Ženy v nesnázích

• USA Women in Trouble (více)

Každá žena na světě je jedinečná a každá má také své trápení, tajemství a sny. Osudy několika takových žen se v jednom dni protnou při souhře velmi podivných náhod. Pornohvězda Elektra Luxx zjistí, že čeká dítě s rockerem Nickem. Když opouští lékařskou ordinaci, uvízne ve výtahu s Doris, která se svou sestrou Addy tají malé Charlotte, kdo je její skutečná matka. Addy nedávno začala brát Charlotte k terapeutce Maxine. Maxine ale zjistí, že ji Addy využívá jen jako chůvu na hlídání, zatímco ve vedlejší místnosti tajně dovádí s jejím manželem. Po zjištění pravdy se vyřítí ven z domu a narazí na další dvě dámy oblečené jako prostitutky, které utíkají před vrahouny. Propletenec vyvrcholí ve chvíli, kdy se při hrátkách rockové hvězdy Nicka a letušky Cory na záchodku v letadle stane malér…. (oficiální text distributora)

Fiftis

Predchodca Electry Luxxx (2010) s Carlou Gugino, bez ktorej by som to asi ťažko dopozeral. Naozaj jej ten vzhľad pristane a nedivím sa že vzniklo pokračovanie o jej postave. Za zmienku stojí vtipná postava Josha Brolina. V snímke uvidíme aj "Mentalistu" Simona Bakera. Film predovšetkým pre dámske publikum, ale páni sa potešia aspoň očami, niekedy aj sexistickými narážkami, ale žiadne Pčko nečakajte. Priznám sa že som nepochopil, prečo sa snímka vyskytuje v kategórií "komédia". Je to skôr taká poviedka o všetkom možnom, ale hlavne o ženských problémoch. Nie všetci pri tom vydržia až do konca, lebo sa tam okrem zdĺhavých kecov nič nerobí. Ale ako film na pršanú nedeľu fajn. ()

Rockerman

Výborná hořká komedie!!! Příběhy několika žen vyprávěné s humorem, ale i smutkem. Navíc je to natočeno mým velmi oblíbeným způsobem, kdy se rozvíjí několik motivů, zdánlivě spolu nesouvisejících. Postupem času se nám to začíná skládat dohromady a nakonec se to krásně propojuje v jeden celek. Samozřejmě mistr Iňarritu to zvládá dokonaleji a složitěji. Zde je to jednodušší a proto lehce pochopitelné a hlavně přece jen optimističtější, než u slavného Mexičana. Závěr je sice trochu jako z telenovely nebo romantického dojáku, ale odpouštím jim to, protože jinak jsem měl z tohoto filmu velmi dobrý pocit. ()

Necrotongue

Snímek rozhodně není zážitkovou delikatesou pro filmové fajnšmekry, děj je nekomplikovaný jen o něco méně než Hollyino myšlení, ale člověk se může v klidu hodit do pohody a užít si nenáročnou zábavu. Potud by to tedy bylo za tři kousky. Bonusovou čtvrtou hvězdičku jsem přidal za všechny postavy pornohereček, pokud jste někdy viděli rozhovor se skutečnou ženou z branže, musíte tu dokonalost ocenit:-) No, a jak jsem už určitě někde napsal, pornoprůmysl je jediným průmyslovým odvětvím, o které se dlouhodobě zajímám, takže jasně za čtyři. ()

mat.ilda

Hezky jsme si pokecaly, holky...:-) I když těch proti bude asi víc než pro, nebudu je ani zmiňovat, neboť jsem se po celou dobu cítila velmi dobře, ačkoli neodpovídám ani jednomu typu z postav. Pan Gutierrez má dobrý vkus na baby, nakoukaného Smithe, Tarantina i Bergmana a nebál se je použít - výsledkem jsou bezcavykové dialogy, intimní kamera a příjemné ženské frázování, které hravě zahání prázdnotu hovorů (pozor, není tomu tak vždy, řeší se i vcelku vážné věci, za vše mluví "když neříkáme lidem co cítíme, co tady pak děláme?") i několik úletů, jako hudba v baru, příhoda v letadle, scénka s imaginární cigaretou... a abych nezapomněla - mentalista Simon Baker překvapil za muže a málem oplakaný Gordon-Levitt byl sladký, ostatně jako vždy. Shrňme si pocity - byla to milá, krátká a fajn změna, doufám, že Elektra Luxx půjde stejnou cestou. Jo, a věděli jste, že každý může být Ph.D.?:-) ()

jafuska

tak tady jsem se dostala jen do půlky filmu a dál se už bohuželo nedostanu, přeci jen tento žánr neni moje parketa, a ani herečky nebyli sympatické, děj se točil kolem sexu a jeho provedení, ne že by mě to nějak extrémě vadilo, ale přeci jen jsem oečkávala nějaký ten děj, a ne jak to kdo komu udělá a jakým způsobem, asi je to film jen pro okrajové zájmové díváky, pro mě tedy určitě ne, ()

• Film byl natočen za deset dní s rozpočtem 50 000 amerických dolarů. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Film měl premiéru na festivalu South by Southwest 2009. (Terva)