• balba
  ***

  Fantastická komedie o době , kdy dinosauři žijí a pracují společně s lidmi.Právě tehdy policistka se svým partnerem Tyrannosaurem Theodorem řeší vskutku záhadný případ.(9.12.2006)

 • JFL
  ***

  O něco méně zářný příspěvek do kategorie "only in the 90s" aneb tohle prostě v jiné dekádě vzniknout nemohlo. Pro kontext si připomeňme, že první polovina devadesátek dala kinematografii takové bizarní úlety jako "Cool as Ice" a fantasmagoricky karnevalové videoherní adaptace "Super Mario Bros.", "Double Dragon" i "Street Fighter", ale také hrané "Želví nindži". Do stejného rodokmenu bijáků s bizarním mixem pastelkově omalovánkového vizuálu a unikátně anti-cool coolness náleží i "Theodore Rex". Jeho geneze bezesporu vypadala tak, že nějaká pomazaná producentská hlava viděla výtečný disneyácký sitcom "Dinosaurové" a dospěla k závěru, že amimatronické celotělní kostýmy dinosaurů jsou jasná sázka na komerční jistotu, obzvláště, když se skombinují s žánrem noirové buddy kriminálky pro dětské diváky. Na rozdíl od seriálu ale "Theodore Rex" nepřináší nadsazenou alternativní historii, ale budoucnost, kde jsou dinosauři oživeni díky genetice, takže spolužijí ve světě s lidmi. Díky tomu máme potěšení sledovat řadu dobrých herců a osobností, jak s vážnými tvářemi hrají po boku gumákových dinoušů. Nicméně na rozdíl od výše zmíněných titulů je "Theodore Rex" překvapivě nemastný neslaný a jeho campový potenciál zůstává překvapivě nevyužitý pouze na rovině konceptu, ale ne již v samotném zpracování, které je překvapivě žánrově čisté a bez jakékoli nadsázky či přemrštěné bizarnosti.(10.7.2018)

 • bart_
  ***

  Jelikož jsem v dětství trpěl expresivní obsesí ohledně dinosaurů, měl jsem tuhle detektivní brakovou bizarnost s Whoopi Goldberg z poloviny devadesátek poměrně rád.(16.4.2020)