Externí recenze k filmu (4)

 • Filmpub.cz (Jan Lipšanský) ***

  "Sice se nedá říct, že by film nebyl vizuálně nabitý, to zase ano. Ale za prvé tak nějak mimo mísu, tedy mimo Fridin surrealismus, a za druhé poněkud zmateně a neurovnaně. Pokud byste se chtěli dozvědět něco o skutečné Fridě Kahlo, otevřete raději encyklopedii malířů. A pokud chcete vidět obrazový…"

 • Filmweb.cz (Kateřina Grosmanová) ****

  "Snímek Frida je oslavou života, vášně a umění a i když se Frida v poměrně velké míře věnovala politice, snímek nevnucuje divákovi žádné názory a hlavní hrdinku ani neodsuzuje. Zkrátka jí ukazuje takovou, jaká byla a divák odcházející z kina si odnáší velice příjemný pocit, bez toho aby se musel…" (více)

 • Kinema.sk (Adrian Žiška) ****

  "Ak máte chuť počas horúcich letných dní vidieť film, ktorého údernosť netkvie v trikoch a vo videoklipovo ladenej eskamotérskej forme, ale svoju silu čerpá z autenticity, charakterového herectva a výtvarnej stránky, je Frida presne filmom pre Vás. Ak k tomu náhodu ešte vlastníte niektorí z…" (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Frida prozrazuje ledasco zajímavého o levicovém hnutí v Mexiku, ale daleko méně vypovídá o podmínkách, v nichž se rozvíjelo, o protikladech, které je limitovaly. Třeba epizoda s brutálním Fridiným uvězněním zůstává nedořečena, cítíme, že zde bylo nakousnuto téma, které se nedočkalo bližšího…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace