvává " ať žije woodstock" Díky tomuhle fimu jsem se dozvěděl jak to vlastně probíhalo ve slavném woodstocku. Hippiesaci naskakali na plac a oddavali se drogam, chlastu, sexu a hudbě. Opravdu idylka:-D ()

Allka

I když to nedopadlo podle mých představ, vlastně jsem nakonec to realistické zakončení ocenila nejvíc... Jinak pěkná příjemná romantika. ()

ylaine

Přiznávám, že jsem na konci brečela. Ne dojetím, ale zklamáním. Chtěla jsem, aby to dopadlo jinak. Když o tom ale přemýšlím, na místě Pearl bych udělala to samé. I ve filmech obvykle upřednostňuji věrnost manželovi, ale... tady byl milencem Viggo Mortensen!!! ()

Aileena

Film se skvělou atmosférou a slušnými hereckými výkony. Osobně mě všechny postavy bavily a ani chvilku jsem se nenudila. Téma možná tisíckrát omleté klišé, ale solidně zpracované. Romantika, humor i kapka dramatu vše ve správném poměru. Na to, že jde o "vztahový" film s ne úplně krátkou stopáží se stále něco děje a rychle to uteče. Za mou srdcovku Vigga přidávám hvězdičku. Tudíž plný počet a ráda se podívám znovu. ()

Rathe

Americký život v období Woodstocku je jak pohlazení pro oči. Tenhle styl života v karavanech a trávení volného času se sousedy u táboráku či u karet se mi moc líbil. Samozřejmě zbytek příběhu je tak trochu klišé - nevěra, puberťák a nakonci jsou všichni šťastní. Ale já jsem se hodně zaměřil na prostředí. A to se mi opravdu líbilo. ()

Sejkorka

70% , 3,5* , směrem dolů za odfláknutej Woodstock. Kliďo by tam seděly nějaké a.z. ačátek šel (původní znění se svk titulky) ztuha, ale časem jsem se dostal do děje. Docela dobře popsaná atmosféra typické americké dovolené na venkově. Pearl se vdala v sedmnácti za jediného muže, se kterým spala, má s ním dvě děti a cítí se jen jako jeho přívěšek. Teď výborně šanci trochu si vynahradit vše, co jí uteklo, ale nakonec se vrátí ke svému rodinnému životu. Diane Lane v této roli je skvělá. Nejen krásná, ale velmi uvěřitelně hraje, jak píše níže Kleopatra, "maminu, která se, a není se jí co divit, když má doma Ňoumu Ňoumoviče, zaláskuje do Vigga" čili Walkera Jeromeho, prodavače halenek. ()