Smyslná, roztomilá i tragická, taková je Salma Hayek rozdávající se ve své životní roli, díky které budu mít tuto herečku dlouho v úctě. Pryč je nálepka "holky od Rodrigueze", tady Salma rozehrála neskutečný koncert, ke kterému jí vydatně dopomáhá Alfred Molina, který uchvacuje každým svým okamžikem, kdy se na plátně objeví. Přestože se jedná o čistě životopisný film, našlo se místo i pro pár nápaditých vizuálních vychytávek, z nichž nejvíc vyčnívá návštěva New Yorku. Těsně po skončení jsem téměř bezmezně nadšený a obdivuju Salmu za to, že si tenhle svůj sen splnila.(14.6.2006)

Nejspíš životní role krásné Salmy, nebo lépe nejlepší herecký výkon, který jsem u ní viděl. Do ztvárnění malířky Fridy, vložila spoustu mexického temperamentu, jako muž nedokážu zřejmě dostatečně docenit/pochopit její pocity, bolesti a proměny. Kupodivu dobře jí doplňuje Alfred, a pomáhá dobrá hudba a hezké kostýmy. Myslím, že dnešní emancipované ženy byly nadšeny, teda kromě toho huňatého, srostlého obočí - 75 %(4.3.2013)

Tak především excelující Salma Hayeková v roli mexického národního pokladu, naivistické malířky jménem Frida. Koláž hýřící barvami z obrazů Fridy Kahlové, znějící drnkáním mexických kytar a chutnající po chilli.(20.9.2013)

"Když si myslíme, že nemůžeme, vydržíme daleko víc!" Parádní výkon Salmy Hayek v tomto životopisném dramatu. A protože byla avantgardní umělkyní, je i režie lehce avantgardně podána.(4.11.2018)

Vizualne velice pusobivy film, ve kterem se obrazy Fridy Kahlo prolinaji se skutecnym zivotem, ktery, ac misty velmi drsny, je zobrazen s jemnym humorem. Hereckemu obsazeni vevodi Salma Hayek a Alfred Molina, pricemz nelze opomenout ani prijemna camea Antonia Banderase a Edwarda Nortona. Jednoznacne stoji za videni.(16.5.2003)

nelipnem na zivotopisnych filmoch, ale sklamany som vobec nebol. naopak. film na mna posobil ako na fridu stetec a na diega frida a hocijaka ina zenska. energia vyzarovala z tohto vydareneho dielka, aura salmy hayekovej ziarila. takisto molina bol fantasticky. co z toho vyplyva? hocico, ale hlavne treba to vidiet.(8.10.2003)

Veľmi dobré dielo o vzostupoch a pádoch mexickej umelkyňe Fride Kahlo ... opäť vynikajúci výkon Salmy Hayek(29.12.2003)

Sympatický příběh o nejslavnější mexické malířce a nejslavnějším mexickém malíři:) Frida, kterou v mládí potkala těžká dopravní nehoda v sobě v době, kdy je upoutána na lůžko, nachází malířské nadání, které chce zkonzultovat s Diegem Riverou, v té době slavným mex. malířem. Ten ji ocení, a tak se mezi nimi postupem času vyvine citový vztah často narušovaný Diegovou neutuchající chutí zdolávat každou ženu. To postupem času vede k rozpadu jejich vztahu. V době, kdy se Fridin zdravotní stav rapidně zhoršil se k ní však diego vrací a zůstává s ní až do její poměrně brzké smrti. Film neopomíná připomenout Fridin vztah ke Lvu Trockému a její i Diegovo jasné komunistické smýšlení, kvůli kterému měl Diego veliké problémy v USA. Celým filmem proplouvají umělecká ztvárnění Fridiných obrazů a pocitů, ostatně celý film je mnohem více pocitovým nežli dějovým. Dávám 80%.(5.8.2006)

Povedený film o těžkém životě malířky. a je vidět, že Salma Hayek nemusí hrát jen v telenovelách...(23.7.2007)

Nádherně sytá paleta barev, použitá ve filmu o malířce a jejích obrazech. Salma Hayek v hlavní roli podává procítěný výborný výkon. Koláže hraných a malovaných pasáží ilustrují malířské vidění světa.(27.11.2008)

Sice mě takovéto téma není úplně tak blízké a stává se často, že snímky neshlédnu až do konce, ale tady mě děj natolik zaujal, že jsem ho ohodnotil třemi hvězdami. Hlavně za roli samotné hlavní představitelky a za celkovou atmosféru filmu.(21.5.2009)

Docela dobré, rozhodně nadprůměrné zpracování vynikající literární předlohy. Moc se mi líbil Molina (jako téměř vždy), jen oproti předloze daleko méně smrděl a nebyl tak tlustoprdným bolševikem. 75% dávám, ale ani o fous víc. Přece jen ve vztahu ke skutečnosti to byla mírná selanka.(31.3.2010)

Životopisný film. To je kategorie sama pro sebe a tenhle kousek z ní vybočuje jen občasnými zběsilými až halucinogeními scénami. V klidu koukatelný, ale podruhý už si to nejspíš nepustím.(2.8.2010)

Pohříchu Salma táhne celý film. Scénář se místy proklopýtává do dalších etap. Krásná kamera i hudba. Celkem vtipná scéna s Trockým...(13.1.2011)

Frida Kahlo byla nepochybně kontroverzní osoba,jak v soukromém životě,tak i ve společnosti. Nezřízený životní styl a dlouhodobé zdravotní problémy zapříčinili to,že zemřela v pouhých 47 letech. Její manžel Diego Rivera i když byl o 20 let starší,jí o tři roky přežil. Musím říct,že tento film se mi dost líbil. Vžít se do osoby jako byla Frida Kahlo bylo asi dost těžké. A proto výkon Selmy Hayek byl nad očekávání. Určitě se k filmu ještě někdy vratím a za čas si ho znovu pustím. Nejvíc mě ve filmu překvapil bolševík Lev Trockij. Sice jsem věděl o jeho exilu v Mexiku. Ale vůbec jsem o jeho spojení s Diegem Riverou a románku s jeho ženou nevěděl. Takže jsem zas o něco chytřejší. Na nejmenovaných webových stránkách,které se zabývají uměním jsem zhledl její díla. Musím říct,že její obrazy se mi vůbec nelíbí. Spíš mi to příjde,že to malovalo náké desetileté dítě. Soudím tak, i když umění tohoto směru neholduji a hlavně mu vůbec nerozumím. Celkově 80%(16.6.2011)

Film plný španielskeho temperamentu, utrpenia, lásky a umenia.Príbeh jednej neskutočne fantastickej maliarky Fridi Kahlo opisuje jéj krutý život a sklamanie v láske. Salma Hayek ju podla mňa veľmi dobre zahrala..a dobre sa vžila do postavy Fridi..ako aj Alfred Molina do roli Diega...tento film už keď som videla prvý krát som si zamilovala..a nedám naň dopustiť... Hudba je fantastická a Elliot ju snáď ani lepšie spraviť nemohol. Vo filme je všetko dopodrobna skvelo spracované...už len dom,v ktorom žije rodina Kahlo alebo ľudia v autobuse ktorý sa vyberali podla obrazu ktorý Frida namaľovala...a Salma Hayek sa dosť vo filme ponáša na skutočnú božskú Fridu♥(19.6.2011)

Salma je neuvěřitelně nádherná a smyslná a tahole role jí prostě sedne... Dobrý příběh plný barev a dekadentního alkoholového oparu...(20.6.2011)

Životopisné filmy sú proste samy o sebe vždy skvelé a hlavne keď mal niekto taký búrlivý a škandalózny život plný sexu a bolesti ako táto úžasná mexická umelkyňa. Celým menom Magdaléna Carmen Frida Kahlo Calderón dávala na plátno svoje utrpenie, svoj život a aj tak o nej málo kto počul. Tento film vyniesol na svetlo sveta aspoň pre mňa úchvatný príbeh ženy bojovníčky (ups to znelo ako z Xeny:D) A pokiaľ ide o Salmu,tak tá si prilepšila ...lebo toto je jej naj výkon oproti tým okázalým scénam kde sa jej dvojičky (len ticho závidím) tlačia v korzete...(29.6.2011)

Na co potřebuji nohy, když mám křídla a mohu létat... (90%)(30.3.2012)

Třetí shlédnutí a nový pohled na tenhle film: Frida je životopisem nejen famózní malířka Fridy Kahlové a jejího těžkého osudu, ale i životním příběhem jejího manžela, mexického komunisty a přesvědčeného revolucionáře Diega Rivery. A mezi tuto dvojici se připlete i L. D. Trockij, který prchá před Stalinem na druhý konec světa, kde je zabit horolezeckým cepínem... Julie Taymorová se odvážila konfrontovat myšlenky socialismu s americkým viděním světa, kde "se nejvýš hodnotí osobní ambicionismus, snaha vyniknout...", jak sama zhodnotila svět, v němž se ocitla, aby viděla, jak bylo umění jejího manžela poníženo mladým Nelsonem Rockefellerem. Jak mi v tu chvíli byla blízká! Salma Hayeková vytvořila zřejmě svoji životní roli, jíž nemohou žádné komerční filmy konkurovat. A skvělý byl i Alfred Molina v roli Rivery. Celý film je přitom jako by stvořen přímo Frídiným malířským štětcem, vedle jejích obrazů se v jejích představách i v závěrečné scéně umírání promítají děje jako by vypadlé ze surrealistického pera, kde je možná patrný i vliv Dalího. A mezitím krásné scenérie Mexika, ukázky mexické kuchyně, na niž se skoro sbíhají sliny... Moc pěkný film.(15.8.2014)

Americko-kanadský biografický film popisující pozoruhodný a bouřlivý život známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907-1954). V titulní roli se představila krásná Salma Hayek, jež se podílela na produkci tohoto dramatu, a dost možná, že se jedná o životní roli této mexické herečky. Životní příběh nespoutané a emancipované malířky byl plný zvratů, počínaje tragickou nehodou v mládí, při níž došlo k nevratnému poškození její páteře či emocemi a aférami nabitým manželstvím s jiným známým mexickým malířem Diego Riverou (A. Molina), přesvědčeným komunistou a notorickým záletníkem. Její obrazy se proslavily díky malířskému stylu původní mexické kultury s prvky symbolismu a surrealismu a nejčastějším objektem jejího uměleckého zájmu byla ona sama, neboť většinu z jejich maleb tvoří autoportréty. Změnu do Fridina rozháraného, avšak přesto pevně propojeného vztahu s jejím životním partnerem přinesl rok 1936, kdy Rivera nabídl politický azyl sovětskému revolucionáři a intelektuálovi L. D. Trockému, jenž nabídku podobně politicky smýšlejícího malíře přijal a prožil s Fridou milostný románek. V malých rolích se filmu Julie Taymorové ukázal i A. Banderas jako malíř Sigueros či E. Norton v roli amerického magnáta Rockefellera, jenž měl zájem o Riverovy malířské schopnosti, avšak tato spolupráce neměla dlouhého trvání. Drama o nejznámější světové malířce je plné latinskoamerické divokosti, lásky a bolesti, jež musela prožít a také výpovědí o době, v níž tato pozoruhodná žena s horkou jižanskou krví žila.(4.5.2017)