Ženy v nesnázích

• USA Women in Trouble (více)

Každá žena na světě je jedinečná a každá má také své trápení, tajemství a sny. Osudy několika takových žen se v jednom dni protnou při souhře velmi podivných náhod. Pornohvězda Elektra Luxx zjistí, že čeká dítě s rockerem Nickem. Když opouští lékařskou ordinaci, uvízne ve výtahu s Doris, která se svou sestrou Addy tají malé Charlotte, kdo je její skutečná matka. Addy nedávno začala brát Charlotte k terapeutce Maxine. Maxine ale zjistí, že ji Addy využívá jen jako chůvu na hlídání, zatímco ve vedlejší místnosti tajně dovádí s jejím manželem. Po zjištění pravdy se vyřítí ven z domu a narazí na další dvě dámy oblečené jako prostitutky, které utíkají před vrahouny. Propletenec vyvrcholí ve chvíli, kdy se při hrátkách rockové hvězdy Nicka a letušky Cory na záchodku v letadle stane malér…. (oficiální text distributora)

jafuska

tak tady jsem se dostala jen do půlky filmu a dál se už bohuželo nedostanu, přeci jen tento žánr neni moje parketa, a ani herečky nebyli sympatické, děj se točil kolem sexu a jeho provedení, ne že by mě to nějak extrémě vadilo, ale přeci jen jsem oečkávala nějaký ten děj, a ne jak to kdo komu udělá a jakým způsobem, asi je to film jen pro okrajové zájmové díváky, pro mě tedy určitě ne, ()

glamgirl

O ženách - z pohľadu muža, ktorý sa nezdrží toho, aby ich neustále nevyzliekal a netlačil do filmu typicky mužské fantázie o tom, ako neustále priťahujeme jedna druhú a všetky do jednej sme vlastne lesby. Ale musím uznať, že príbeh v lietadle bol vtipný a scénka s Josephom Gordonom-Levittom ešte viac (hoci dať ho až po záverečných titulkoch je neskutočný podraz!). No ako žena vyhlasujem - toto naozaj nie je film o ženách a ich prežívaní. ()

Deftie

Nebyť začínajúcej pornoherečky Holly (ktorá je ale v biznise totálne trdlo a všetko sa jej musí na tisíckrát vysvetľovať) a celej poslednej potitulkovej scény (JGL si natočenie danej scény očividne užíval), tak by hodnotenie bolo oveľa, oveľa nižšie. Osobne som mala ozaj v paži nejakú dramatickú časť okolo Doris a Elektra ma tiež nejako extra nezaujímala. Z námetu sa dalo vyťažiť omnoho viac, ale vďaka výťahovým kecom väčšina filmu vyznela ,,iba" ako film o ženách pre ženy. ()

Rockerman

Výborná hořká komedie!!! Příběhy několika žen vyprávěné s humorem, ale i smutkem. Navíc je to natočeno mým velmi oblíbeným způsobem, kdy se rozvíjí několik motivů, zdánlivě spolu nesouvisejících. Postupem času se nám to začíná skládat dohromady a nakonec se to krásně propojuje v jeden celek. Samozřejmě mistr Iňarritu to zvládá dokonaleji a složitěji. Zde je to jednodušší a proto lehce pochopitelné a hlavně přece jen optimističtější, než u slavného Mexičana. Závěr je sice trochu jako z telenovely nebo romantického dojáku, ale odpouštím jim to, protože jinak jsem měl z tohoto filmu velmi dobrý pocit. ()

playboxguest

Zhruba před týdnem jsem zkoukla kousek zvaný Elekra Luxx, aniž bych dopředu věděla, do čeho jdu. Několik dalších dnů jsem se nedokázala rozhodnout, zda-li jsem viděla svým způsobem zábavný a kouzelný film, nebo naopak totální pitominku o ničem. Při svém tápání jsem se, díky čsfd, náhodou dozvěděla, že Elektra je pokračováním filmu Women in trouble. To, že jsem si následně film prostě musela sehnat, už samo o sobě značí, že zmiňované pokračování zas tak zlé nebylo. A je to tak, oba dva filmy, kvalitativně zhruba na stejno, mají pospolu nepopiratelné kouzlo, kterým si mě prostě získaly jako jedna tříhodinová konverzačně-dramaticko-komediální (a kdo ví, co ještě...) jízda. ()

• Film byl natočen za deset dní s rozpočtem 50 000 amerických dolarů. (Terva)
  • Film měl premiéru na festivalu South by Southwest 2009. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)