Fridu už od mladých let fascinovalo umění a oplývala výtvarným talentem. Byla plná života a zamilovaná do svého přítele Alexe. Jednoho dne ale přišla obrovská tragédie. Autobus, ve kterém cestovala Frida s Alexem havaroval a vypadalo to, že Frida už nikdy nebude chodit. Po návratu z nemocnice byla velmi dlouhou dobu upoutána na lůžko. Následovala další rána, Alex odjel studovat do Evropy. Frida se ale přes ohromnou bolest rozhodla, že nepříznivý osud zvrátí. Začala velmi intenzivně malovat, její obrazy byly jedinečné a originální. Fridina léčba je velmi nákladná a rodina se začíná dostávat do nepříznivé finanční situace. Dívka nechce být pro rodiče břemenem a poté, co se znovu postaví na nohy, se vydá za vyhlášeným mexickým malířem Diegem Riverou, aby její práci ohodnotil. Ten je z mladé umělkyně nadšený a rozhodne se ji představit mexické smetánce. Diego je okouzlující umělec, komunista, který se částečně angažuje v politice, a zároveň působí jako magnet na ženy. I Frida jeho kouzlu nakonec podlehne a Diego je celý pryč z mladé, talentované umělkyně. Jeho zase okouzluje Fridin divoký způsob života a na přitažlivosti jí přidává i neskrývaná bisexualita. Frida a Diego se sblíží, velmi se milují a když slavný malíř nabídne Fridě sňatek, souhlasí. Přestože Diego zcela otevřeně přizná, že nikdy nedokázal být věrný a je si jist, že to nedokáže ani v budoucnu. Rodiče Fridy nejsou nadšení z dceřiny volby, ale je pravda, že Diego splácí jejich hypotéku. Na svatbě se Diegova exmanželka Lupe velmi opije a vrhne se na Fridu. Ta vyčte svému manželovi, že se jí nezastal, ale později ženě odpustí a dokonce se s ní spřátelí. Lupe jí popíše průběh jejich nevydařeného a nešťastného manželství a mnoho záletů, které musela strpět. Brzy přichází i první nevěra, kterou musí přenést přes srdce Frida. Diego dostane nabídku na práci v New Yorku a tak pár brzy odjede dobývat Ameriku. Frida není z mocných Spojených států nadšená, Diegovi život v New Yorku vyhovuje, pochopitelně i všechny neřesti, které s sebou život mezi bohatou smetánkou přináší. Brzy Frida přichází s velkou novinkou, je těhotná. Touží po miminku, Diego zprvu nesouhlasí, ale nakonec se rozhodne, že svou lásku podpoří. Frida ale bohužel potratí, osud jí tedy přináší další tvrdou ránu. Po návratu z nemocnice přijde nepříjemná zpráva z Mexika. Fridina matka je na smrt nemocná. Frida se tedy vydá zpět domů, kde najde kromě umírající matky i sestru Cristinu s monoklem, který jí udělal její manžel předtím, než od něj na dobro odešla. Diego řeší v New Yorku velký problém. Jeho politická angažovanost se stává pro jeho zaměstnavatele nepřekonatelným problémem, a když Rivera odmítne předělat své dílo proti svému přesvědčení, dostává výpověď. Frida se chce vrátit domů, Diego ne. Nakonec se pár vrací do Mexika, Diego je ovšem nešťastný a nespokojený se svou prací. Frida nabídne Cristině práci v Diegově ateliéru. Nepřinese to bohužel nic dobrého, Diego její sestru svede. Frida se od Diega odstěhuje, utápí se v alkoholu, velmi se trápí a nedokáže mu odpustit. Přesto se rozhodne mu pomoci, když jí požádá, aby v otcově domě ubytovala bolševického revolucionáře Trockého, který byl Stalinem vyhnán ze země a hrozí mu smrt... (TV Prima)

SaNcHeZ_cz

Působivé zpracování životního příběhu mexické malířky. Díky hravosti, hudbě a hereckému koncertu tak rozkrývá divákovi cestu životem plným jižanského temperamentu. ()

Orlau32

Životopisný film mexické malířky Frídy Kahlo, která teprve v 80.letech minulého století došla uznání. Myslím, že to je životní role Salmy HAYEKOVÉ. Režisérka Julie Taymorová předvedla divákovi vyčerpávajícím způsobem život malířky, která pracovala a žila bez předsudků a v podstatě byla bisexuální. Ukázala i její milostné avantýry, které v době jejího působení byly přímo skandální pro tehdejší společnost. (Ono některé věcí by neprošly ani v 21.století). Bouřlivý život s malířskou hvězdou Diegem Riverou (Alfred MOLINA) byl ukázán jako vztah plný lásky a rozporů dvou velkých umělců. Kdo miluje životopisné filmy, nebude litovat. ()

Vojcl

Po řemeslné stránce solidně natočené životopisné drama se všemi prvky, jaké by podobný snímek měl obsahovat. Salma vskutku vložila do své postavy úplně všechno. Potěší i mini-role Nortona, Banderase či Geoffrey Rushe. Ale bohužel asi nejsem příslušníkem té správné cílové skupiny diváků. Jednou větou je to film o emancipované ženě, natočený emancipovanou ženou a s emancipovanou ženou v hlavní roli, tudíž je jasné komu je určen :-) Já se bohužel místy trochu nudil. Kromě toho zobrazovat komunistické svině jako byl Trockij jako nějakého hodného staříka je mi trochu proti srsti. ()

Freemind

Tyhle filmové pocty končí obvykle hodně špatně - o to víc jsem rád, že se biopic věnovaný Fridě Kahlo podařilo ukočírovat s takovým šmrncem a noblesou. Zafungovaly snad všechny prvky, které jsou obvykle kamenem úrazu podobných projektů: charakterově i řemeslně bezchybné herecké obsazení, scénář (navzdory přesvědčení četných filmařů život každého zhýralého umělce nemusí být perfektním námětem na film) a hlavně vizuální stránka, která je věrná tvorbě hrdinky a zároveň vkusně zakomponovaná do filmu tak, jako snad v žádném jiném díle. Bravo, poklona, respekt. ()

gogos

Kdyz sem to zapnul, bezela zrovna nejaka ta kolaz, rikam to zase bude hovezina. Ale nakonce se z toho vyklubal nadherny film s vynikajicim vykonem Salmy Hayek.... Boze jak to je nadherna zenska!!! uz za to telo by film zaslou zil minimalne 3*... ()

blackrain

Salma Hayek mě nepřestává překvapovat. Herecké obsazení se opravdu povedlo. Ano, Frida byla extravagantní a divoká, ale měla obrovský talent. Obdivuhodná a pozoruhodná žena. Diego Rivera jí byl souzený. Ani jeden z nich nebyl svatý. Na tenhle film dlouho nezapomenu. ()

kaylin

Výborný životopisný film, který v některých momentech zachycuje skutečnost nádherně abstraktně, což se k životu téhle zajímavé umělecké osobnosti jednoznačně hodí. Krása je i v tom, že ona byla ženou, která se dostala do historického dění. Přesto zůstala svou, což lze chápat jako pozitivum i jako negativum. Je to asi na vás, jak se k jejímu životu postavíte. Salma Hayek zde podává svůj životní výkon a je přesvědčivá jak v roli mladé dívky, tak i zhrzené ženy. Některé prvky filmu jsou neskutečně osobité a posouvají životopisné drama ještě výše. Nikdy bych také nevěřil tomu, že Alfred Molina by mohl být v roli milovníka. ()

rt12

Nejvíc mě překvapil kvalitní výkon Salmy Hayek. Jde o poměrně zdařilý životopisný snímek o Magdaleně Carmen Fridě Kahlo. Přesto doporučuji nastudovat si její životopis, protože vše není ve filmu řečeno. Její životní peripetie byli od dětství zajímavé a důležité pro její dráhu malířky . ()

Damiel

92 % - Salmu Hayek opravdu můžu, s Fridou se vymazlila, bylo vidět, že to byl její vytoužený projekt a její krev. Prostě to nehrála, ona to prožila. Fred Molina taky velmi dobrý, se Salmou k sobě dobře pasovali. Krásně barevně vymalovaný film, u kterého mi snad vadilo jedině to, že Banderas byl vypichován na plakátech a DVD, ačkoliv tam strávil asi tři minuty... ()

L_O_U_S

Sympaticky natočené a zahrané, přesto bych více ocenil větší důraz na umělecký život Fridy (i když chápu, že osobní a profesní stránku nejde vždy dost dobře rozpojit, zvlášť zde). (754., 7. X. 2012) ()

Skip

Krásný film o neobyčejné ženě s obrovským nadáním a jedinečnou schopností přenést své radosti, ale především bolesti na plátno. Její obrazy jsou úchvatné, nemohou nechat člověka chladným. ()

Aleee89

Tak tohle se mi líbilo a trefilo se mi to do vkusu! Opravdu realistické a hodně výborně zahrané. Život malířky Fridy Kahlo mě zaujal, takže si o ní zjistím díky tomuto filmu i něco víc. Líbila se mi hudba, mexické prostředí, prostě paráda, která si nic nevymýšlí, ale hlavně popisuje skutečný život skutečného člověka, čímž u mě tento film získává body. ()

Fanucci

Podobně jako filmy Basquiat nebo Přežila jsem Picassa, zachycuje tento snímek život malíře. Lépe řečeno malířky - Fridy Kahlo. Obsahem by byl na 4 hvězdičky, ale film Julie Taymor má jednu velkou přednost. Naprosto úžasnou kameru. Záběry, v kterých se propojují obrazy Fridy Kahlo s filmem jsou dokonalé. Tyto momenty skvělým způsobem snímek oživily a ozvláštnily a navíc divákovi ukázaly výjimečný talent, který již zesnulá malířka měla. ()

Violeta

No aby se mi Frida nelíbila, s mojí zálibou v kráse a svobodě! Srostlé obočí je jasný důkaz, že Salma Hayek do toho šla fakt naplno. A že tyhle důkazy normálně nemám ráda! Ono z toho opravdu bylo cítit, že to nebyla Salma sobě, ale skutečné Fridě Kahlo, a to se mi líbilo - ta opravdovost. Vášeň, se kterou Frida malovala, milovala, bojovala, a důstojnost, se kterou odešla. Je to radost, když jde forma ruku v ruce s obsahem. ()

Beagle

Frida Kahlo je zatím životní rolí Salmy Hayek, režijní taktovka vždy originální Julie Taymor a jedinečnost ženy, kterou Salma na plátně ztvárnila, na tom měly nemalou zásluhu. A něco tak niterného, jako jsou obrazy titulní Fridy, vidět ožívat na plátně, to určitě stojí za to. ()

kagemush

Ani jsem nechtěl nic napsat,pro mě tam nebylo nic za zmínku,ale k paní Hájkový snad tolik,-jaký herectví prosím vás? Někdy mi připadá její vychvalování ze stran pánské části filmoidů trochu ovlivněno jejich hormonky a ze strany děvčat,aby asi kluci nebyli naštvaný,nebo aby to nevypadalo ,že tu někdo žárlí na hispánské poprsí (ano,jsem sexistický,a co?). Souhlasím s těmi, co se tu zmínili,že je to asi její nejlepší role.Což je sice pravda,ale tahle žena přeci nikdy nebyla zvaná do filmů pro své ,,umění".Tuhle roli si prý vysnila a doslova vytrucovala,což jí sice ctí a snad si to i užila -naštěstí svým nejlepším podprůměrným výkonem tenhle průměrný film nezazdila.-Tolik k paní Hájkový a slibuju,že už o ní nikdy nic nenapíšu.(ano uhádli jste,nejsem tak úplně fanoušek herectví Salmy Hayek,ale její fotku jsem určitě taky někde dlouho měl) ()

berusche

Bývám u životopisných filmů opatrná. Jsou konekonců točeny tak, aby primárně zaujaly diváka. Přesto, tenhle nezaujal jen otřepaným způsobem. Zaujal komplexitou, kterou já tu spatřuju. Líbilo se mi, jak je síla Fridy, kterou bezpochyby měla, předváděna Salmou. I přes opomenutí dodnes nevyjasněného vztahu mezi Fridou a Trockým, spokojenost. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014